Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dumi »

jaky na tuto technologii mate nazor?

Povazujete to za zdravotni problem?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od jahodovák »

Ano je to přímo průšvih,stačí hledat na netu,jsou to všechny ne sínusové průběhy,a ty škodí...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od Dagus »

Takže zakázat všechno? Na všech frekvencích? Bez bezdrátu se lze dnešní dobu těžko představit. Nehledě na to že všechna elektronika může něco vyzařovat, takže ukončíme celej elektrickej koncept a vrátíme se do čisté doby bez elektřiny?
Chápu že někomu vadí grilování 12bts na 1km2, ale co kdo chce, to dostane. Lidi si to dělají sami. K čemu bude 500Mbit/s připojení na mobilu, když stačí 10Mbit/s a FUP je největší problém. Nebýt FUP, tak nám to běhá jak v Německu houby. Ony ty sítě nejsou nafukovací, ačkoliv marketéři mluví jinak.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dumi »

osobne vidim problem v hornim pasmu 5G cca 24GHz. nikdo nevi poradne co to udela, vetsina studii je pomerne kriticka a vysledek je tem ze chceme co 500m stavet vysilac a jeste to ozarovat ze satelitu. 5G v pasmu DVB-T mi nijak zily netrha. ale v mikrovlnce bydlet nechci :(
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dracekvo »

Já mám zkušenost s 5,8GHz. Stačí menší překážka a už to zlobí.
Vůbec nevím k čemu je takové pásmo dobré. To je tak na osvícení nádraží, nebo náměstí. V zástavbě nepoužitelné.

Navíc dnešní LTE stačí. K čemu nám bude ještě rychlejší síť, když třeba v ČR jsou data se směšným FUP a nehorázně předražená.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dumi »

Prave proto budou ve meste vysilace co roh ulice.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od jahodovák »

To by ses divil ale ví,ve vojenství se tato frekvence používá na ničení živé síly nepřítele,když se trošku změní modulace a nasměruje na cíl,obět je doslova uvařena ,myslíte že to někdo neplánuje cíleně...pokud to projde,tak proti tomu díky tomu,že to bude všude není obrana.Pro takovou představu na stejném principu funguje i mikrovlnná trouba...samozřejmě je to jen konspirace,přece nikdo by nezaváděl co nám škodí..lidé jsou čím dál tím zdravější a vyléčí vás velmi brzo ze všech neduhů...snad se nepletu...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od rva »

A nejhorší je frekvence kolem 500 THz. Okolo této frekvence je v okolí tolik energie, že dochází k ohřevu těles a dokonce viditelným změnám na pokožce projevující se jako spáleniny. Na 1 m2 dopadá klidně i 1 kW. Zdrojem nejsou vysílače sítě 5G, ale Slunce.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
dequeue
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 21, 2017 11:29 pm
Reputace: 1

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dequeue »

Ponúkam odkaz na prednášku Škodia nám mobilné telefóny? https://www.youtube.com/watch?v=2F_jXAxaqz4
Nie je to síce presne 5G, lebo je to už z roku 2016, ale v duchu tejto prednášky by som sa díval aj na 5G.
3120Wp + 100Ah 48V Pb + PIP-4048MS
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od PavelR »

no zavedeni 5G site ma prinest jak vetsi propustnost tak nizsi latenci. Na mobilu pri otvirani mypower.cz latence zas tak moc netrapi, ale mobilni data se pouzivaji i pro ruzny dalkovy dohledy atp kde to vadit uz lehce muze.

FUP me netrapi. Mam 20Gb plnou rychlosti, pak to zariznou na mensi rychlost ale neomezene. Je to jak s neomezenyma pausalama kdyz vysli prvne byly drahy. Pak bylo 1Gb pak vic a vic za stejny penize a ted mam toto takze casem fup zmizi.
Takze pokud bude vyzsi propustnost budou casem verim tomu levnejsi data az z toho vzniknou pevny pripojeni jako nahrada vdsl a kabelovek.

Telefon u hlavy mam pomerne casto a mozek me z toho nemekne. Celej ten humbuk kolem radiovyho smogu a poskozonavi zdravi me zatim silne pripomina pani Columbovou.

Schvalne kdo z vas nevlastni zadne radiokomunikacni zarizeni ? :)
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dumi »

ja tam vidim, ale ten problem v ty frekvenci, soucasny frekvence jsou jedna vec, planovanejch 24GHz vec druha.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od jahodovák »

PavelR píše:no zavedeni 5G site ma prinest jak vetsi propustnost tak nizsi latenci. Na mobilu pri otvirani mypower.cz latence zas tak moc netrapi, ale mobilni data se pouzivaji i pro ruzny dalkovy dohledy atp kde to vadit uz lehce muze.

FUP me netrapi. Mam 20Gb plnou rychlosti, pak to zariznou na mensi rychlost ale neomezene. Je to jak s neomezenyma pausalama kdyz vysli prvne byly drahy. Pak bylo 1Gb pak vic a vic za stejny penize a ted mam toto takze casem fup zmizi.
Takze pokud bude vyzsi propustnost budou casem verim tomu levnejsi data az z toho vzniknou pevny pripojeni jako nahrada vdsl a kabelovek.

Telefon u hlavy mam pomerne casto a mozek me z toho nemekne. Celej ten humbuk kolem radiovyho smogu a poskozonavi zdravi me zatim silne pripomina pani Columbovou.

Schvalne kdo z vas nevlastni zadne radiokomunikacni zarizeni ? :)
Přeji ti abys to nikdy nepocítil,nebo si myslíš až to poznáš že to potom půjde jak mávnutím kouzelného proutku změnit,ono je to jako se vším,dlouho nic a najednou konec...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od rottenkiwi »

Nietorí majú 5G či 10Gbit optiku, ja mám 4 Mbit za 26 € mesačne,
ani jeden operátor tu nemá pokrytie, aby mi mobilný net išiel aspoň na E,
vždz max. na G, a kde je ešte H alebo H+ ?
DOkonca,ked je zlé počasie, tak mi nechodia ani hovory ani SMS,
niekedy aj 4 hod čakám na SMS do banky,
to už som skor v banke peši.

Takže za mňa terajšie telekomunikácie 0 bodov, hlavne že človek 28 rokov platí,
naš zákazník náš otrok.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od mypower.cz »

dumi píše:jaky na tuto technologii mate nazor?

Povazujete to za zdravotni problem?
V tehle souvisllosti: vcera jsem se dival na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=aQOAPwvkfLA (51 minut Dokument CZ dabing (HD))
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od dano »

Vysoke urovne mikrovlnneho ziarenia vo vseobecnosti skodia, netreba ale zabudat, ze uroven elekromagnetickeho ziarenia klesa so stvorcom vzdialenosti. Centimetrove a milimetrove vlny sposobuju ohrievanie tkaniv, hlavne tych ktore obsahuju vela vody, najviac su ohrozene oci, zrak moze poskodit uz par mW sustredeneho ziarenia, podobne ako napr. aj laserove ziarenie. Uz davnejsie som cital, ze v USA maju na HMMWV nejaku antenu na 95 GHz (Pasmo W) a vedeli tymto "mikrovlnnym delom" lahko dostat ludi do kolien, teda primarne pouzitie na rozhananie demonstracii ako nesmrtiaca zbran. V milimetrovom pasme cca 10 - 50 Ghz uz desatrocia pracuju v ramci republiky tisice mozno desattisice mikrovlnnych tras a zatial zjavne bez nejakeho badatelneho vplyvu na zdravie.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od PavelR »

jahodovák píše:
PavelR píše:no zavedeni 5G site ma prinest jak vetsi propustnost tak nizsi latenci. Na mobilu pri otvirani mypower.cz latence zas tak moc netrapi, ale mobilni data se pouzivaji i pro ruzny dalkovy dohledy atp kde to vadit uz lehce muze.

FUP me netrapi. Mam 20Gb plnou rychlosti, pak to zariznou na mensi rychlost ale neomezene. Je to jak s neomezenyma pausalama kdyz vysli prvne byly drahy. Pak bylo 1Gb pak vic a vic za stejny penize a ted mam toto takze casem fup zmizi.
Takze pokud bude vyzsi propustnost budou casem verim tomu levnejsi data az z toho vzniknou pevny pripojeni jako nahrada vdsl a kabelovek.

Telefon u hlavy mam pomerne casto a mozek me z toho nemekne. Celej ten humbuk kolem radiovyho smogu a poskozonavi zdravi me zatim silne pripomina pani Columbovou.

Schvalne kdo z vas nevlastni zadne radiokomunikacni zarizeni ? :)
Přeji ti abys to nikdy nepocítil,nebo si myslíš až to poznáš že to potom půjde jak mávnutím kouzelného proutku změnit,ono je to jako se vším,dlouho nic a najednou konec...
Dekuji za prani dobreho.
Nemyslim si ze to pujde zmenit. Nevim kolik lidi zemre na zaplou wifi nebo telefonovani mobilem na svete rocne ( bez ironie) oproti jinym pricinam. V mem pripade bude nebezpecnejsi zivotni styl...

Jako nic nic a nejednou smitec - to pasuje na dost zakernych nemoci, pouzivani automobilu a vubec na spoustu cinnosti co clovek dela.

Tak jak tak ja 5G site vitam. Proste dalsi krok kupredu.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od redcrown »

jahodovák píše:
PavelR píše:no zavedeni 5G site ma prinest jak vetsi propustnost tak nizsi latenci. Na mobilu pri otvirani mypower.cz latence zas tak moc netrapi, ale mobilni data se pouzivaji i pro ruzny dalkovy dohledy atp kde to vadit uz lehce muze.

FUP me netrapi. Mam 20Gb plnou rychlosti, pak to zariznou na mensi rychlost ale neomezene. Je to jak s neomezenyma pausalama kdyz vysli prvne byly drahy. Pak bylo 1Gb pak vic a vic za stejny penize a ted mam toto takze casem fup zmizi.
Takze pokud bude vyzsi propustnost budou casem verim tomu levnejsi data az z toho vzniknou pevny pripojeni jako nahrada vdsl a kabelovek.

Telefon u hlavy mam pomerne casto a mozek me z toho nemekne. Celej ten humbuk kolem radiovyho smogu a poskozonavi zdravi me zatim silne pripomina pani Columbovou.

Schvalne kdo z vas nevlastni zadne radiokomunikacni zarizeni ? :)
Přeji ti abys to nikdy nepocítil,nebo si myslíš až to poznáš že to potom půjde jak mávnutím kouzelného proutku změnit,ono je to jako se vším,dlouho nic a najednou konec...
Co jsou příklady toho všeho "dlouho nic a najednou konec..."?
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od gupa »

Zajímavých je několik otázek. Jedna znich je, jestli mám jako fyzická osoba, na svém majetku možnost beztrestně udělat něco jako zachytávat, svodič vln pro účel např. od země z důvodu ochrany zdraví, do baterie něco jako miniostrovní zachytávač do převodníku zjednodušeně mikrovlna/DC/AC převodník.

Dále za dobu cca 15ti let zahazuji už potřetí TV přijímač (důvodem je prý využití pásem pro datové služby) a proč mám platit za TV koncesionářský poplatky když TV už zase kvůli zákonu co vláda schváli zase nefunguje pro moji věc. Slovenští přátele poreferujte, prý vám na Slovensku tyto povinné poplatky zruší.

Nelíbí se mi budoucnost IoT s ohledem na další ukrojenou svobodu člověka před systémem (společností, státním zřízení, atd), protože od této situace s touto plně nasazenou technologií je opravdu už jen krůček k další síťové vrstvě ke zjednosdušení toku dat z čipování člověka (implantáty) jako věc a stím související nevýhody nevolnictví a otroctví. (např. chci pojistku, podle čipu který jsem povinnen mít, ale budu platit více protože čip předá data pojišťovně a ona větší pojistné stanoví mít nějaké zařízení sbírající data o mém zdraví před uzavřením smlouvy, v práci na základě čipování mne bude identifikovat nějaká hromada IoT jestli jsem dobře produktivní)

Jde oto že se říká jdu do toho protože je to pole neorané velké ppříležitosti pro hodně síťových technologií, hodně pracovních míst a příležitostí atd.., ale nikdo v případě 5G sítí neví do čeho opravdu se leze.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od PavelR »

Ja ti nevim. Zatim se novorozenci necipuji pokud vim. Do toho je podle me jeste daleko.

IoT,VPN, wifiny, mypowery :), internety obecne, anrodidy s googlem co nonstop posloucha jakoze ceka na "ok google" ale kdo vi co vlastne dela, diva se kde jsme a kam jedeme a uklada to, huawei co pry taky smiruje, minix os co bezi v jadrech intel cpu a nikdo netusi co tam na urovni hw vlastne dela ... a kdo vi co jeste.
Toto vsecko pouzivame naprosto dobrovolne a nikdo nas k tomu nenuti.
Pokud je nekdo natolik paranoidni tak doporucuju sluzby pouze pevne linky a s prateli se setkavat osobne.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Offtopic : Co rikate na zavedeni 5G?

Příspěvek od redcrown »

Ideálně v hospodě, kde výčep jede zatím bez IoT.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek