Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systém

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od Diablo1st »

Práveže tento pán má ešte v pohode ceny. Montoval mi FVE a v tej dobe mi dal najlepšiu ponuku široko ďaleko. Samozrejme teraz by som si fve vedel zohnať lacnejšie, čo som 3.roky naspäť nevedel.
Inak pozri sa na túto ponuku od zse, no nekúp to :lol:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od JirkaE »

TomHC píše:
bublich píše:Definice dotace na FVE je,že Ti nejchudší,kterých je u nás nejvíce a jsou rádi že vyžijí,tak ze svých daní prostřednictvím dotací podporují ty bohatší a především neskutečně nenažrané FV firmy podporované různými cechy vyžírků.
Za mně je to svinstvo.
Skôr by som povedal, že tí najchudobnejší majú najnižšie odvody + majú rôzne príspevky a úľavy..../
To možná ano, ale přesto jsou rádi, že vyžijí a ČEZu dnes cálují tak jako tak dvojnásobek toho co před rokem...
A na nějakou fotovoltaiku prostě nemají, proto se chytají všech možných nabídek a že jich na trhu je... :eek2:

I za mě je to svinstvo...
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1281
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od TomHC »

JirkaE píše:To možná ano, ale přesto jsou rádi, že vyžijí a ČEZu dnes cálují tak jako tak dvojnásobek toho co před rokem...
A na nějakou fotovoltaiku prostě nemají, proto se chytají všech možných nabídek a že jich na trhu je... :eek2:

I za mě je to svinstvo...
Minule som čítal, že nejaká (myslím) pobaltská krajina nainštaluje nízkopríjmovým domácnostiam FVE zdarma, aby im zostávalo viac peňazí na živobytie...
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od PetrDubi »

TomHC píše:
bublich píše: Dával som si asi pred dvoma rokmi robiť ponuku na FVE, aj s dotáciou to vyšlo na dvojnásobok ceny materiálu, nehovoriac o tom, že to bola mizerná konfigurácia a uzavreté riešenie so všetkými nevýhodami čo s tým súvisia... Len pre predstavu si pozrite ceny hybridných FVE - https://www.quest.sk/fotovoltaika-domac ... aika-ceny/
A to tam ještě tvrdí o výrobě 12 MWh z 10 kWp panelů - dokonce i na hybridním měniči, kterej sám 1 MWh za rok sežere..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek