sklon panelů řecko

Nezařaditelné
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm

sklon panelů řecko

Příspěvek od vanous »

Mike Elgan postnul zajímavé foto z řecka, co říkáte vodorovné poloze panelů?

https://plus.google.com/u/0/113117251731252114390/posts

foto zde, je širší nežli max. povolená šířka, takže odkaz zde: https://lh6.googleusercontent.com/-SgGu ... norama.jpg

snad je to public i mimo G+
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od SJM »

V zeměpisných šířkách Řecka asi nezáleží ani na tom prachu na panelech.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Tiger.s »

Nedávno jsme upravovali měřící trafa na fve jednoho investora z německa který má v čr přez 30MW a ten má své panely v cca 15stupňovém sklonu. Což je sice na zimu velice špatne ale přez leto to prej spolehlivě doženou. Co se týče řecka kde slunce ještě o něco výše. Při použítí spravnejch panelů veřím že musí makat velice dobře. Na firmě máme na ploché střeše prozatimě položený panely o výkonu cca 13kwp a měnič ráno kolem půl10 naběhne na 11,5kw to po celý den.

Edit tna googlu si stačí najít obec Meclov dát si panáčka na tu hlavní silnici a kouknou se do prava :) boužel mi nejde vložit link přimo :(
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od mypower.cz »

Tiger.s píše:Edit tna googlu si stačí najít obec Meclov dát si panáčka na tu hlavní silnici a kouknou se do prava :) boužel mi nejde vložit link přimo :(
http://tinyurl.com/8hgk5vo :D
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Tiger.s »

Někdo umí a někdo čumí :) :shock: :mrgreen: :yes:
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od SJM »

Tiger.s píše:Nedávno jsme upravovali měřící trafa na fve jednoho investora z německa který má v čr přez 30MW a ten má své panely v cca 15stupňovém sklonu. Což je sice na zimu velice špatne ale přez leto to prej spolehlivě doženou.
Viděl jsem tu insatalaci, zpočátku mne malý sklon panelů překvapil.
Uvedené vysvětlení ja dokladem stále většího "příkopu" mezi provozovateli větších FVE a domácí výrobou převážně pro vlastní spotřebu; ve výsledku to vede k různým pokusům o regulaci, zavádění poplatků ap. Rozumným rešením by bylo: vyráběj +- tolik, kolik spotřebuješ.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Tiger.s »

Stou regulací máš pravdu všechny velké elektrárny nad 30kw (pokud se nepletu) musí mít regulaci 100/75/50/0% instalujeme jí na všech nami postavenýma lektrárnach. Majitele to celkem sere ale není se divu ty obrovské fve dělají v síti takovej bordel že to není pravda.
Jen tak mimo. Majitel si nás jednou přiletel skontrolovat vrtulníkem :) Červená metalíza a zlaté(opravdu zlaté ) prvky od ližin po poměřící čidla na přidi. Chudák no a tomu to platíme :( A už si slováci. tak sme už zapojovali 3jeho elektrárny.
mrDragon

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od mrDragon »

regulaci maj povinou nekdy od ledna 2010 (myslim) a hodnoty jsou po třetinah 100/60/30/0%
kouknete na PVgis http://sunbird.jrc.it/pvgis/apps/pvest. ... map=europe
ten vam ukaže i mapu kolik dopadne když jsou panely horizontalne nebo vertykalne

o chudakah co to platí se nebudu vyjadřovat :D stejne stačilo vedet a mit znamí, pro banky to byly jisty pujčky
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Tiger.s »

To je pravda no :)
Stou regulací máš pravdu ! Splet jsem se.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od tomas »

Já se v tomto směru za chudáka nepovažuji, ale naopak jsem rád že můžu na FVE přispívat. Tento sytém je výhodnější než skryté dotace z věřených financí a další výhody které se i po cca 60 letech pořád musí praktikovat v jaderné energetice a výzkumu a chtějí pořád víc. Pokrok něco stojí, teď by jste třeba nekupovali panely za 0,7 eur/Wp.
V nedělním proatomově laděném pořadu hydepark-civilizace http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hy ... /8.9.2012/
je řeč o tokamaku ITER který bude stát asi tolik co zaplatí ČR za OZE (za 20 let), což je tam tím odborníkem řečeno dost závistivým způsobem a náznakem že investice do OZE je špatná. Je si ovšem potřeba uvědomit že z ITERU za ty prachy nevygenerují ani jednu kilowattu a je to čistě výzkum a přiznává že zatím nejistý. Snad někdy v roce 2050 plánují další tokamak s kladnou energetickou bilancí který vloženou energii znásobí 10x, to ale umí v dnešní době i tepelná čerpadla. Už přesně nevím ty data, tak nějak to tam bylo, nechce se mi to pouštět znovu. Ale to je jedno, konstantu 30 let asi stejně v tomto století nepřekonají. A mít moc nad hmotou a energii by pro současný stav a myšlení lidí nebylo přínosné, ale jistá záhuba pro celou tuto planetu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Veles »

Tak musíme si říci co je pro společnost přínosem. Podniky podtřebují dodávky el. energie v určitou dobu(tj. v 8:00 začne směna v 15končí ať je zima či léto). Toto nám fotovoltaika neumožní, a to už nemluvím o tavení oceli apod. Takže nevidím důvod to jakkoliv podporovat.

Atomovka, dá velké množství el. energie v době kdy je potřeba(samozřejmě v kombinaci s třeba vodní).

Tvoje argumenty mají smysl, dejme tomu u biomasy pro ZD(ať je forma vlastnctví jaká chce), bo podpořím výrobu něčeho v ČR, podpořím zároveň zisk a placení daní v ČR, podpořím zároveň firmu co vyrábí ČR a fakticky je závislá na ČR. Fotovoltaika? Vyrobí číňan, zainvestuje ČEZ dividenty a tedy to co zaplatím navíc dostane Roman...

A o tom to je, ty nepodpoříš ekologiu, ale díky tobě Roman má větší vilu a lepší auto. Co to dá mě jako občanovi za přidanou hodnotu? Nic...

Jinak ostrovní systém je cesta, ale jenom pro rodinné domy, byty apod. Ocel tím neroztavíš, takže podpořit nákup odpočtem daní pro prokazatelné instalace pro ostrovní systému na území ČR pak jsem pro dávat jiným soukromím osobám moje daně co odevzdám, ale podnikateli za to že vyrobí el. energii, ale pro mě který příde domů v 22:00 a chce si zapnout televizu je to napr...
Petr

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Petr »

ostrovní systém je cesta, ale jenom pro rodinné domy, byty apod.
Jo, rodinných domů a bytů je daleko více než oceláren ;) Ovšem proč tavit ocel fotovoltaikou, to netuším.
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Veles »

Nu i kdyz v tom evidentne citim sarkasmus.

Tak pri taveni oceli (ale i litiny atd.) potrebujes stele proud, zatahne se obloha tak si reknes, pockame? Abys to nahradil akumulatorama? Nu kdyz nespochybnim potrebu oceli, pak musime mit zdroj el. a to nam da vodni, atomova, uhelna. Vetrnana nebo fotovoltaika ne. Kdyz vezmu, ze cele prumysl potrebuje zelezo, pak je dobre se slozit jako stat celek a udelat sit vyuzitelnou pro vsechny. Kdezto fotovoltaika co me jako obcanovi da, kdyz ju musim podporovat z dani? Pracu nasim podnikum-NE, me jako obcanu vyhody primo-NE.
Kdezto kdyz budu podporovat danemi ostrovni systemy, dostanu jako obcan spokojene sousedy pri ekonomicke krizi, pri vetrnnych kalamitach apod.


Kdyz to beru jako obcan, stat by mel podporovat misto fotovoltaiky vykupu danove staveni ostrovnich systemu. Podporovat ZD v biomase. Male vodni elektrarny atd. Romanovy a spol. prispivat fakt nechci. Je to podobne jako zde nekdo napsal "musime podporovat z dani slepicarnu i kdyz nebudem kupovat vajicka" misto toho bysme danove meli zvyhodnit domaciho pestitele (v ramci rodiny ne podnikatele). A to same je fotovoltaika, postavis ostrovni system nemusis platit dan ,22procent za nakoupene material a pracu lidi co to postavi. Lidi budou mit pracu a stat bude mene zavysle na dovozech.
Petr

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Petr »

Veles píše:Tak pri taveni oceli (ale i litiny atd.) potrebujes stele proud, zatahne se obloha tak si reknes, pockame? Abys to nahradil akumulatorama?
Ne, myslel jsem to tak, že spojit fotovoltaiku a tavení oceli v jedné větě je nesmysl od samého začátku. Ale spojit miliony rodinných domů nebo mraky malých a středních firem, pro které je decentralizovaná fotovoltaika v pohodě využitelná, to už smysl má. Vy to píšete jako by někdo řekl, tak, stop a odteď je fotovoltaika jediným možným zdrojem energie. Já fotovoltaiku chápu jako doplněk k dalším známým zdrojům energie.
Kdyz vezmu, ze cele prumysl potrebuje zelezo, pak je dobre se slozit jako stat celek a udelat sit vyuzitelnou pro vsechny.
Toto taky není moc pravda. Proč by se třeba admin tohoto fóra měl na něco skládat, když žádnou takovou síť nepotřebuje. Ať se na ni skládají ti, kteří ji potřebují a využívají a ne všichni a už vůbec ne povinně ve formě daní. Takovou síť potřebuje ocelárna, tak teď otázka, jestli by atomovku neměla zbudovat ona ocelárna, pokud má takové nároky a pěkně za své a ne za moje. Takhle by mohlo platit totiž toto:
Kdyz vezmu, ze cele [cokoliv/kdokoliv] potrebuje [cokoliv/kohokoliv], pak je dobre se slozit jako stat celek a udelat sit [s cimkoliv] vyuzitelnou pro vsechny.
A to se nezlobte, ale já skutečně [cokoliv] nepotřebuju. Potřebuji jen to co potřebuji a to jsem ochoten zaplatit a pokud je cena vysoká, tak to přestávám potřebovat a hledám alternativy.
Kdezto fotovoltaika co me jako obcanovi da, kdyz ju musim podporovat z dani?
Nemusíte. Nikdo (kromě vás samotného) vás nenutí využívat síť a platit poplatky na podporu OZE. Pokud vím, tak zdejší admin nic takového přímo neplatí. Možná to má zahrnuto v ceně rohlíku, ale to už není poplatek za OZE, ale náklady pekaře na výrobu rohlíku.
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: sklon panelů řecko

Příspěvek od Veles »

Edit:

smazal sem odpovet, sem si znovu precetl co napsal Petr a posledni veta mi rekla, ze je to zbytecne mu odpovidat.

Ad posledni veta) Kdyz nekdo mi nekdo odepise, ze kdyz zaplatim OZE neprimo neni to stejne jako kdyz platitm primo je mimo. Stale je to o tom, ze jim musim zaplatit neco co nechci, nemam volbu. A co pekar Pane Petr ten ma volbu? Kde dostane tu el. energii kdyz pecou ve 2 rano? Zaplati, kdyz ne prijde exekutor, ktereho posle distributor...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek