SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Příspěvek od youda »

Alim píše:
zbek píše:Po jakou dobu z nich tahaš 50A ? Na dvě 2400 je to strop . To se hřejou všechny + na obou baterkach nebo jenom na jedný?
Hřeje se to jen na jedný kde je připojen kabel k měniči a je to třeba max 5- 10 min kdy z nich teče 50A Je to u + polu hlavně... - pol baterie je oproti + pol u baterie znatelně chladnější... I při nabíjení se hřeje ... :( Pozoroval to někdo?? nebo jen já mám to štěstí??
Tak dnes byla zcela náhodou příležitost to ověřit a mohu potvrdit, že když šlo do baterky asi 170A, tak jeden ze SurLok konektorů na stohu baterek se hřál více, než opačný pól stohu. Tuším, že to byl také plus.
Vypadá to, že ty konektory prostě nejsou zrovna top kvalita.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Příspěvek od zbek »

170A a trošku se hřeje to je spiš dobra zprava , teda aspon pro mne :yes: ja nedosahnu ve špičce ani na pulku
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Příspěvek od Brbla »

youda píše: ... když šlo do baterky asi 170A, tak jeden ze SurLok konektorů na stohu baterek se hřál více, než opačný pól stohu. Tuším, že to byl také plus.
Vypadá to, že ty konektory prostě nejsou zrovna top kvalita.
Když ještě trochu natužíš, tak se to přivaří, přechoďák klesne, teplota klesne ...
Alim
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 03, 2012 10:09 pm
Reputace: 2
Lokalita: Opava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7380
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bolatice

Re: SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Příspěvek od Alim »

youda píše:
Alim píše:
zbek píše:Po jakou dobu z nich tahaš 50A ? Na dvě 2400 je to strop . To se hřejou všechny + na obou baterkach nebo jenom na jedný?
Hřeje se to jen na jedný kde je připojen kabel k měniči a je to třeba max 5- 10 min kdy z nich teče 50A Je to u + polu hlavně... - pol baterie je oproti + pol u baterie znatelně chladnější... I při nabíjení se hřeje ... :( Pozoroval to někdo?? nebo jen já mám to štěstí??
Tak dnes byla zcela náhodou příležitost to ověřit a mohu potvrdit, že když šlo do baterky asi 170A, tak jeden ze SurLok konektorů na stohu baterek se hřál více, než opačný pól stohu. Tuším, že to byl také plus.
Vypadá to, že ty konektory prostě nejsou zrovna top kvalita.
170A :D :lol: :roll:
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: SUNNY ISLAND 5048 Baterie

Příspěvek od youda »

Tak jsem to dnes ověřil znovu a mýlil jsem se:
  • Oba SurLoky, na kterých jsou hlavní přívody do packu, se hřejí cca stejně.
  • Rozdíl teploty je však vždy mezi konektory na jedné cihle. Evidentně proto, že díky diagonálnímu zapojení jde přes jeden konektor první cihly proud do celého packu, zatímco přes druhý konektor na té samé cihle už jde pouze proud do té první cihly.
Vyfotil jsem pět diagonálně spojených cihel a je to tam celkem pěkně vidět:
surlok thermo.PNG
PS: Teplota hlavních konektorů je 28°C
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek