mppt - proudy

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Blesk

mppt - proudy

Příspěvek od Blesk »

Ahoj chci se zeptat, chci si koupit mppt, našel jsem tento http://www.solar-elektro.cz/?action=detail&id=ID248
1. Funguje u něj mppt ?
2. Proud 10A znamená max. proud z panelů do regulátoru, nebo max. proud z regulátoru do baterie. Například když budu mít panely, který dají dohromady kolem 10A, tak z regulátoru půjde kolem 13A. Nebo můžu max. dát na vstup nějakých 7-8A, aby výstup byl 10A ?
3. Jestli je to ta 2 možnost jak by se to dalo upravit aby to třeba zvládlo panely kolem 9A. Je tam třeba nějaká pojistka, nebo je to stavěný na nějaké cívce, IO ? Že by se to dalo vyměnit.
4. Dá se u něj nastavit nabíjecí napětí ? četl jsem že mají nastaveno kolem 13,7V já bych potřeboval 14,5V.
5. Má tenhle regulátor nějakou plombu, jestli by se dal otevřít ? děkuji
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: mppt - proudy

Příspěvek od atom »

2. 10A je limit do baterky, na vstup 130 nebo 260W panely podle 12/24V připojené baterie, aby se to vlezlo do těch 10A. Další horní limit 60Voltů z panelu.
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Bydliště: Bratislava

Re: mppt - proudy

Příspěvek od timpomat »

Nepises ake mas panely, ale na toto podla specifikacie zvladne pre 12V 120W a pre 24V system 240W panel, cize vystup max. 10A a na vstupe tympadom ~4 pripadne ~8A pripadne nizsie, pokial sa nepouziju typicke panely ale mensie panely v serii do celkovej voltaze 60V (v podstate asi 3x 12V => 3x40W alebo 2x 24V => 2x120W) , maximum na vstupe 10A je asi obligatorna vec, kedze to nie je step-up dc/dc. Cize pokial mas 12V system a viac ako 120W panel, tak sa poobzeraj po 20A verzii, co sa tyka tejto typovej rady, mala by byt v pohode co sa tyka MPPT funkcie, mne dnes akurat dorazila 45A verzia a idem ju "skumat" :). Co sa tyka vyuzivania na 100% vykonu, je to cina ako skoro vsetko a tada je to dimenzovane nadoraz, cize pre dlhodobe a spolahlive vyuzitie by som to neradil vyuzivat nadoraz.

Co sa tyka nastavenia voltaze, daju sa nastavit 3 rezimy (Gel/Sealed/Flooded) - man. strana 24 http://www.ev-power.eu/docs/pdf/GWL-REG ... Manual.pdf , boost volt. 14.2/14.4/14.6V, float volt. je rovnake 13.8V, cize ta 3. volba je asi to co potrebujes, neviem ci riesis nejake nestandardne baterie, ale volne nastavenie tam nehrozi. A co sa tyka plomby, na mojom ziadna nebola, to je napr. par obrazkov http://www.ebay.com/itm/120947008763?ss ... 360wt_1258 Pokial ale ides robit pokusy ktore citit z prispevku, tak ti nikto asi reklamaciu aj tak neuzna :)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: mppt - proudy

Příspěvek od abrams »

Blesk píše:Ahoj chci se zeptat, chci si koupit mppt, našel jsem tento http://www.solar-elektro.cz/?action=detail&id=ID248
1. Funguje u něj mppt ?
2. Proud 10A znamená max. proud z panelů do regulátoru, nebo max. proud z regulátoru do baterie. Například když budu mít panely, který dají dohromady kolem 10A, tak z regulátoru půjde kolem 13A. Nebo můžu max. dát na vstup nějakých 7-8A, aby výstup byl 10A ?
3. Jestli je to ta 2 možnost jak by se to dalo upravit aby to třeba zvládlo panely kolem 9A. Je tam třeba nějaká pojistka, nebo je to stavěný na nějaké cívce, IO ? Že by se to dalo vyměnit.
4. Dá se u něj nastavit nabíjecí napětí ? četl jsem že mají nastaveno kolem 13,7V já bych potřeboval 14,5V.
5. Má tenhle regulátor nějakou plombu, jestli by se dal otevřít ? děkuji
Zdravím ,

1. ... za sebe mohu říci že nevím ... s mým 125Wp si 20A regl moc nerozuměl :|
2. ... označení 10A je max. proud do aku
4. ... napětí se dá měnit jen volbou typu aku
5. ... plombu nemá ... jak přišel tak jsem jej kuchnul jestli uvnitř není (je) to samý jako v tom FAKE MPPT .

Bohužel , "zatím" jedu na CX20 ... ale nevzdávám to :comp: - až najdu tak dám echo :D .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: mppt - proudy

Příspěvek od luge »

Blesk píše:Ahoj chci se zeptat, chci si koupit mppt, našel jsem tento http://www.solar-elektro.cz/?action=detail&id=ID248
1. Funguje u něj mppt ?
2. Proud 10A znamená max. proud z panelů do regulátoru, nebo max. proud z regulátoru do baterie. Například když budu mít panely, který dají dohromady kolem 10A, tak z regulátoru půjde kolem 13A. Nebo můžu max. dát na vstup nějakých 7-8A, aby výstup byl 10A ?
3. Jestli je to ta 2 možnost jak by se to dalo upravit aby to třeba zvládlo panely kolem 9A. Je tam třeba nějaká pojistka, nebo je to stavěný na nějaké cívce, IO ? Že by se to dalo vyměnit.
4. Dá se u něj nastavit nabíjecí napětí ? četl jsem že mají nastaveno kolem 13,7V já bych potřeboval 14,5V.
5. Má tenhle regulátor nějakou plombu, jestli by se dal otevřít ? děkuji
Zdravím.
Ja mám tento 20A z toho istého eschopu http://www.solar-elektro.cz/?action=det ... 1&catg=259
Zatial maximálna spokojnosť. :yes:U tohoto Mppt pracuje velmi dobre,dva panely 230W do série,cca max. 60V,8A.Pod 5W z panelov prestáva pracovať.
Maximalny nameraný prúd 19,65A,výkon 548W.Denné maximum 3800Wh.Meriam za regulátorom.
Taký istý mám objednaný z i4wifi uvidím či bude pracovať tak isto ako tento zo solar-elektro.Ak nie tak :wood:
Blesk

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Blesk »

Taký istý mám objednaný z i4wifi uvidím či bude pracovať tak isto ako tento zo solar-elektro.Ak nie tak :wood:[/quote]

Tak jestli máte objednaný stejný, jako jsem sem dal odkaz, tak dejte potom vědět jak funguje, hnedka bych ho taky koupil děkuji.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: mppt - proudy

Příspěvek od luge »

to Blesk
Myslel som,že mám objednaný taký istý ako už mám doma čiže 20A vid.v mojom odkaze.S 10A ako je v tvojom odkaze nemám skúsenosť.
Blesk

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Blesk »

Aha :D no ale, tak tracer jsou dobrý značky, tak myslím že snad bude fungovat :D
Blesk

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Blesk »

A co tohle http://www.ebay.com/itm/10A-MPPT-12V-So ... 737wt_1184
Dole je i obrázek vnitřku. Vypadá to jako MPPT ? A ještě dotaz 10 dolarů a 63 dolarů poštovné, takže nebudu platit žádné clo ani dph ? dík.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Harry »

Blesk píše:A co tohle http://www.ebay.com/itm/10A-MPPT-12V-So ... 737wt_1184
Dole je i obrázek vnitřku. Vypadá to jako MPPT ? A ještě dotaz 10 dolarů a 63 dolarů poštovné, takže nebudu platit žádné clo ani dph ? dík.
podle té toroidní cívky by to mohlo být ok...navíc za cca 1500,- je to dobrá cena.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: mppt - proudy

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

většinou poznám prdlajs ... na fotce vnitřku toho výše zmíněného reglu je vymazaná JUTA :idea: .
Tady je 20A verze ... na levé kostce je JUTA vzhůru nohama :lol: : http://www.ebay.com/itm/20A-12V-MPPT-So ... 3cb7108c3d .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Blesk

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Blesk »

Zdar ještě se chci zeptat, u toho traceru píšou 12/24V systémové napětí, takže jako první připojím baterii a regulátor rozpozná jestli jde o 12V nebo 24V systém a pak tam můžu třeba připojit amorf, který má max napětí 60V (k tomu regulátoru jak jsem dával odkaz) a bude to těch 60V srážet na 14,5V ? Já vždycky myslel že to pozná podle toho jaký panel tam připojím tedy, když tam dám třeba 72 článkový tak to taky bude nabíjet 12V baterii nebo se systém přepne na 24V systém i když tam je 12V baterie. děkuji
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: mppt - proudy

Příspěvek od LIX »

Pokial tam nemáš na regulátore prepínač s ktorým prepneš na 12V alebo 24V batériu tak sa to nastaví po pripojení samé. Nenastavuje sa to podla panelu, pretože na vela regulátorov môžeš pripojiť aj 72 článkový panel a nabíjať s ním 12V batériu.
Uživatelský avatar
Komanche
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 12, 2012 4:03 pm

Re: mppt - proudy

Příspěvek od Komanche »

Blesk píše:A ještě dotaz 10 dolarů a 63 dolarů poštovné, takže nebudu platit žádné clo ani dph ? dík.
pokud to bude dovoz "na osobu" a ne "na firmu", tak se do celkove castky pocita i postovne... :roll:
tak pravi zakon, nicmene posta to nastesti ne vzdy vi...
bezpoplatkovy limit je 22 EUR
Lzicealopaty.cz - 1. český eshop pro minibagry a bagry

Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Impreza GG 2.0 AT 2004 LPG
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek