Navrh FVE bungalov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

PavelR píše:Tak zrovna ta sada je v ceně tří průměrných stromků, nebo jednoho dobrýho. Takže asi tak.

Nemám stojanovku kde bych si mohl dát pár otáček za minutu, namazat a pomalu vrtat stromkem. Takže na stromku většinou odhulím nějaký průměr.
Když jsme u stromků - umí to někdo brousit? jde to vůbec?
Neviem kolko si do neho investoval, ale vyhod ho a kup si v lidli nove, urcite chvilu vydrzia za tie peniaze. :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od PavelR »

jojo znám. Těch už jsem taky pár odpálil :)
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od dano »

Kupovat z Lidla taketo naradie moze iba ten co tomu absolutne nerozumie. Mam kolegu co nakupil vrtaky a stromceky z lidlu, neboli ani jedno pouzitie, zato boli krasne zlate :lol: . Obycajny HSS vrtak je asi milion krat lepsi, ako ten bordel z Lidlu pouzitelny snad len na plast.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

dano píše:Kupovat z Lidla taketo naradie moze iba ten co tomu absolutne nerozumie. Mam kolegu co nakupil vrtaky a stromceky z lidlu, neboli ani jedno pouzitie, zato boli krasne zlate :lol: . Obycajny HSS vrtak je asi milion krat lepsi, ako ten bordel z Lidlu pouzitelny snad len na plast.
Co robis, ved lidl je najlacnejsia pozicovna naradia.
Ved to vratis :-)
A nie zlate ale super truper titanove :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od dano »

To mas uplnu pravdu, len nemam vacsieho hnevu, ked mam naprd naradie a nastroje. Jeden stupnovy vrtak mam od Milwaukee cca 20 rokov a stale je podstatne lepsi ako ten z Lidlu, ten mam odlozeny uz iba ako zalozny a nedavno som si kupil RUKO 4-30mm, ten je perfektny, krasne vyreze ostru dieru. Netvrdim, ze nemam nic z Lidlu, ale vrtaky a srobovaky teda nie.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Lui »

ja musím tiež pochváliť tie náradia z lidl....tie ceny sú proste bezkonkurenčné,a za tú cenu sa nič lepšie nedá kúpiť.
A už som začal kupovať ich aku náradie bez akumulátora,kedže mám k ním velmi vela náhradných batérok...
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Lui píše:ja musím tiež pochváliť tie náradia z lidl....tie ceny sú proste bezkonkurenčné,a za tú cenu sa nič lepšie nedá kúpiť.
A už som začal kupovať ich aku náradie bez akumulátora,kedže mám k ním velmi vela náhradných batérok...
Moja rec, cely barak som s nimi postavil.
Hlavne treba dobre ulozit blocok lebo do 3r sa to URCITE pokazi :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Quickyprd »

Ja sám nedám dopustit na Einhell X-change, mám asi deset ruznych nářadí a třeba Aku vrtačka s příklepem dala tisíce vrutů a stovky děr vc. betonu a jede dál. Cena baterek jak ty Lískové, dvě reklamace (Mafl se prostě utahal, nařezal stovky prken a multitool se zanesl prachem z SDK) vyřídili rychle a bez problémů.
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

multitool se zanesl prachem z SDK
?? Co jsi s tím na sádrokartonu dělal? Tenhle nástroj mám taky, sádrokartonu jsem taky nějakej metr dělal, ale nevím, na co bych při téhle práci tenhle aparát použil. Samozřejmě jsou práce, kde je nenahraditelnej, třeba uřezat dřevěnej obklad v rohu místnosti, nebo rožek dřevěné podlahy pěkně zabrousit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Quickyprd »

kodl69 píše:
multitool se zanesl prachem z SDK
?? Co jsi s tím na sádrokartonu dělal? Tenhle nástroj mám taky, sádrokartonu jsem taky nějakej metr dělal, ale nevím, na co bych při téhle práci tenhle aparát použil. Samozřejmě jsou práce, kde je nenahraditelnej, třeba uřezat dřevěnej obklad v rohu místnosti, nebo rožek dřevěné podlahy pěkně zabrousit.
Dělal díry asi pro 30led bodovek... čtvercových...a jak jsem řezal kolmo že, tak to padalo přímo na stroj...prej gravitace...
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

čtvercová díra do sádrokartonu? To by sis nevydělal ani na slanou vodu, ani jako elektrikář ani jako sádrokartonář: Nařízneš po obvodu lámacím nožem, nařízneš úhlopříčku a dáš tomu pěstí nebo nějakou dřevěnou, gumovou, plastovou paličkou zásah na střed. Lámacím nožem zařízneš papír z druhé strany, příp. sádrokartonářskou rašplí nějakej otřep. Celková doba potřebná na jednu díru méně než minuta, když to máš namalovaný dvěma lasery, tak trvá nejdýl je nastavit podle místnosti. Dělal jsem tak i kulatý díry na světla, (je lepší naříznout střed třemi řezy) přijde mi to lepší než ty hranatý, jednodušej se zaměří a svítí stejně... Ku podivu se ani moc neuprášíš při téhle metodě.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od josse »

A když už multitool, tak má přeci každý trubku na odsávání a když to je připojený na vysavač tak se to nedostane dovnitř ne? Teda dostane ale mnohem méně...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Quickyprd »

Hele kuci, já jsem maturitou zdravotní sestra a titulem lékař, čili ještě pár let zpátky jsem byl unešen, když jsem si sám přivrtal háček na klíče...a vy do mě takhle vodborně. Jsem tu abych se naučil principy a teorii a nenechal se nachytat nějakou firmou...sám totiž jsem rád, že poznám zásuvku od vypínače a vyměním baterky dětem v hračkách :-D
P.S. tenhle multitool nemá odtah a už to tu pěkně plevelíme, tím končím :-D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od mypower.cz »

Quickyprd píše:Hele kuci, já jsem maturitou zdravotní sestra a titulem lékař, čili ještě pár let zpátky jsem byl unešen, když jsem si sám přivrtal háček na klíče...a vy do mě takhle vodborně. Jsem tu abych se naučil principy a teorii a nenechal se nachytat nějakou firmou...sám totiž jsem rád, že poznám zásuvku od vypínače a vyměním baterky dětem v hračkách :-D
P.S. tenhle multitool nemá odtah a už to tu pěkně plevelíme, tím končím :-D
Myslim si ze nekdo s maturitou ala zdravotni sestra a titulem lekar by mel poznat zasuvku od vypinace zcela bezpecne, jinak doufam ze nedela v oboru, ktery vystudoval. Todle je bud sranda, nebo to neni mozno myslet vazne. S ohledem na soucasnou situaci kolem nas v zadnem pripade. A neplevelme tedy. To souhlas.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Quickyprd »

Zdravím správce, samozřejmě to myslím ironicky. Chtěl jsem přirovnat úroveň svých znalostí k úrovni zdejších borců, které tímto obdivuji. Mám znalosti jen mírně vyšší než běžný občan, asi jen o tolik, abych se nenechal napálit nějakou dotací či "perfektním řešením" a úsporami většími nežli je spotřeba. Právě díky tomuto fóru.
A nebojte se, znalosti a zkušenosti v mém oboru jsou mnohem větší :-D Klidně se ptejte :-D
unicast
Příspěvky: 1222
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od unicast »

Lui píše:ja musím tiež pochváliť tie náradia z lidl....tie ceny sú proste bezkonkurenčné,a za tú cenu sa nič lepšie nedá kúpiť.
Hele, jak co. Vždycky je nejlepší vzít ten jejich kód označení příslušného výrobku, prohnat to Googlem a hledat zkušenosti těch nešťastníků, co si to koupili už někdy dřív. Když jsou recenze pozitivní, máš velkou šanci koupit spolehlivou a kvalitní věc, která ti bude dobře sloužit spoustu let, když ne, tak se tomu obloukem vyhni, protože občas tam taky mají šmejd k pohledání.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Prvy nainstalovany panel :-)
Cakam na dosku a nic lepsie som v garazi nenasiel :-)
Přílohy
IMG_20201224_102608.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od mypower.cz »

rasto1 píše:Prvy nainstalovany panel :-)
Cakam na dosku a nic lepsie som v garazi nenasiel :-)
Co na tom panelu bezi? Windows, nebo Linux? :D
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

mypower.cz píše:
rasto1 píše:Prvy nainstalovany panel :-)
Cakam na dosku a nic lepsie som v garazi nenasiel :-)
Co na tom panelu bezi? Windows, nebo Linux? :D
Poznam odpoved ktoru chces pocut :mrgreen:
Potrebujem tu kraxnu nalavo preinstalovat za pouzitia stálice napravo :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Bude mi tento prudovy 3f chranic fungovat, ked prepnem jeho 3f na jednofazovu prevadzku fotovoltaiky?
Přílohy
IMG_20210107_195420.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek