Axpert měnič-rada

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
MICHAL K.
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 04, 2020 9:43 am

Axpert měnič-rada

Příspěvek od MICHAL K. »

Zdravím pánové i dámy,

ať to tu pročítám a snažím se sebevíc, vždy narážím na nějakou překážku a tak bych se prosím rád zeptal, zda je možné koupit měnič
Kombinovaný měnič DC/AC Axpert VP 24V 2000W PF1, PMW solární regulátor, na to, abych to měl zapojené jen na panely a nabije baterie, bez toho aniž bych dával přebytky do sítě.
Rád bych začal ostrovním systémem na baterie cca do 2kw abych mě jelo osvětlení, čerpadlo 1,1kw, + případná filtrace 100w. Panely mám 2x230w a 3x255w případně dokoupím.

Děkuji Vám za rady.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od diablo007 »

Na čerpadlo 1,1kw by mohl být 2kw axpert na hraně . Na 3kw axpertovi sem to provozoval a tak problém nebyl
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od rokytna »

Co zkusit "měniče pro solární čerpadla", je toho plný net i tady na eshopu jsem jeden viděl, tuším i MPPsolar to vyrábí. Zřejmě to bude mít dobře ošetřenou situaci provozu zcela bez baterie (tuším že je to "VFD se solárním vstupem" a nějakou chytrostí navíc).
ostrovní FVE
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od diablo007 »

Vfd je na eshopu pro 3f motor . Každopádně uživatel mluví o nabíjení baterií a svíce takže vfd je mimo mísu q
MICHAL K.
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 04, 2020 9:43 am

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od MICHAL K. »

Rád bych využil solární panely i na něco jiného, než jen na čerpadlo.
MICHAL K.
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 04, 2020 9:43 am

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od MICHAL K. »

Spíše mě jde i o to, zda tento měnič jde provozovat i bez toho, abych přebytky dodával do sítě i když nebudu mít zrovna odběr. Jen přece vodárna nepojede 24h
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od diablo007 »

To tak provozovat lze jen tím že jsi zvolil PWM regulátor budeš muset vhodné volit panely aby jsi nepřicházel o energii kvůli ořezání napětí. Každopádně to jestli to podrží 1,1kw motor ti asi jen tak nikdo nepotvrdí nevím o nikom kdo to tu má ve stejném použití
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od KubisKV »

Jak psal už diablo, Axpert 3000w bude lepší a o přetoky (dodávání do sítě) se bát nemusíš. Panely máš dva různé druhy a u PWM musíš zapojovat pouze paralelně, takže pokud jejich hodnoty jsou podobné, o moc výkonu nepřijdeš. Jaké baterky budeš mít v systému?
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od petrs »

Mám dotaz ohledně displeje na

http://shop.mypower.cz/kombi-menic-axpe ... w-pf1-3324

Je možné softwarově upravit souběh hodnot tak,aby byly současně zobrazovány údaje o výkonu dodávaném z panelů a odebíraném výkonu na výstupu? Nezkoušel to někdo?

Díky za informace
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert měnič-rada

Příspěvek od Vitek »

petrs píše:Mám dotaz ohledně displeje na

http://shop.mypower.cz/kombi-menic-axpe ... w-pf1-3324

Je možné softwarově upravit souběh hodnot tak,aby byly současně zobrazovány údaje o výkonu dodávaném z panelů a odebíraném výkonu na výstupu? Nezkoušel to někdo?

Díky za informace
Nevim zda to jde ale pozor neustale svitici dispej je po roce dvou slepej youda to zna... doporucuju po 30s vypinat resp automaticke vypnuti diaplaye

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek