Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon lis 29, 2021 7:12 pm

Preference výrobce panelů

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.

Preference výrobce panelů

Příspěvekod Kibirad » sob říj 23, 2021 12:22 pm

Plánoval jsem do elektrárny nakoupit panely od Canadian Solar, ale předpokládám, že vzhledem k momentální situaci lidi blázní a co jsem koukal, tak zmizely z eshopů (verze 450 a 455 Wp), nebo se jim zvedla cena z ničeho nic o 1000,-/ks. Takže se poohlížím po nějaké alternativě. Zatím jsem narazil na panely od München Solar, Trina Solar a HT-SAAE. Je pravda že jsem neprocházel datasheety kompletně do detailu, jelikož jsem se k tomu ještě nedostal, ale je zde na fóru nějaká preference, případně doporučení jakého výrobce vybrat? Zatím co jsem nahlížel do datasheetů, tak se panely zdáli dosti podobné, takže proto se ptám. Intuice by říkala, že němec by byl cesta, ale na druhou stranu ze zkušenosti vím že i "kvalitní neměcké" věci jsou většinou made in china.. Nedivil bych se i kdyby některé panely od různých výrobců byli ze stejné továrny..
?
Kibirad

Re: Preference výrobce panelů

Příspěvekod sindyk » sob říj 23, 2021 5:05 pm

Je to tak, já už teda FV plánuju od května a chtěl jsem to nechat po zimě, ale vzhledem k situaci jsem už začal taky nakupovat :-) Moc ty datasheety taky nestuduju, ale kromě asi 5 základních údajů mi přijde všechno stejné.

Chtěl jsem vzít nějaké Canadian Solar na jednom shopu, ale když píšou, že budou za týden, a za týden je stav stejný a navíc z nich ani nedostanu rozumné info (kromě toho, že prakticky denně je zdražují), tak jsem objednal 380 Wp panely od GWL, po neděli si pro ně jedu. Chce to brát aspoň to balení po 4 ks, tam pak vychází cena ještě rozumně (ceny jsou udané bez DPH 21%).
https://shop.gwl.eu/Solar-PV-Systems/Solar-panels-PV-module/?cur=2

Pokud by chtěl někdo retro panely za zajímavou cenu, tak tady. Volal jsem tam a fakt je prý mají skladem.
https://eshop.lutoma.cz/fotovoltaicky-solarni-panel-280w-monokrystalicky-eanK-SUN18100800.php
8s Elerix 380 Wp | Axpert MAX 3.6k | 2,4 kWh lead-carbon
?
sindyk

Příspěvekod Dagus » sob říj 23, 2021 7:24 pm

Pamatuju si jednoduchý klíč z fóra. Kupuj značku z top ten objem celosvětově a neuděláš chybu. Canadian, trina i ha-saae tam myslím bylo, munchen je asi moc nový.
?
Dagus

Příspěvekod petrspiller » ned říj 24, 2021 9:27 am

Jak jsou na tom s kvalitou panely od Victronu? Mám jeden poly/12V/175W jen tak na hraní a přemýšlím jestli dokoupím další tři nebo postavím nový ostrůvek se dvěma Q Cells. Moc mi vyhovují rozměry těch menších panelů.
?
petrspiller

Příspěvekod Dagus » ned říj 24, 2021 1:13 pm

Kvalita asi ok, ale cena je úlet.
?
Dagus

Příspěvekod VKohoutek » pon lis 01, 2021 7:17 pm

Zdravím. Prosím, sdíleli byste své zkušenosti s dodavateli i v mém dotazníku? Chtěl bych z toho udělat ucelený přehledný výstup pro všechny zájemce. Pokud se Vám bude dotazník líbit, dejte to, prosím, vědět ostatním. Díky :)
https://forms.gle/2GdkzpEQGbnGyZi98
?
VKohoutek

Zpět na Fotovoltaické panely