Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte úno 25, 2020 11:59 pm

Prosím o RADU.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních systémů
Předchozí

Re: Prosím o RADU.

Příspěvekod JonasPP » pon úno 03, 2020 4:27 pm

Hladaj aspoň 2kWp v paneloch,
150-300l obojživelnik,že na zimne obdobie ho napojiš k jestvujucemu kureniu,obšem,ak nekuriš elektrinou,po tom je obojživelnik na 2 veci a zasobnik musi mať 2x špiralu. No to zasa zaleži od toho,ake maš a budeš mať kurenie TUV.
Podstatna vec. Nekupuj bojler,čo je priamo napojeny na panele,bo prideš o poriadnu časť použitelnej energie tym padom,ak použiješ dajake mppt zariadenie,tak bojler nemusi obsahovať suchu špiralu,čo je zasa cenovo inde.
Posledna vec,ako bolo spomenute,z jedlom stupa chuť,teda jak sa otukaš a zistiš,že v lete bude ostavať polovica energie na streche,tak začneš hutať,ako ju použiť. To zas pride na rad toto forum.

Tak vela zdaru z hladanim a hlavne preratavanim.
Mix solarok - 4,9kWp papierovo -3,5kW skutočnych;
48v-Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -8kWh
24v-PCM 80A;PJ 5kW;NiCd -8kWh
12v-10A PWM;sin~300W;PB 300Wh
JonasPP

Příspěvekod chatař » pon úno 03, 2020 4:38 pm

Tak tak, potvrzuji co píše JonasPP. Můj případ. :D
Fotovoltaický ohřev vody + vaření, pečení. 8xREC 295Wp POLY =2360Wp + Siton 210.
chatař

Příspěvekod BARNEY » pon úno 03, 2020 5:38 pm

Díky za rady ,máte krásný koníček ale fakt nemám čas to studovat jak kde co zapojovat aby to nejlépe fachčilo. :-) Už jsem se rozhodl valit to do té vody. Ted jenom vybrat správnou firmu. Ve čtvrtek ke mě domu přijde pán ohlídnout misto a představit systém který jsem si vybral,ještě nic závazně. Zkusím si na něj připravit dotazy. Jsem z Moravskoslezska, tak mám ještě 10 procent vetší dotaci. Takže tu první variantu s 3,4kWp. Viz odkaz: https://www.s-power.cz/fotovoltaicka-el ... ower-mini/
BARNEY

Příspěvekod jahodovák » pon úno 03, 2020 6:11 pm

Což o to,času máme všichni stejně,ale jak by řekl soused,každý máme jiné priority.Nakonec je to tak správně,asi by byla nuda,kdyby všichni byli stejní..
6,4kWp-2 krát aexpert MKS,cca 40kW LIFE A LION
jahodovák

Příspěvekod JonasPP » úte úno 04, 2020 11:22 pm

No obzrel som si to cele a je to celkom slušne,aj neslušne riešenie.
Slušne je pre to,že je tam prifazovaci menič,čo bude šetriť omnoho viac energie,ale neslušne je cele ovladanie a to,že je prifazovaci.
Chcel by som to vidieť v chode,počas celeho dňa,hlavne to pripajanie reladka k zataži. Isto budu pretoky do siete,alebo si bojler často cucne zo siete. Teda bude treba dajake papierovačky s dodavatelom energie o prietokoch do siete.
Inak ak bude cena po odratani prispevku a spolu s montažou pod 70 000kč,tak to bude fajn.
Mix solarok - 4,9kWp papierovo -3,5kW skutočnych;
48v-Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -8kWh
24v-PCM 80A;PJ 5kW;NiCd -8kWh
12v-10A PWM;sin~300W;PB 300Wh
JonasPP

Příspěvekod BARNEY » čtv úno 06, 2020 5:19 pm

JonasPP píše:No obzrel som si to cele a je to celkom slušne,aj neslušne riešenie.
Slušne je pre to,že je tam prifazovaci menič,čo bude šetriť omnoho viac energie,ale neslušne je cele ovladanie a to,že je prifazovaci.
Chcel by som to vidieť v chode,počas celeho dňa,hlavne to pripajanie reladka k zataži. Isto budu pretoky do siete,alebo si bojler často cucne zo siete. Teda bude treba dajake papierovačky s dodavatelom energie o prietokoch do siete.
Inak ak bude cena po odratani prispevku a spolu s montažou pod 70 000kč,tak to bude fajn.

No dnes byl u mě pán a všechno mi vysvětlil, měl jsem na něho milion dotazů hlavně teda na ten Měnič ,střídač, jak je to s tou jednou fází a přetoky. Přetoky mají nasmlouvané Bohemia energy a ti to odkupují za aktuální tržní cenu.cca 0.5-1.6 kč za kWh.Ráno jiná cena než k večeru. Měnič, jediné z čeho mám strach je 5 let záruka. Chtěl bych aspon 25 let.podle videí na youtube solidní firma. Jinak 65000,- takovou el. 3.42kWp nikdo nenabízí. Snad se ten měnič po pěti letech nepo....
BARNEY

Příspěvekod chatař » čtv úno 06, 2020 6:28 pm

"Bohemia Energy", nejsou to náhodou "energetičtí šmejdi?" https://www.zkusenosti.biz/bohemia-energy
Fotovoltaický ohřev vody + vaření, pečení. 8xREC 295Wp POLY =2360Wp + Siton 210.
chatař

Příspěvekod BARNEY » čtv úno 06, 2020 7:21 pm

chatař píše:"Bohemia Energy", nejsou to náhodou "energetičtí šmejdi?" https://www.zkusenosti.biz/bohemia-energy

Jo jo taky už jsem o tom kdysi dávno slyšel. Musím to pořádně zjistit.
BARNEY

Příspěvekod unicast » čtv úno 06, 2020 9:50 pm

Jo, jsou to oni.
unicast

Předchozí

Zpět na Plánované FVE