Opakované otázky na fóru

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Kobra23 »

Nezapomínejte na nás co chodíme na fórum jen přes Tapatalk. Tam nic nevidíme (reklamy) a býť si platím VIP verzi, tak mi nejde ani dávat laiky a taky je to ořezané o hodně vám ostatním dostupných informací.
Např. když chci o uživateli vědět něco, tak to je pár kliknutí navíc a kdo by to dělal.
O vyskakovací anketě si mohu nechat zdát. To mě pak kdyžtak upozorněte, pustím si webovou verzi.
Naposledy upravil(a) Kobra23 dne stř zář 02, 2020 11:50 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Ale houby prudíš, diskutujeme. To, že máme odlišné názory je zcela v pořádku. Kolenovrt jsem i já.. ještě věčně nasranej člověk co si někdy rád z lidí utahuje. Divej, ať to bude jakkoliv, pro mě se nic nezmění. Jen jsem vyjádřil můj pocit na věc.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Divný pocit- možná závist, taková nepěkná vlastnost.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

Ten poplatek může být takový, aby nikoho nezruinoval a kdo to se stavbou FV myslí vážně to podle mě pošle. Ostatní ať se jdou vycpat.
Ale už půjdu na kutě.

https://www.google.com/search?q=wiki+te ... 07&bih=871
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

To se domluvme, že ťukneme dole na QR kód a podle možností teď všichni přispějeme. Tím se naplní podstata toho plku. Tak dobrou moc.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od hurvayz »

Sorry on je hore, ten kòd.
Hele on jezdí hore dole :lol:
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

Co hore dole, já tu ty QR kódy vůbec nemám zobrazené. Hledal jsem je 15minut...
Tu jsou:

Pro rychlou platbu jsou k dispozici QR platby pro 50,-, 200,-, 500,- a 1000,-
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Matess »

youda píše:Plazivec,

ano, podceňování blbců je potřeba opravdu nepodceňovat :)
Je-li totiž něco nemožné, vždy se najde idiot, kterému se to podaří.

Ovšem pozor:
Určitě platí to co píšeš, tedy že spousta objevů byla učiněna náhodou, nebo lidmi, kteří vůbec nebyli z daného oboru. Toto vím a nerozporuji. To, na co upozorňuji, je něco trochu jiného: když se 100x dokola prověřuje to samé, nesmyslné řešení.

To už není o náhodě, ale i ignorantství. Jde tedy o jiný případ.
Definice šílenství je dělat stále dokola tu stejnou věc a očekávat jiný výsledek... To na to docela sedí, ne?
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od marko250 »

Mě uniká pointa wiki,jakože se tam bude umísťovat jen přesná zapojení určitých komponent a jejich možnosti nastavování bez diskuzí.Něco jako že si koupím do systému regl a ten do podrobna popíši ve wiki -jak zapojit propojit,logovat,nastavit atd. a takových reglů tu bude 2000ks od různých členů?A takto pokračovat s čímkoli kolem FVE komponent?Pak tedy základy pro nové, jako taková sada infa, jak se na to vrhnout? Dyť to má tolik možných úrovní,že to sepsat ani nepude,krom opravdu všeobecných prošláplých cest do dneška.Za pět let se to zase jako bude mazat,díky inovacím?
Pokud vás trápí opakující se dotazy ,které se zde několikrát zakládaly nováčky a odpovídá se na ně pořád dokola,tak na to stačí jeden theadr,ten pověsit pořádně na oči a ty co to nečtou ignorovat,však on si to přečte. Jinak všeobecným dotazům se nikdy nevyhnem,uvedu příklad,kdy bude wiki narvaná komponenty.
Dělám FVE bez přetoků a sosání,komponenty jsem se rozhod zvolit Axpert Max 7.2kW,panely 22ks 330Wp poly/mono 2stringy po 11ks na jedné ploše,baterka life 16s/330Ah,přepínač přez dva průmyslové stykače,dům je na 3x25A přepíná celý na FVE,majitele nezajímá web a grafy,ale chce plně automatické přepínání a havarijní odepnutí bez jeho dohledu,vytěžování do bojleru 2x spirála po 2.4kW(možná 3) a asi klima.
konstanty:
life články určují vypnutí měniče při 3V na jakémkoli článku,při 3.65V by se měly vypnout panely od reglu a zpět jen ručně.Další bude spíše celkové napětí baterie 16x3.40V začíná vytěžovat první spirála při 16x3.45V by mělo probíhat kompletní vytěžování na 100% výkonu obou spirál,jakýkoli pokles pod 16x3.40V odpojit vytěžování úplně,pod 16x3.43V odpojit druhou spirálu.Zapnout měnič a přepnout stykače se západkama při celkovém 16x3.2V,vyřešit časově závislosti náběhu měniče z Off a doběhu On.Požadavek na vlastní spotřebu takového řízení do 5W . A ruční přepnutí na DS,když se to posere.Přehled o napětí článků na očích a %SOC baterky.

A teď mi řekněte jak bych to ve wiki hledal a poznal,když netuším co s tím?A to je jen jeden nástin z mnoha možností řízení,který by jednomu jedinci stačil,ale druhému už ne.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Matess »

řeší se tu několik věcí a nesouvisí to jen s Youdou a je to v jeho tématu, tak mám trochu morální problém sem psát, tak jsem to psal původně jako PM Youdovi, ale když se na to ptáš taky...

Osobně jsem teď na wiki přidal jeden odkaz (s pár měsíčním zpožděním)

"Základy fungování fotovoltaiky, typy panelů a baterií"

a dá se to udělat jako odkaz na fórum, takže diskuze pod článkem může pokračovat a není to jen nic neříkající text na který nejde reagovat.

Nemyslím si že by na wiki mělo být milión odkazů, ale mělo by tam být hlavně to co se opakuje.

Co se týká financování běhu fóra sám jsem přispěl 2x nějakou symbolickou částkou a asi nechci aby tu bylo placené členství. Mohu nabídnout virtuální server třeba výměnou za reklamu (neočekávám z reklamy nějaký příval zákazníků, ale spíš abych to obhájil jako propagační akci)

Ve výsledku mi dobrovolnost příspěvků přijde jako nejlepší cesta... když admin napíše potřebuji na běh vybrat xxxxKč abych běh neplatil tento rok ze svého, tak se částka jistě vybere, ale nechci tu být jen když budu platit - to je mi nějak proti srsti.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od petrd »

Kdyby byl mypower placeny nejak vic nez symbolicky napr 5Kc/mesic tak bych asi chodil na zahr. fora. Uprimne receno - proste nejak nejsem zvyklej za cteni webu platit a takova bude asi vetsina amateru

Financovani pres eshop je vybornej napad, ale chtel jsem pres nej koupit par panelu, pak to jaksi neslo a nakonec jsem je vzal u prodejce primo bez mypoweru, skoda. // to je spis pro admina..

Ale ten provoz je opravdu tak drahy ? Prece neni potreba hosting v inertni atmosfere v protiradiacnim bunkru
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

petrd píše:Kdyby byl mypower placeny nejak vic nez symbolicky napr 5Kc/mesic tak bych asi chodil na zahr. fora. Uprimne receno - proste nejak nejsem zvyklej za cteni webu platit a takova bude asi vetsina amateru
............
Web by zůstal open a reading zdarma, vše zdarma i registrace, tak jako doteď.
Všichni platící a členové s 500 (číslo stanoví nejlépe admin, ten ví kdo jak přispívá) a výše příspěvkama by byli třebas zelení a neplatící čumilové by byli žlutí. Rozhodnutí, jestli poradím žluťáskovi nebo ne, by bylo na místní komunitě. No a třebas pan docent a guru komunita fóra, označení trebas červeně (zasloužilí členové), by svou vahou dávali odpovědím punc.
Možná by bylo zábavné někdy pozorovat, jak by se žluťásci mezi sebou prali, kdo je moudřejší.

Na jiných fórech, například renault forum to dělají tak, že vydělávají na dostupnosti servisních manuálů modelů aut jen pro platící členy klubu, nevim, jak to mají ošetřeno, co se týče autorských práv. Tohle si myslím, že není správné. Podle mňe, dobrovolnost placení by měla být zachována i přístup ke všem zdejším informacím, platit si bude člen jen ochotu poradit. A to proto, že ti, co tady radí, to doteď dělají zcela zdarma, možná něco málo kvůli reputaci (každý je rád kladně ohodnocen, i já se rep. bodu potěším). Pak by to navíc rádci dělali s vědomím, že můžou pomoct fóru. Ale rozhodnutí bude absolutně zcela na nich.

Edit: A ano, poplatek bych nechal symbolický - 5 -7,5 třeba na měsíc. Pokud bych sem dlouho nelez, tak zežloutnu, jakmile zjistím, že potřebuji pomoc, dolezu, přispěju a zezelenám.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od diablo007 »

Plete dohromady dvě věci. Financování fora a to jestli někomu má docent odpovědět nebo ne. I doposud měl možnost se svobodně rozhodnout zda odpoví nebo ne a podmiňovat to tím že pokud někdo zaplatil jeho ochota by se automaticky měla zvýšit je úvaha špatným směrem. Nikdo z přispívajících tu neradi pro peníze tak proč by je najednou měli peníze motivovat?
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Kobra23 »

Opravdu neexistuje informace kolik ten provoz fóra ročně stojí, abychom tu zbytečně netlachali kvůli pár korunám?
Je to 15tis, nebo 50tis, nebo 100tis.?
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od Plazivec »

diablo007 píše:.............. jestli někomu docent odpovědět nebo ne. I doposud měl možnost se svobodně rozhodnout zda odpoví nebo ne a podmiňovat to tím že pokud někdo zaplatil jeho ochota by se automaticky měla zvýšit je úvaha špatným směrem. Nikdo z přispívajících tu neradi pro peníze tak proč by je najednou měli peníze motivovat?
Můžeš radit hlava nehlava, nikdo nic nepodmiňuje, neurčuje, nenařizuje, vše je dobrovolné. Motivací může být pomoc fóru?
Ale už na tuto tému psát nebudu, kdo chce to pochopil, kdo ne, má své důvody. Nebudu do krve obhajovat svoji myšlenku, kor když se stejně nic nestane.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od camel1cz »

Kobra23 píše:Opravdu neexistuje informace kolik ten provoz fóra ročně stojí, abychom tu zbytečně netlachali kvůli pár korunám?
Je to 15tis, nebo 50tis, nebo 100tis.?
Předpokládám, že tu jde hlavně o nefinanční náklady (čas a práce admina)... Ale souhlas,vše by se to vyčíslit mělo a mohla by se udělat třeba k těm QR kódům stupnice uhrazení v procentech. Třeba by to motivovalo k platbě. (Zase podobnost s crowdfundingem)

Pokud jsou ty náklady symbolické, je škoda o tom mluvit a pokud jsou větší, tak by se to mělo optimalizovat... Zase se vracím k tomu co sem psal - platit pořád větší peníze za servisní poplatky se mi nelíbí (vizte tu podobnost s tantiémy) - něco jiného je platit za novou funkčnost nebo podporu nového produktu. Ale podporovat admina za to, že mi Jouda pořadí je prostě divný i když to Joudovi je sumak...
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
fatter
Příspěvky: 233
Registrován: čtv led 18, 2018 12:11 pm
Lokalita: Bratislava

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od fatter »

Odbornych for ako je toto je viacej, z mojej skusenosti pracuju vsetky na dobrovolnej baze..mne to z dialky pripomina sedenie v krcme na pive s kamosmi. Kazdu chvilu sa niekto nieco opyta, a bud mu odpovies alebo nie. Ked ta to otravuje, alebo nemas cas, alebo povazujes otazku za primitivnu.. A tu istu otazku mozno pocujes uz stykrat, ale taky je zivot. Malokedy som kamosovi v krcme povedal, nech si to nastuduje doma alebo vyhlada cez google ked som vedel odpoved. A mne fora pripadaju ako sedenie s kamosmi. Vyberat za to peniaze, to mne celkom nesedi
30xGS55 (1600W)JV a 30xGS55 (1600W)JZ, 6x320W PERC JZ, Axpert 48V 5kW 800Ah gel. olovo, menič 2500W, MPPT 48V40A 300Ah AGM olovo,BMS Victron BMV700,702
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od fugas »

Jakýkoliv poplatek nezamezí v přístupu trollům, protože tito lidé se ve své činnosti vyžívají.Za další může z různých důvodů odradit lidi, kteří by byli přínosem.Například spousta lidí neuznává bezhotovostní platby.Takoví si pak vystačí se čtením a může to být škoda.Ale práce by zaplacena být měla.Tak co třeba jakési "certifikované členství"?Byla by zde možnost si toto ročně zakoupit, třeba pod podmínkou splněného minima (například 200?) příspěvků, kdy se prokáže zdali je člen pro certifikovaný přístup způsobilý.Jeho nick pak třeba změní barvu, nebo dostane razítko se sluníčkem...
Příspěvky nenuceně vyřešeny.A kdo nemá chuť neustále odpovídat na stejné dokola, tak nemusí.

EDIT: Ještě bych bez certifikace uzamknul bazar, aby sem různí nechodili šmelit protože se tu schází zájmová skupina.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od youda »

fatter píše: ...mne to z dialky pripomina sedenie v krcme na pive s kamosmi...
Malokedy som kamosovi v krcme povedal, nech si to nastuduje doma alebo vyhlada cez google ked som vedel odpoved.
Problém se všemi příklady a podobenstvími je, že pokud se moc zjednoduší, tak jsou sice snadno pochopitelná, ale už neodpovídají realitě.

Rozdíl je v tom, že tady sice sedíš v hospodě s kámošema a do dveří vleze někdo úplně cizí. Přes všechny stoly zařve, že má super nápad, že by si chtěl postavit barák z hoven a šišek, místo z malty a cihel. A ptá se, jestli to půjde. Tak se některý z tvých kámošů zvedne a řekne mu, že je to kravina, ať to udělá z malty a cihel. Jenomže ten cizinec začne dupat nožkou a trvat na tom, že on bude stavět z šišek, protože je to vlastně taky dřevostavba, takže prašť jako uhoď. Když ho budeš ignorovat, začne obcházet všechny stoly rozvíjet tam svoji šiškostavbu, takže ten den se už v hospodě až do zavíračky neřeší nic jiného, než ty jeho hovna s šiškama.

Už vidíš ten rozdíl?
fatter píše:A mne fora pripadaju ako sedenie s kamosmi. Vyberat za to peniaze, to mne celkom nesedi
Toto je právě miskoncepce, která se tu táhne už od včerejška. Nikdo nechce vybírat peníze za to, že si můžeš povídat s kámošema a už vůbec ne za to, že dostaneš radu. Protože tady za rady neručíme. Jestli si chce někdo nechat platit za rady, tak ať se nechá zaměstnat u montážnické firmy a pak může radit celý pracovní týden.

Takže opakuji - placení za rady je úplně špatně a tom NIKDY nebyla řeč.

Abychom se vrátili k hospodě, takže si sedíš s kámošema v hospodě, kecáte, do toho tam občas vleze ten cizinec s těma šiškama, pak zase jinej chytrolín a tak furt dokola. Hospodský stojí za pultem, přikládá do kamen, čistí stoly, rovná židle. Pouští vám muziku a pulíruje záchody, na který si chodíte ulevit.
Akorát si u něj nikdo nekupuje žádný pivo ani jídlo.

Takže večer jdete všichni domů chrápat, a chudák hospodskej, kterej se celý den staral o to, abyste se u něj v hospodě měli jako v bavlnce, z toho má jen zisk nula ale musí platit vodu, elektriku, hypotéku a všechny opravy a taky má docela hlad a žízeň.

Aby hospodskej nechcípnul hlady, chodí ještě na druhou šichtu a hází tam lopatou. Takže když to ten hospodskej takhle vydrží 10let, tak nakonec hospodu zbourá a cihly prodá, protože už je úplně vyřízenej. A teprve pak vám docvakne, že to vaše příjemný místečko už prostě neexistuje.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvek od rottenkiwi »

Hospodký može zarábať napr. takto.

1. Podrobné štatisitky FVEs s prehľadným grafmi / ala Victron VRM, či ničo v Grafane /,
z grafov a dokonca realtime grafov, sa dá jedným pohľado vyčítať viac ako z MB textu,
a trošku inteligetný a mat. zdatný pozorovateľ sa poučí na chybách iných.

2. Dá sa zarábať na SEKCI BAZÁR / neviem ako presne /

3. Dá sa zarábať na manuáloch kvalitne preložených z angličtiny.

4. Ak je problém s HW, tak napr. spoplatniť kapacitu uložených obrázkov,
lebo 16 TB disky nie sú zadarmo a málo ľudí si dá robotu,
natiahnuť 6 MB obr. do GIMP-u a urobiť z neho 100 - 500 kB.

5. Zarábať sa dá aj tak, že je napr. nemám peniaze, ale chcem panely.
Dohodneme sa, že ak mi panely dá na 4 mesačné splátky,
tak mu dám 200 Kč, za každý panel v cene 95 €.

6. Zarábať sa dá aj na spoločných nákupoch, lebo vďaka fóru
ten spoločný nákup vznikol, tak by bolo spravodlívé časť ušetrebných
prostriedkov adminovi poslať.

7. Dá sa zarábať, aj na radách cez PM. Ja radím zadarmo, ale keď poradím
dobre, tak nech adminovi ten, ktorému to pomohlo niečo pošle.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne čtv zář 03, 2020 9:42 am, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek