Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon srp 10, 2020 8:39 pm

Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Předchozí

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvekod kybos » čtv čer 11, 2020 10:32 am

Podle mého názoru stačí vyfoukání stlačeným vzduchem. Kdo by chtěl utratit více peněz má k dispozici dezinfekční čistící pěny pro čištění klimatizací v automobilech.
Levný Sinclair ASH-13AIM má jen infra ovladač a Neota ATW MINI má metalický ethernet.
7,5 kWp poly Renesola + 3x Tristar MPPT60 (>46 MWh) + 48V VRLA 180 Ah + LiFePO 540 Ah + UPS 8kW (OPTI-Solar SP8000-SW) + 3F nabíječka 4,8kW (DELTA) Start: 2012
kybos

Příspěvekod petrd » úte črc 14, 2020 10:21 am

Je informačně, mírně k tématu...

Koupil jsem před rokem klimatizaci MIDEA MISION 2. 2.5kW, Je to spíš relativně levnější klimatizace. Katalogové údaje celkem slušné opisovat nebudu, umí teda topit odmrazovat teoreticky do -25C.

Samozřejmě jako většina levnějších klim NENí OPEN-SOURCE s 5ti digitálními výstupy a 2 an. vstupy a uživatelským PLC :) jak bychom chtěli ALE:

Dvě zajímavé funkce: "FP" - udržuje místnost s minimálním příkonem - občas se zapne na 400W - na 10C. (To jde navolit z dálkového ovládání) To je pro zimu opravdu dobrý. Chata vám nevyrzne, přijdete večer a jen zatopíte trochu v kamnech..

BILL CONTROL - to jde navolit z android aplikace která jede přes wifi a amazon cloud. Navolíte si např 2kWh za 5h a klima sníží spotřebu aby to pokud možno dosáhla.

400-600 W které potom bere mě utáhne axpert s podporou malé LiFe baterie.

Existuje knihovna v pythonu která umí aplikaci emulovat, funkci BILL CONTROL ale ne, nicméně např "očuchat" komunikaci wiresharkem a doplnit by bylo asi reálné. Knihovnu jsem nezkoušel.

Je možné že by byla lepší volba sinclair, existuje klima která má být optimalizovaná na topení, snad s dvoustupňovým kompresorem. P

Původně jsem uvažoval o tom že si klimu nainstaluju sám, ale názory na netu se klonily k tomu že bez vybavení nejsem schopný potrubí dostatečně vyvakuovat a zbytkový kyslík a voda zkrátí žití kompresoru. Někteří to kutilsky řeší proplachováním trubek propan butanem - no těžko soudit.
petrd

Příspěvekod petrd » úte črc 14, 2020 10:44 am

zbek píše:jak se hodnotite sinclair klimatizace ? Cena vykon vypada dobře , ale netuším jak je na tom životnost oproti ostatním

sinclair nemám ale údajně se vyrábí v jedené hale dopoledne sinclair, odpoledne toshiba a v noci panasonic :) pravil jeden chlddař co sinclairy dělá a čínu navštívil. netvrdím že ze stejných komponent..

četl jsem názory že záleží obecně hodně na instalaci / vyvakuování, číštění, prostředí, taky pokud se klima schová pod stříšku není špatné a často odejde třeba elektronika.

takže klimu vypínám dvoupolovým vypínačem a ještě jsem instaloval přepěťový varistor
petrd

Příspěvekod petrd » úte črc 14, 2020 11:53 am

zbek píše:jak se hodnotite sinclair klimatizace ? Cena vykon vypada dobře , ale netuším jak je na tom životnost oproti ostatním

Ještě ad topic: původně jsem chtěl sinclair ale chlaďař který ji inzeroval mi pak do telefonu řekl že ji inzeruje jen aby nalákal lidi na svůj web a že mi sinclair neprodá protože mu *údajně odešla posledně jakási deska ve venkovní jednotce a dealer ji nebyl schopný zajistit jako náhradní díl, a že mi nabízi toshibu / lg.
petrd

Předchozí

Zpět na Boilery, ohřev TUV, vytápění, klimatizace