Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte pro 10, 2019 10:58 am

Hybridní FVE na RD - legalizovaný podvod s účastí státu.. !!

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: Hybridní FVE na RD - legalizovaný podvod s účastí státu.

Příspěvekod ikovlabs » ned pro 01, 2019 10:33 pm

Ja bych na to sel pres Okamovu britvu - at zrusi mereni po fazich a problem(nejen) pana z TV je vyresen.
A takovy fullnetmetering - wow..
Ale to by chtelo vyvinout dostatecny politicky tlak na ne.

Ps.Rotenn stale sni - desitky let teoreticky studuje a vysledek je tim padem take jen teoreticky ...A az tady bude TO AI tak TO se obejde uz bez nas.
ikovlabs

Příspěvekod Madra » ned pro 01, 2019 10:36 pm

Dagus píše:Pán to moc prožívá, 150kachlí dostal, tak ať objedná 3 axperty a neřeší. Prasečína to je, ale řešení existuje. Viděl jsem prasečiny bez řešení.

Když problém bývá, že kontroly na příjemce dotací chodí...

Jinak taky jsem našel tohle forum, až po tom co na mne odborníci z Čezu řekli takovou cifru, že se mi pod zadkem začala točit i židle jak vrtule, teď jsem o dost chytřejší. Prostě jsou lidi, co se plácnou přes kapsu a neřeší co zaplatí doufajíc, že ušetří. Mno a pak jsou lidi co chtějí vědět jak to funguje :-)))
Madra
Madra

Příspěvekod Matess » ned pro 01, 2019 10:55 pm

ty 3f asymetricke menice jsou pekne hracky... ale ta cena - ta je masakr. A taky je potreba nekoupit 5kW verzi, protoze ta ma jen 1,66kW na fazi a to vam ani na tu konvici nestaci... je treba vzit 10kW verzi ta uz zvladne skoro 3x16A jistic (14,5A)
Matess

Příspěvekod brin » ned pro 01, 2019 11:13 pm

Ono je nesmysl kupovat asymetrický měnič. Nedává to podle mě ani smysl, protože pokud potřebuju třífáz, tak zpravidla z druhé a třetí fáze půjde tak max. 16 A, víc těžko, to bych doma musel mít fakt EV s 22 kW nabíječkou a i pak není problém to omezit na 11 kW. Když si to člověk propočítá, vyjde mu, že na první fázi to chce zpravidla měnič do výše jističe 32 A, ale ne trvale, ale spíš špičkově, takže kvalitních 6000 VA, co udrží špičkově na minutu až 11 kW stačí. A na zbylé dvě fáze klidně dva 3000 VA menší měniče, na třetí fázi klidně ještě menší, pokud jde jen o slabé 3f odběry. Pán má beztak Fiata, ten má 32A jednofázovou nabíječku. Další věcí je, že když odejde asymetrický měnič, jsem v háji. Když odejde jeden ze tří měničů, v háji nejsem, mohu normálně fungovat s drobnými omezeními.
brin

Příspěvekod tomas » pon pro 02, 2019 12:27 am

abrams píše:Ve zmíněné reportáži mne zaujal postoj PRE k věci , a to že budou svému zákazniku kompenzovat zmíněný ČEZácký ojeb ... .

Elektronům zdar *sun*

To mne taky zaujalo, a plyne tedy z toho to. Že když si nechám postavit elektrárnu od energetické firmy co má distribuci a obchoduje s elektřinou, tak mám šanci na nějakou kompenzaci tohoto měřícího podvodu. Kdo jiný z instalačních firem toto může zákazníkovi nabídnout? Takže toho plně využili a ještě z toho mají konkurenční výhodu, takže pro zákazníky co nic netuší o asymetrických střídačích je to ukázka cesty jakou mají jít.
Problém ovšem nastane pokud bude chtít zákazník změnit obchodníka, jiný obchodník samozřejmě nebude mít důvod něco kompenzovat. Takže si jej vlastně takto pojistili jako doživotního zákazníka. Kde se na ně hrabou ti malí šmejdi s úsporkami a LEDkami které dávali zadarmo ke smlouvě a nešli vrátit a tedy smlouvy zrušit atd.... A ERÚ i SEI přitom stále spí nebo otravují "solární barony" s 15 panely na střeše a tyto skutečné a největší energetické šmejdy nejen přehlíží a tolerují, ale ještě jim píšou legislativu dle jejich požadavků.
tomas

Příspěvekod tomas » pon pro 02, 2019 12:51 am

Dagus píše:Pán to moc prožívá, 150kachlí dostal, tak ať objedná 3 axperty a neřeší. Prasečína to je, ale řešení existuje. Viděl jsem prasečiny bez řešení.

Axpert nesplňuje podmínky dotace a také neumí pracovat s HV akumulátory které tam jsou pro ten Kostal Piko.
Kostal Piko byl do určité aktualizace firmware asymetrický, bohužel výrobce to změnil a už to nejde dát zpět.
Takže to není jen chyba PRE, ale i výrobce, že změnou firmware takto značně změnil vlastnosti svého výrobku bez možnosti volby a tím jen znehodnotil pro trh v ČR a i ty již nainstalované.
Ideálním řešením by bylo přitlačit na výrobce ať dá v nastavení možnost volby jak se má střídač chovat.
tomas

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny