Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob led 16, 2021 11:51 am

shutyho 24 volt FVE

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Předchozí

Re: shutyho 24 volt FVE

Příspěvekod vlkazajac » čtv pro 31, 2020 4:34 pm

Ak ich máš, nebolo by zlé dať 17S, budeš mať menšie prúdy, - 6% .....
Ak tá červená farba na foto je vzduch za vetrákmi, nebolo by zlé odkloniť ho nejakou "kapotážou" dopredu, preč od batérií. Každý ( -°C ) sa počíta k dobru. Budú mať homogénnejšie prostredie.
1060 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1920 Wp, 3 x LS3024B, VS2024N, olovo - 260 Ah / 24 V, Carspa 2000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
vlkazajac

Příspěvekod shuty » pát led 01, 2021 1:12 pm

vlkazajac píše:Ak ich máš, nebolo by zlé dať 17S, budeš mať menšie prúdy, - 6% .....
Ak tá červená farba na foto je vzduch za vetrákmi, nebolo by zlé odkloniť ho nejakou "kapotážou" dopredu, preč od batérií. Každý ( -°C ) sa počíta k dobru. Budú mať homogénnejšie prostredie.

Vdaka. nad baterky planujem dat "dekeľ " bud kovovy alebo z cetrisu.

tych 17s by sa mi pacilo, momentalne ich mam aj tolko zapojenych. uvidim ci sa mi podari nieco vymysliet s bms ktoru som chcel pouzit na monitorovanie clankov dole. takmer vsetko sa vyraba na 16s. pre 17s som nasiel len pre liion, avsak mozno by to mohlo byt pouzitelne kedze to chcem len na sledovanie napatia clankov cez bluetooth
shuty

Příspěvekod shuty » stř led 13, 2021 1:54 pm

nove info - podarilo sa mi pokablovat panely a pripojit k menicu. panely som zapojil ako 3s stringy a 3 polia paralelne, celkovo teda 9 panelov á 250Wp - 2250Wp. jeden panel ostava nevyuzity. nechcelo sa mi to zapajat ako 2s stringy, kto vie mozno to este niekedy vyskusam ci by to slo. alebo neham ten jeden panel na nejaku drobotinu pre budu - osvetlenie, mobil, kamera ...
v tomto case pri jasnej oblohe mi z tych panelov lezie tak 1100W, no ziadna slava ale nejaky cas to tak bude musiet vydrzat (asi tak rok minimalne...)

objednal som v nadeta.cz novu spiralu do bojlera ktora ma 3 vetvy po 700W. skusim to nejako cez vytazovac pozapajat aby sa vetvy pripajali postupne, takze aj v zime ked to bude davat len tych cca 1000w sa bude dat vytazovat 700w, aspon nieco.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
shuty

Předchozí

Zpět na Ostrovní elektrárny