Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od Vitek »

Ahoj
Potvrzuji.

u mě byl průběh nemoci
a) siton, 8 panelu v serii
b) siton 16 panelu
c) siton 24 panelu
c1) siton a úvahy - koresponduje bod b

d) POZNAL jsem Docenta Youdu osobně - bod zlomu/zvratu

e) siton pryč - koresponduje s výše uvedeným bodem C

f) siton stale v regale, práši se na něj , baterky, měnič panely,
g) dále se začala choroba projevovat
h) plný ostrov pře léto
i) vytěžovač GBO
j) další měnič
k) další panely - západ
l) další panely jih
m) obávám se že zákeřné nemoci se nedá zbavit !
n) první úvahy o lithiu .... začínám si uvědomovat že není cesta zpět...
o) volám místní doktory o pomoc...

Hezký večer Víťa :D
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

Sakra, youdo, dědek by si nerudnost neměl dovolovat, když už je člověk starý, tak nerudnost mu ještě "opticky" zvyšuje věk. :D Mně se to týká taky, je mi 66 let, a tak si radši hraju na "pozitivního seniora" i když mě spousta věcí seje. Si představ, ve svém věku jsem tu montáž zvládl. Ale musím se přiznat, že jsem se za mlada věnoval horolezectví, a ještě před dvanácti léty lezl na Mont Blanc, materiál na jištění pořád mám, takže to lezení po strmé střeše byla pro mě v podstatě rutina. Bál jsem se jen o eternit. Akorát sil ubývá, a panel váží 19 kg. To bylo jediný, co mě štvalo. A také limitovalo.

Jinak je to přesně jak píšeš. Jako jasně, já vím, že bych měl "přitlačit na pilu", zainvestovat a udělat z toho malý Temelín. Jenže nemůžu si dovolit vyvalit desítky tisíc. Spíš možná sto. Proto zkouším FV soběstačnost (ještě to ne úplnou) jen pro malý výkon, na malých spotřebičích, řádově do 100W, které když při výpadku DS ztichnou, tak to zvlášť člověka bolí.
Co máš pořád s tím "vytažením oblouku"? Přece nejsem takový debil, abych rozepínal konektor pod zátěží. A proč by mě to mělo "kopnout"? Na živé části se přece nesahá. A hlavně se snažím při práci přemýšlet, co se stane, když něco zapnu, nebo když něco udělám.
Já si myslím, že fungovat by to mělo. Přece proud zásadně teče jen tím okruhem, který je propojen se zátěží. Co je mimo by ho nemělo zajímat. Má to jedinou vadu na "kráse". Člověk může zapnout okruh, aniž předtím vypl jiný. Může se stát, že omylem pojede Siton i regulátor nabíjení baterie. To už pak děj se vůle boží. :D Zkrátka než člověk sáhne na nějaký jistič, nebo odpojovač, a přepne ho do polohy "ON", musí chvilku přemýšet. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od diablo007 »

Eliminace tohoto aby jsi nezapomněl jednu věc odpojit před připojením druhé by bylo investovat do přepínače 1-0-2 nedojde nikdy k souběhu obou technologií. Ale každopádně pokud by jsi odpojoval siton a připojoval regulátor chtělo by to mít pojištění i odpojení bojleru aby se opravdu nestalo že jak na potvoru při odpojování sitonu zrovna naskočí termostat bojleru a bude si chtít vzít plný výkon takže tam by asi jistota byla nebrat ten přepínač 1-0-2 jen dvoupólový ale rovnou 4 pólový . Pak je ještě na zvážení jestli využívat z panelů jen 1ks a řešit regulátor PWM nebo si vzít rovnou 2-3 ze série a využít většího výkonu díky mppt regulátoru. Neuvedl jsi jaké napětí baterií by jsi chtěl využívat nebo sem to možná přehlédl
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od youda »

No vidíš Chataři, vždyť ty všechny ty bezpečnostní postupy znáš!
Jenom nás tady strašíš že nikoliv, a pak máme obavu doporučovat ti ty naše vysokonapětové experimenty :)

Pozitivní jsem byl jednou: usmál jsem se na malou holčičku ve frontě u pokladny a ona začala okamžitě řvát, jako bych ji bral na nože. Tak jsem se raději opět zakabonil.

Jestli budeš potřebovat ty MC4 rozdvojky k panelům, tak ti můžu dva kousky dát. Mám tu také 4ks MC4 konektorů, aby sis to mohl nacvaknout na solární kabely. Jestli se ti to bude hodit, tak mi pošli do SZ adresu a já ti rozdvojky i konektory pošlu, ZADARMO. Měl jsem to na jeden experiment s vysokým napětím, ale už to nepotřebuju, jelikož ta paní co u mne bydlela se mezitím stačila odstěhovat.
_vyr_72Konektory-rozbocovace-MC4.jpg
MC4.jpg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

diablo007 píše:Eliminace tohoto aby jsi nezapomněl jednu věc odpojit před připojením druhé by bylo investovat do přepínače 1-0-2 nedojde nikdy k souběhu obou technologií. Ale každopádně pokud by jsi odpojoval siton a připojoval regulátor chtělo by to mít pojištění i odpojení bojleru aby se opravdu nestalo že jak na potvoru při odpojování sitonu zrovna naskočí termostat bojleru a bude si chtít vzít plný výkon takže tam by asi jistota byla nebrat ten přepínač 1-0-2 jen dvoupólový ale rovnou 4 pólový . Pak je ještě na zvážení jestli využívat z panelů jen 1ks a řešit regulátor PWM nebo si vzít rovnou 2-3 ze série a využít většího výkonu díky mppt regulátoru. Neuvedl jsi jaké napětí baterií by jsi chtěl využívat nebo sem to možná přehlédl
Odpojování Sitonu mám 2x jištěno. Jeden DC jistič 10A a jeden DC dvoupólový vypínač. No a ještě poblíž panelů mám pojistkový odpojovač. Nebo odpínač? Furt si to pletu. Asi odpínač. :D
Za MPPT regulátor nechci dát "ranec", proto uvažuji jen o takovéto hračce https://shop.iftech.cz/solarni-regulato ... 00-15.html Zvládnout by to mělo jeden 295 Wp panel s přehledem, dva jedině s omezením výkonu. No, moc se rozšoupnout s panelama nemůžu. Uvidím, vyzkouším. Začnu s jedním, jestli to bude málo, zkusím přidat druhý. Ale vzhledem k tomu, že o větší zátěži než 100W ( televize 40W, noťas 30W, router kolem 10W, nějaká nouzová LED žárovka na svícení když vypadne DS) neuvažuji by to snad fungovat mohlo. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od kodl69 »

To je poměrně drahej značkovej regulátor, tohle mám na podobným systému (domeček pro děcka na hraní, 200Wp amorfy) o level levněj z číny: https://www.aliexpress.com/item/4000483 ... b201603_55
drobná výhoda je to, že umí i 48V a nejmenší je 30A za podobnou cenu. Užýivatelů tohohle je tady celkem dost, ale victron fakt levnej není.
A když už levně, tak 24V systém, 1 60čl panel a PWM regulátor z ali za pár USD: https://www.aliexpress.com/item/3281886 ... b201603_55
akorát je potřeba před nasazením odstranit kurvítko ohledně chlazení, trochu desku umýt isopropylem a pak může fungovat, na malejch chatách s jedním 220Wp panelem a baterkama z náklaďáku na světla a drobnosti celkem v pohodě...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

[quote="youda"]No vidíš Chataři, vždyť ty všechny ty bezpečnostní postupy znáš!
Jenom nás tady strašíš že nikoliv, a pak máme obavu doporučovat ti ty naše vysokonapětové experimenty :)

Pozitivní jsem byl jednou: usmál jsem se na malou holčičku ve frontě u pokladny a ona začala okamžitě řvát, jako bych ji bral na nože. Tak jsem se raději opět zakabonil.

Jestli budeš potřebovat ty MC4 rozdvojky k panelům, tak ti můžu dva kousky dát. Mám tu také 4ks MC4 konektorů, aby sis to mohl nacvaknout na solární kabely. Jestli se ti to bude hodit, tak mi pošli do SZ adresu a já ti rozdvojky i konektory pošlu, ZADARMO. Měl jsem to na jeden experiment s vysokým napětím, ale už to nepotřebuju, jelikož ta paní co u mne bydlela se mezitím stačila odstěhovat.

Člověk nikdy nezná všechno, proto se snažím spíš být opatrný. He he, ta holčička zřejmě začala řvát proto, že jí doma strašili rodiče pedofilníma dědečkama. Bonbony jsi jí doufám nenabídl. :lol:
Tak jasně, konektory by se hodily, ale počkám si na jaro, teď v zimě se s tím prdět nebudu, a stejně svítí tak málo, že by mi to nebylo moc platné. Ale je mi blbé to chtít zadara. Ještě bys nakonec platil poštovné, ne? :D Adresu ti klidně napíšu do SZ. Aspoň uvidíš, v jakých "Kotěhůlkách" žiju. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od youda »

Zitra ti to hodim na postu :) Nic za to nechci, staci kdyz priste zase ty udelas radost nekomu jinemu. Znas ten film - "Posli to dal" :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

Tak děkuju, Youdo. Vážím si toho. Věci kolem FV zatím nemám navíc, všechno je zapojeno. Tak leda potom dám do placu zkušenosti jak mi to funguje, až to bude hotové. Ale jak jsem říkal, nechám to na jaro. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

To kodl69: Ty čínský regulátory sice nevypadají špatně, ale kdoví, jak u nich to MPPT doopravdy funguje, a pak, mám dřevěnou chaloupku. Nerad bych vyhořel. Těch 2889 Kč za Victrona ještě nějak zkousnu při vědomí, že mám kvalitní regulátor, který z panelů vytáhne maximum možného. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od diablo007 »

Malý detail mnohokrát opakovany vše je z činy a nebo aspoň poskládané z čínských součástek
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

diablo007 píše:Malý detail mnohokrát opakovany vše je z činy a nebo aspoň poskládané z čínských součástek
To je další mnohokrát opakované klišé. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

diablo007 píše:Eliminace tohoto aby jsi nezapomněl jednu věc odpojit před připojením druhé by bylo investovat do přepínače 1-0-2 nedojde nikdy k souběhu obou technologií. Ale každopádně pokud by jsi odpojoval siton a připojoval regulátor chtělo by to mít pojištění i odpojení bojleru aby se opravdu nestalo že jak na potvoru při odpojování sitonu zrovna naskočí termostat bojleru a bude si chtít vzít plný výkon takže tam by asi jistota byla nebrat ten přepínač 1-0-2 jen dvoupólový ale rovnou 4 pólový . Pak je ještě na zvážení jestli využívat z panelů jen 1ks a řešit regulátor PWM nebo si vzít rovnou 2-3 ze série a využít většího výkonu díky mppt regulátoru. Neuvedl jsi jaké napětí baterií by jsi chtěl využívat nebo sem to možná přehlédl
Čas pokročil, Diabolo, a mé úvahy taky. Už mi z toho začíná hrabat. Byl jsem už rozhodnut pro Axpert VM II 24V/3kW. Elegantní řešení, které mi tu kdosi poradil na fóru. Zavěsil bych na to celý string osmi panelů (dodal bych k nim možná i devátý), a jen přepínal mezi Sitonem a Axpertem. Nebo Sitona rovnou prodal a topil bojler Axpertem, zvládnout by to měl. Jenže... pustil jsem se do čtení dlouhého vlákna s názvem "Axpert". A nadšení mě začalo opouštět když jsem se dočítal, s jakými problémy se "axpertáři" někdy potýkají. Jednomu nefungovalo u nového měniče tlačítko "Enter", druhému také ne, přešel přes oblohu mráček, a baterie šla z "bulku" rovnou do "floatu" - takže byla nedobitá, prý chyba softvéru, napěťově poddimenzované součástky, které odcházejí při první dobré příležitosti, když připojím baterii natvrdo, bez odporu je to šleha může něco odejít, občas se chová Axpert nevyzpytateně, ventilátor běží i když nemusí. No prostě zařízení pro kutila, který si to umí opravit. Vypadá to tak, že na Axperta se člověk špatně podívá, a má problém. Loterii nemám rád, protože obvykle nic nevyhraju, a tak uvažuju o jiné alternativě. Nevzít si pro baterii jen 2-3 panely, ale rovnou 4 panely-polovičku stringu a připojit to na MPPT solární regulátor EPsolar 200VDC/50A 5420AN - 12/24/48V. Koupit měnič Carspa 1kW, a měl bych za pár peněz vystaráno. Fungovat by to podle mě mělo. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od beethowen »

Kombinaci EPsolar a Caspra nepovažuji za žádnou výhru proti Axpertu. Ať jsou Axperty jaké jsou, tak jejich spolehlivost je myslím celkem velmi slušná a poměr vůči ceně taky hodně dobrý. Je to na tobě.
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od FRSO »

Osobně bych nevolil ani jednu z těch variant, dle té druhé varianty ty budeš mít aku 24V/400-500Ah ?, Oni ty EP MPPT dle mě neumí nastavit nabíjecí proud. Na ten druhý měnič 1000W nebudu ani reagovat. To jsem zvědav co si nakonec vybereš za sestavu. Osobně chápu, že budeš mít na to nějaký max finanční limit.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od volente »

Ach jo, zkusím to vysvětlit, protože jsem ten kterýmu nefungovalo tlačítko "Enter".
Axpert, nebo MPPsolar funguje velmi dobře. Tu šlehu při připojování baterie ti udělá každý měnič, to není závada, ale vlastnost.
Co se týká firmware jsem nikdy neměl problém, ať už to byl první 2,4kW nebo novější 3kW. Že se vzpírá kybosovu vytěžovači není jeho chyba, to je dáno jednoduchostí vytěžovače a pokročilé ochraně měniče před DC napětím na AC výstupu.
Ty jsi chataři zvláštní člověk, ty si z toho množství informací vytáhneš jenom ty negativní. Že je zde bambilion spokojených uživatelů tě už nezajímá. V kategorii poměr cena-výkon těžko budeš hledat něco lepšího.
Ostatně nefunkční tlačítko byl pouze špatně zasunutý (nedosunutý ) konektor a bylo to vyřešeno se zákaznickou podporou (která je u MPPsolar opravdu výborná) za jeden den.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od rasto1 »

chatař píše:
diablo007 píše:Eliminace tohoto aby jsi nezapomněl jednu věc odpojit před připojením druhé by bylo investovat do přepínače 1-0-2 nedojde nikdy k souběhu obou technologií. Ale každopádně pokud by jsi odpojoval siton a připojoval regulátor chtělo by to mít pojištění i odpojení bojleru aby se opravdu nestalo že jak na potvoru při odpojování sitonu zrovna naskočí termostat bojleru a bude si chtít vzít plný výkon takže tam by asi jistota byla nebrat ten přepínač 1-0-2 jen dvoupólový ale rovnou 4 pólový . Pak je ještě na zvážení jestli využívat z panelů jen 1ks a řešit regulátor PWM nebo si vzít rovnou 2-3 ze série a využít většího výkonu díky mppt regulátoru. Neuvedl jsi jaké napětí baterií by jsi chtěl využívat nebo sem to možná přehlédl
Čas pokročil, Diabolo, a mé úvahy taky. Už mi z toho začíná hrabat. Byl jsem už rozhodnut pro Axpert VM II 24V/3kW. Elegantní řešení, které mi tu kdosi poradil na fóru. Zavěsil bych na to celý string osmi panelů (dodal bych k nim možná i devátý), a jen přepínal mezi Sitonem a Axpertem. Nebo Sitona rovnou prodal a topil bojler Axpertem, zvládnout by to měl. Jenže... pustil jsem se do čtení dlouhého vlákna s názvem "Axpert". A nadšení mě začalo opouštět když jsem se dočítal, s jakými problémy se "axpertáři" někdy potýkají. Jednomu nefungovalo u nového měniče tlačítko "Enter", druhému také ne, přešel přes oblohu mráček, a baterie šla z "bulku" rovnou do "floatu" - takže byla nedobitá, prý chyba softvéru, napěťově poddimenzované součástky, které odcházejí při první dobré příležitosti, když připojím baterii natvrdo, bez odporu je to šleha může něco odejít, občas se chová Axpert nevyzpytateně, ventilátor běží i když nemusí. No prostě zařízení pro kutila, který si to umí opravit. Vypadá to tak, že na Axperta se člověk špatně podívá, a má problém. Loterii nemám rád, protože obvykle nic nevyhraju, a tak uvažuju o jiné alternativě. Nevzít si pro baterii jen 2-3 panely, ale rovnou 4 panely-polovičku stringu a připojit to na MPPT solární regulátor EPsolar 200VDC/50A 5420AN - 12/24/48V. Koupit měnič Carspa 1kW, a měl bych za pár peněz vystaráno. Fungovat by to podle mě mělo. :D
Axpert cize 5048MK je nedoladeny produkt, pricom 5048MS je uz vyladeny dlhymi rokmi overeny a existuju na neho co mam nastudovane i firmware z tretej strany, ktore ich este vylepsili.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

beethowen píše:Kombinaci EPsolar a Caspra nepovažuji za žádnou výhru proti Axpertu. Ať jsou Axperty jaké jsou, tak jejich spolehlivost je myslím celkem velmi slušná a poměr vůči ceně taky hodně dobrý. Je to na tobě.
Já vím, že Axpert má skvělý poměr cena/výkon. Utáhne všechno včetně vodárny, což je při výpadku DS skvělé. Ale... však ještě budu uvažovat. :)
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od chatař »

FRSO píše:Osobně bych nevolil ani jednu z těch variant, dle té druhé varianty ty budeš mít aku 24V/400-500Ah ?, Oni ty EP MPPT dle mě neumí nastavit nabíjecí proud. Na ten druhý měnič 1000W nebudu ani reagovat. To jsem zvědav co si nakonec vybereš za sestavu. Osobně chápu, že budeš mít na to nějaký max finanční limit.
Jaká kapacita aku? Nechci to přepálit, abych je vůbec měl kdy nabité, pokud na panely přímo nesvítí slunce. Víc než 200Ah asi ne. Carspa je fuj? To já jsem taky zvědavý, co si nakonec vyberu za sestavu. :lol:
Naposledy upravil(a) chatař dne pon úno 10, 2020 8:23 pm, celkem upraveno 2 x.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dva MPPT regulátory napájené z jednoho stringu.

Příspěvek od marko250 »

Jenže chatař nechce dělat stringy po třech panelech :-) a jaro se mu už blíží :-) :-) a Turecko taky.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek