Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned čer 07, 2020 9:59 am


7280W

FVE fungující aktuálně v hybridním režimu zamýšlené pro dodávky do DS a čekající na povolení k připojení do distribuční sítě.
Předchozí

Re: 7280W

Příspěvekod střídač » úte říj 01, 2013 7:58 am

mypower.cz píše:Tudiz ono by to zase az tak moc mozna nesypalo


Ale kdepak, pole je základ, tam se rodí základní zisk a umožňuje existenci ostatního. Přichází doba sedláků.
střídač
 
Příspěvky: 560
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: 7280W

Příspěvekod OTi » úte říj 01, 2013 5:09 pm

S malýma farmama musíte si pospíšit totiž přicházejí neúrodní léta když velkopestovatelé na 1000ha budou krachovat stačí na to si pozret na úrody po celé EU. Být sobestačným *batt* , mýt Elektriku ze slunce ::pv:: , jídlo ze záhrady, vejce z vlastního dvorku :home: , teplo ze Jean Pain-ového kompostovacího kotle nebo trubicových kolektorů, ryby z akvaponie a jezdit skoro na vodu.když to dosáhneme, budeme nezávislý a možno svobodnější, ale kým jeden druhýho nepodpoříme se skutkama :handshake2: je to až 100 let daleko!(rád bych se mílil ::cry2:: )
Na příklad já bydlím v Praze pracují v Trutnově, ale mně to nezastavý abych šel pomáhat příteli do České Lípy, je to náročné ale je to cesta ke zmněně.
treba pochopyt že všeobecná soběstačnost je tažké břeměno kým to není hotové, ale když jeden druhýmu vypomáháme pak je to hodně lehčí a ještě je potřeba mýt nějeké nadbytky které nám slouží jako základ na výmněnu nebo k sehnání věcí které sami nejsme schopní vyprodukovat . pak dostaneme fungující systém bez úřadů.
Uživatelský avatar
OTi
 
Příspěvky: 85
Registrován: ned črc 24, 2011 7:15 pm

Re: 7280W

Příspěvekod Harry » úte říj 01, 2013 8:14 pm

střídač píše:
Harry píše:Vůbec celý blog pana Nejedlého je fundovaně psané čtení s množstvím věcných informací z "velké" energetiky.


S chutí jsem se začetl, leč s chutí i brzo skončil.
Obecně známé informace souhrnně sepsané v dlouhém textu.

Aby to nevyzněla tak pesimisticky, tak přece jen jsem si odnesl povznášející drobnost: nepřestat usilovat o všeobecnou soběstačnost.


o ano, že jsou tam informace, které jsou i jinde, ale tam je to pěkně sesumírované na jednom místě a pan Nejedlý umí i psát tak, že se to dobře čte. Na těch článcích je myslím dobře dokumentováno, jak to dnes vypadá s energetikou v DE a Evropě....ono se řekne A - budeme vyrábět energii v OZE i pro základní zatížení, ale už se neřekne B - že se k tomu musí značně posílit přenosové linky, navýšit akumulační schopnosti soustavy a mít rychlé zálohy. Pokud se pak udělá jen A a B je aktivně blokováno těmi samými lidmi, co chtějí A tak pak to vede k tomuto
http://nejedly.blog.idnes.cz/c/244747/N ... -noze.html

Opravu nevím, jak to dopadne, ale je to fakt divočina.

>Aby to nevyzněla tak pesimisticky, tak přece jen jsem si odnesl povznášející drobnost: nepřestat usilovat o všeobecnou soběstačnost.

já to vidím tak, že se spíše snažím co nejvíce snižovat závislost a to především nízkou spotřebou. Například mám sice jen malou FV na balkoně panelového domu, ale v létě mi pokryje cca 20 procent spotřeby domácnosti. Nedělám si iluze, že bych z toho nějak poháněl el. sporák, lednici nebo pračku...ale na pohon úsporných IT zařízení a svícení to stačí bohatě, nebo na pomalé vaření viz viewtopic.php?f=6&t=950#.Uksd4z9tyU8. Na silové spotřebiče mám prostě síť, i když kWh s klesající spotřebou stojí čím dál více...:-(

Záměry některých lidí co si pořizují FV elnu mi ale nejdou do hlavy. Nedávno tu na fóru někdo popisoval, jak by z toho chtěl živit non-stop běžící desktop PC, NAS se snad 10ti disky, atd. celkově to snad bralo něco kolem 200W trvalého příkonu. To přece ale nedává vůbec smysl vyrobit energii ve vlastní režii a tu pak propálit v naprázdno běžícím IT hardware.
Harry
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: 7280W

Příspěvekod PavelR » úte říj 01, 2013 9:18 pm

Sice v tomto vlakne offtopic. Logicky me napadlo ze by ty VVN linky sli preci posilit osadit vice vodicu napr. Ty stozary verim tomu ze by to unesly a mohlo by to vyjit levneji nez vykupovat pozemky a stavet nove linky. V rozvodnach osadit dalsi trafa ... Podle me je hlavne problem v tom ze se do teho nikomu nechce ...
PavelR
 
Příspěvky: 2371
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm

Re: 7280W

Příspěvekod brumlaj » stř říj 02, 2013 6:34 am

PavelR píše: me napadlo ze by ty VVN linky sli preci posilit osadit vice vodicu napr. ...

Prozatím se děje přesně opačná činnost. Vedení 440 kV z Nošovic směr Albrechtice u Č.Ť. přišlo v posledních 5-ti letech o 3 z původně 6-ti svazků silových vodičů. A přes to mi ČEZ distribuce napsal, že mne nemohou připojit kvůli "nedostatečné zkratové odolnosti rozvodny v Albrechticích". Tečka. Prý tento stav už je od roku 2008. Poplatky na rezervovaný příkon tedy platíme ůplně na hovno a jsou využity na ODMONTOVÁNÍ vedení VVN.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
 
Příspěvky: 2367
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm

Re: 7280W

Příspěvekod střídač » stř říj 02, 2013 7:16 am

Harry píše:se spíše snažím co nejvíce snižovat závislost a to především nízkou spotřebou.


Je to bezesporu dobrá cesta, leč má svá dosti brzká omezení. V posledních několika letech jsem domácnost převedl na úsporný režim. No a výsledek nebyl "omračující". Spotřeba na vaření, ohřev vody, praní a mnoho dalšího se nezměnila. Odhaduji, že jsem v dosti velkými náklady uspořil tak třetinu spotřeby. Tyto poměry jsou asi obecně limity jež se dají s rozumným finančním vypětím realizovat. Za tuto hranici se asi jít nedá.

K popisovanému německému problému.
Politici všech barev a stupňů cítili potřebu poručit větru a dešti, tak zřídily zelené dotace. Kde jsou dotace je nataženo noho velkých a dlouhých paží. Zdařilo se, ale je způsoben problém nerovnoměrné energie, dokonce velké problémy. No a v tento okamžik nám začnou blogaři psát jak je TO třeba řešit, jaká nás čeká chmurná budoucnost a tisíce dalších stesků. Jako vždy přijde na pomoc politik všech barev a stupňů se spásou. Vymyslí další dotace, tentokrát za "paušálních platbách za předem dohodnutý „odlehčovací výkon“". Odhaduji, že je to jen takové první zahřívací kolečko. Katastrofa se neprojeví v prvopočátku, ale vkrade se postupně.
Tento problém nebyl vhodný ani na čárku v blogu, ale na vidle do ruk. Tak jak se bude projevovat útlum hospodářství v Evropě, budou růst energetické problémy V Evropě.

Cestu jíž jsme se zde mnozí vydali vidím jako dobrou obranu proti všem politicky páchaným zločinům. Jen nám chybí najít chuť se minimálně sjednotit v nátlaku v obraně našich pozic.
střídač
 
Příspěvky: 560
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: 7280W

Příspěvekod drama » stř říj 02, 2013 9:07 am

Pokud jde o úspory v domácnosti, tak ohřev vody i praní se dá jednoduše řešit fototermikou. Návratnost je dnes vcelku rozumná. Samozřejmě úspory mají své limity, ale neviděl bych to tak černě jako Vy. V průměrné domácnosti je rozložení energie následující:
56% vytápění
24% ohřev vody
5% chlazení, mrazení
3,1% příprava jídel
2,7% praní
2,6% osvětlení
0,8% žehlení
1,2% ostatní spotřebiče
Čili jestliže jste investoval do opatření na chvostu, výsledek opravdu není oslnivý, ale investovat např. do ohřevu vody by se Vám asi vyplatilo více.
drama
 
Příspěvky: 976
Registrován: čtv črc 28, 2011 11:01 am

Re: 7280W

Příspěvekod střídač » stř říj 02, 2013 12:11 pm

Aá, zase mnou nesprávně popsáno. Investice šly do úsporných spotřebičů. Myslím si, že je to takový nutný fotovoltaický předstupeň. Tímto jsem snížil spotřebu z průměrných 6kW denně na asi 4kW. Relativně primitivní FV jsem dnes na spotřebě 2 kW denně a stále klesá. Výtečný seznam, je dobré vědět kam napřít síly. I tak bylo letos na řadě topení.
střídač
 
Příspěvky: 560
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: 7280W

Příspěvekod brumlaj » stř říj 02, 2013 12:30 pm

střídač píše:[Cestu jíž jsme se zde mnozí vydali vidím jako dobrou obranu

Ono to, že stát dává prachy v dotacích na energie - ZÚ, ZB bych řekl, že ví proč to dělá (vyčůránky zneužijící cokoli neřeším). Ti kteří vzkaz pochopili a vzali problém do rukou, ti se připravují na horší časy. No a těm co to nedochází, že svět bude jiný než je dnes, tak ti to začnou řešit až by bylo pozdě to řešit u všech najednou. Jaký bude svět za 15 let nevíme, jen je lepší být připraven včas na horší variantu. A nepřijde-li, tak na tom aspoň neprodělat, nebo touto cestou mít "naspořeno na důchod"
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
 
Příspěvky: 2367
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm

Předchozí

Zpět na Zamýšleno připojení do DS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Reputation System ©'