Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Nezařaditelné
schrole1
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 09, 2020 9:17 pm

Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od schrole1 »

Dobrý den,

jsem studentka ČVUT FEL a zabývám se poruchovostí FV systémů na střešních instalacích a informovaností vlastníků o své elektrárně. Ráda bych vás požádala o vyplnění krátkého dotazníku zde: https://forms.gle/N2jq5xoNMecQTF82A

Chtěla bych v rámci mé diplomové práce zjistit stav FVE v Čechách. Pokud budete mít k dotazníku komentář, tak můžeme rozvést diskuzi zde.
Dotazník je stavěný spíše pro starší instalace zhruba do roku postavení 2017. Baterie nejsou brány v dotazníku v potaz, ale můžete do vlákna uvést v jakém jsou stavu a zda proběhla již výměna.

Děkuji za spolupráci,
Lenka Schröpferová
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od volente »

No prima téma, zajímat se o poruchovost FVE.
A koho to tady zajímá? Asi ty, kteří si to za svoje pořídily, a mají z toho jen svůj dobrý pocit?
To se musíte jít slečno (mladá paní) informovat jinam.
My tady nemáme žádné elektrárny, tady jsou pouze soukromé zkušební a výzkumné laboratoře. :mrgreen: :mrgreen:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od Jan Novák »

Já se zasekl u této otázky. Trochu mě z toho rozbolel mozek. :lol:
Výstřižek.JPG
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Koukal jsem taky na dotaznik, ale po pulce utnul, je to docela dlouhe. Mozna zkusim jeste jednou :)) s vetsi davkou trpelivosti. Taky bych zde nevedel. Mam vsechny stringy pripojene do reglu nikoliv do stridace, to jednak.

Dale tedy kdyz uz misto stridace uvazuju regulator, tak 2 stringy paralelne do jednoho reglu, 1 string do druheho a 2 dalsi panely paralelne do tretiho mensiho reglu, coz jsou 2 stringy, kazdy o jednom jedinem panelu paralelne (?). Kolik mam tedy stringu?

Do stridace mam pripojeny baterie a vystup z regulatoru paralelne. Takze zde nejak neumim jednoznacne odpovedet. Posledni odpoved by asi mela byt vice nez 2, nebo 3 a vice, nebot pokud ma nekdo presne 3 stringy, nema dostupnou zadnou odpoved.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od marko250 »

Ve střídači nemáš žádný string ne. :-) Jen se s ním přeš o nulovou výrobu v zimě :-) :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

marko250 píše:Ve střídači nemáš žádný string ne. :-) Jen se s ním přeš o nulovou výrobu v zimě :-) :-) .
:D pak ale taky není jak odpovědět, 0 stringů v odpovědi není. Holt není střídač jako střídač. :D můj střídač v zimě zapnu a bez jakýchkoliv pří mi třeba roztočí čerpadlo. No a když si baterky vysosnu vlastnoručně na 21V, tak se se mnou taky nepře, ale bez diskuzí se se mnou rovnou vůbec nebaví :D
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od Vitek »

výzkumná laboratoř hlásí jen 8P3S panel á 225Wp na jednom střídači a druhý 6P3S panel á 225Wp, na dalším MPPT reglu je 3S3P

Jsem zvědavý kam se to zařadí a kam spadá moje laboratoř výzkumných ústavů
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od youda »

Vítku,
to nemáš hlásit tady do vlákna, ale do ankety, kterou paní inženýrka uvedla v prvním příspěvku vlákna :)

Admine, ty se dnes ale bavíš :)
Při vyplňování dotazníků všeho druhu je třeba zohlednit, že aby bylo možné výstupy rozumě agregovat, bývají otázky vždy zjednodušené. Proto prostě vyplním počet stringů, ať už mi vedou do ongridového střídače, do reglu nebo do all-in-one hybrida. Důležité je, aby vstupní data tak nějak odpovídala tomu, co chtěl tazatel zjistit.

Já samozřejmě vyplním 0, protože stringy mi vedou do přepěťovek a pojistek....že!
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od Vitek »

youda píše:Vítku,
to nemáš hlásit tady do vlákna, ale do ankety, kterou paní inženýrka uvedla v prvním příspěvku vlákna :)

Admine, ty se dnes ale bavíš :)
Při vyplňování dotazníků všeho druhu je třeba zohlednit, že aby bylo možné výstupy rozumě agregovat, bývají otázky vždy zjednodušené. Proto prostě vyplním počet stringů, ať už mi vedou do ongridového střídače, do reglu nebo do all-in-one hybrida. Důležité je, aby vstupní data tak nějak odpovídala tomu, co chtěl tazatel zjistit.

Já samozřejmě vyplním 0, protože stringy mi vedou do přepěťovek a pojistek....že!
Pravda pravdoucí anketu jsem nečetl :D
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mati »

youda píše:Vítku,
to nemáš hlásit tady do vlákna, ale do ankety, kterou paní inženýrka uvedla v prvním příspěvku vlákna :)

Admine, ty se dnes ale bavíš :)
Při vyplňování dotazníků všeho druhu je třeba zohlednit, že aby bylo možné výstupy rozumě agregovat, bývají otázky vždy zjednodušené. Proto prostě vyplním počet stringů, ať už mi vedou do ongridového střídače, do reglu nebo do all-in-one hybrida. Důležité je, aby vstupní data tak nějak odpovídala tomu, co chtěl tazatel zjistit.

Já samozřejmě vyplním 0, protože stringy mi vedou do přepěťovek a pojistek....že!
Je to trošku jinak , ta slečna ještě inženýrkou není , ale ráda by jí byla s použitím informací z dotazníku ve své diplomce..
Jen si myslím , že data z našich ( u někoho ) laboratoří , jinde hybrid co trh dal nebo výzkumných ústavů v její práci zamotají pánům profesorům hlavu tak - že ani nebudou požadovat ústní konzultaci pro nepříčetnost..

( mám totiž na FELu štěnici - teď teda spí kvůliva koronaviru ).
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Tak odesláno. Ta otázka ohledně stringů je vlastně nepovinná, takže jako jediné nezodpovězeno. Jsem zvědav na výsledek :))
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od abrams »

mypower.cz píše:Tak odesláno. Ta otázka ohledně stringů je vlastně nepovinná, takže jako jediné nezodpovězeno. Jsem zvědav na výsledek :))
Můj 1. návrat po rozloučení :
Zdravím ,

... výsledek Ti bude doručen komandem NTZ :lol: .
youda píše:Já samozřejmě vyplním 0, protože stringy mi vedou do přepěťovek a pojistek....že!
Stringy vedou jen do přepěťovek ? A jinak ty MWh taháš ze země ?


Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

abrams píše:... výsledek Ti bude doručen komandem NTZ :lol: .
Jsem presvedcen, ze prijde normalne mailem neb v miste sve FVE nemam pripojku el.en. A kdyby i fiktivne v nejakem snu ci filmu prisli, sluzebna policie CR je kousek ve meste, byli by tu asi celkem rychle je vsechny spoutat do klepet a odvezt rovnou do vazby.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od youda »

Tím přehnaným vyložením si dotazu jsem chtěl poukázat na to, že nikomu vlastně stringy nevedou přímo do střídače, takže ikdyž vedou do extra MPPT nebo do jiné bedýnky, jako je třeba podstřešní combiner box, tak by člověk měl prostě vyplnil počet stringů co má na střeše a nehrát Zagorku.

Však podobně bychom se mohli zabejčit na otázce "jaký je výkon typ a výrobce střídače". Někdo má střídačů více, od různých výrobců a někdo nemá PV střídač, ale jeho krabice je zároveň i zvyšující měnič atd. Pokud bychom si ale každý dotaz vykládali takto doslovně, tak přece nikdy žádnou anketu nevyplníme...

A mimochodem, přijde mi docela líto, že kdykoliv se tu nějaký student objeví, tak to od nás hned schytá. A pan Kilián taky dostává občas pěknou čočku. Neměli bychom na ně být příjemnější? Obzvláště, když se narozdíl od většiny z nás jsou schopní slušně představit a také vystupují pod svým jménem a nikoliv přezdívkou?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od Jan Novák »

Já tou svojí poznámkou naznačil, že od budoucí inženýrky očekávám určitou úroveň. Když mám tři panely ve stringu, tak mám odpovědět co? Není to jeden, nejsou to dva, není to více než tři, jsou to prostě tři :lol:
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Jan Novák píše:Já tou svojí poznámkou naznačil, že od budoucí inženýrky očekávám určitou úroveň. Když mám tři panely ve stringu, tak mám odpovědět co? Není to jeden, nejsou to dva, není to více než tři, jsou to prostě tři :lol:
Tři panely ve stringu jsou ale jeden string :D a vo to tam jde a na tohle tam dopověď je :D
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od diablo007 »

Jan Novák píše:Já tou svojí poznámkou naznačil, že od budoucí inženýrky očekávám určitou úroveň. Když mám tři panely ve stringu, tak mám odpovědět co? Není to jeden, nejsou to dva, není to více než tři, jsou to prostě tři :lol:
Neptala se na počet panelů ve stringu ale na počet stringu pokud očekáváte úroveň od druhých tak bych očekával aspoň správně přečtení otázky
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od diablo007 »

A popravdě pánové sem hodně sklamán to jak jste se k ní začali chovat. To že se k sobě kdo už se známe někdy chováme jako volové je jedná věc ale dojde sem ženská (i kdyby to byl chlap je to jedno ) ze školy která o tom ví akorát to co je naučili a děláte si z ní prdel. Kdo z vás svoje řemeslo po té co vylezl ze školy ovládal a mohl hned dělat? Já vylezl ze školy jako elektrikář s maturitou ale kdokoliv s party co dělal víc jak rok mne dokázal utopit na každé blbosti praxe je praxe a vsadím se že na kohokoliv z nás tu na fóru půjde vystrachat že sem došel jako jedno velké ucho co se ptal na dnes pro nás už banální otázky
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od dumi »

S tim, ze vi jen to co se naucila ve skole bych byl opatrnej :)

V Solarpartner s.r.o. dela poradkyni, je to firma kterou vlastni zrejmne jeji otec/bratr/manzel, sem linej hledat data narozeni :-) Rekl bych, ze pani/slecna ma celkem slusne vzdelani v tomto oboru.

Mimochodem jeji bakalarska prace byla take na tema FVE:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... EJxTnJ1Y7c

No celkove mi to prijde, ze vzhledem ke vzdelani a "zamestnani" mohl byt dotaznik sepsan lepe, nicmene je podle meho zameren na lidi co si elektrarnu nechali postavit od firmy, tj. maji vse od jednoho vyrobce. My to mame trosku jinak :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:S tim, ze vi jen to co se naucila ve skole bych byl opatrnej :)

V Solarpartner s.r.o. dela poradkyni, je to firma kterou vlastni zrejmne jeji otec/bratr/manzel, sem linej hledat data narozeni :-) Rekl bych, ze pani/slecna ma celkem slusne vzdelani v tomto oboru.

Mimochodem jeji bakalarska prace byla take na tema FVE:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... EJxTnJ1Y7c

No celkove mi to prijde, ze vzhledem ke vzdelani a "zamestnani" mohl byt dotaznik sepsan lepe, nicmene je podle meho zameren na lidi co si elektrarnu nechali postavit od firmy, tj. maji vse od jednoho vyrobce. My to mame trosku jinak :-)
To možná víš ty. Každopádně skovickarit jestli mám string připojeny do rozvodné krabice mc4 konektoru prepetovky a podobně je slovickareni a ať to sformulujes jak chceš vždy bude někdo kdo to otočí po svém

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek