Zajištění provozu DS + elektraren

Nezařaditelné
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Zajištění provozu DS + elektraren

Příspěvek od dumi »

Napadla mě taková myšlenka na zamyšlení.

Netuší někdo v jakým stavu jsou personální kapacity provozovatelů elektráren a distribučních soustav v ČR? Prostě celkově situace v energetice? Případně plyn nebo PHM?

Když vidim, jak odpadávají zdravotníci (a opravdu to není jen v mediích, padají i ve skutečnosti) a hasiči, tak si říkám, kolik rezerve je ještě v tomhle odvětví.

Zatím to nevypadá, že by se situace mohla zlepšit, spíš to směřuje k úplnému lockdownu.

Na jaře jsem zaslechl, že v Temelíně byly nějak rozděleny směny a snad i lidi bydleli v elektrárně. Nemá k tomu někdo info jak je to teď? Je tu riziko například, že by nějaká elektrárna odpadla? Nebo část DS?

Nechci si ani představit, jak by to vypadalo, kdyby třeba půlka lidí z energetiky části DS odpadla a příšla nějaká vetší vychřice :/
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zajištění provozu DS + elektraren

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:Napadla mě taková myšlenka na zamyšlení.

Netuší někdo v jakým stavu jsou personální kapacity provozovatelů elektráren a distribučních soustav v ČR? Prostě celkově situace v energetice? Případně plyn nebo PHM?

Když vidim, jak odpadávají zdravotníci (a opravdu to není jen v mediích, padají i ve skutečnosti) a hasiči, tak si říkám, kolik rezerve je ještě v tomhle odvětví.

Zatím to nevypadá, že by se situace mohla zlepšit, spíš to směřuje k úplnému lockdownu.

Na jaře jsem zaslechl, že v Temelíně byly nějak rozděleny směny a snad i lidi bydleli v elektrárně. Nemá k tomu někdo info jak je to teď? Je tu riziko například, že by nějaká elektrárna odpadla? Nebo část DS?

Nechci si ani představit, jak by to vypadalo, kdyby třeba půlka lidí z energetiky části DS odpadla a příšla nějaká vetší vychřice :/
Dopadlo by to jednoduše a to tak jak je to u doktorů kdo má covid ale bez příznaků nafasuje respirátor a jde makat
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Zajištění provozu DS + elektraren

Příspěvek od dumi »

s tim sem pocital.

Netusi nekdo v jakym jsou personalnim stavu?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zajištění provozu DS + elektraren

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:s tim sem pocital.

Netusi nekdo v jakym jsou personalnim stavu?
A koho teď konkrétně myslíš tím personálem
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Zajištění provozu DS + elektraren

Příspěvek od dumi »

Treba temelin, dukovany, ostatnj eleltrarny a distribuci, techniky na opravy a tak.

Zkracene recene jak daleko je kolaps tehle odvetvi :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek