Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Nezařaditelné
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od dumi »

Ano s tim slovickarenin souhlasim. Nic se nema prehantet, nicmene vse by melo.mit nejakou uroven odpovidajici tomu o co se jedna. Zde se jedna o DP, ocekaval bych tedy uroven tomu rovnou.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od volente »

Zeptejte se mě na co chcete, na co budu chtít vám odpovím.
Na otázky v dotazníku odpovídat nechci, protože není určen někomu jako jsem já.
Evidentně jde o dotazy na komerční elektrárny, kterou nevlastním a neprovozuji.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

volente píše:Evidentně jde o dotazy na komerční elektrárny, kterou nevlastním a neprovozuji.
Podle čeho se to pozná ?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od diablo007 »

Ja myslím že zrovna Vlasta má pokud jde o životnost panelů baterií z nás největší zkušenosti jelikož hromadu komponentů co vlastně nemá už dávno žít u ní udržují slušný ostrov. Každopádně pokud na něco nechci odpovídat je nejlepší neodpovídat je zbytečné rozjet hon na čarodějnice
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od volente »

No já nevím co bych tam napsal, panely co mám tak jsou vesměs přes 10 let staré, mnou opravované, Na akumulátory tam ani není dotaz, a to by bylo, v mém případě, taky dost složité odpovědět. Takže u mne zkoumat životnost by bylo něco jako věštit z kávové sedliny. Samozřejmě mohu tam napsat že jsem spokojen, žádnou větší poruchu jsem neměl, ale to nevypovídá nic o spolehlivosti a kvalitě komponentů. Moje panely a aku jsou u mne recyklovány, samozřejmě ekologicky.
Myslím že už jen tím jak jsou otázky položeny, i jejich obsah, jasně naznačuje že se týká on-grid zapojení.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
pasta
Příspěvky: 54
Registrován: pon úno 23, 2015 9:24 pm

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od pasta »

Pokud jsem dotazník správně pochopil, byl mířen na ongrid systém. Spousta z nás tu má ale ostrov (což by autorka pochopila pokud by si napřed přečetla několik příspěvků na tomto fóru). Takže buď se ptát jen na otázky kolem poruchovosti panelů a přívodů k nim, nebo hned na začátku se dotázat o jakou elektrárnu jde.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotazník k průzkumu provozu střešních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

No ja nevim, ja jsem nakonec jako ostrovnik nemel s vyplnenim dotazniku problem a jednu nepovinnou odpoved o poctu stringu jsem nevyplnil. Tot cele.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek