Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř zář 23, 2020 1:53 am

Navrh FVE bungalov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvekod rasto1 » pon srp 24, 2020 6:14 am

DanoP píše:A si si vedomý úbytku napätia na každej poistke? Môže byť aj 100mV, plus až desať watov per poistka tepelnej straty.

Nemeral som to, iba prilozil, ale ked su seriovo urcite bude stacit iba jedna :-)
7425Wp-J, 4125Wp-Z - SUN275-60P; Li-ion 38kWh CATL; zatial vsetko v garazi :-)
rasto1

Příspěvekod NOPARasito » pon srp 24, 2020 6:36 am

Majkl píše:K těm silentblokum. Montoval jsem klimu letos na jaře. Je pověšená na konzolích na zdi, která je z 30cm tvárnice + 10cm vaty. Šrouby držící konzole jsou v tom pěnosilikátu na chemii. Na konzolích jsem dal 2x tak vysoké silenbloky než byly originální a navíc ty moje jsou superelastické. Když chladí, tak nic, ale když jednotka topí, tak jsou ty vibrace vevnitř slyšet! Né moc, ale slyšet to prostě ja. Asi jak to je pověšené uprostřed zdi cca 6 x 3 m tak si to z ní udělá ozvučnici :(
Pokud je to jen trochu možné radil bych dát jednotku opravdu mimo konstrukci domu :!:

Mam jednotku na strese. (Plechova) kdyz jsem venku a na pude tak vibrace pozoruji. Uvnitr domu vubec.
U me je plan 50/50 s chlazenim a topenim.
Silentbloky nejsou co byvaly.
NOPARasito

Příspěvekod rasto1 » pon srp 24, 2020 7:31 am

NOPARasito píše:
Majkl píše:K těm silentblokum. Montoval jsem klimu letos na jaře. Je pověšená na konzolích na zdi, která je z 30cm tvárnice + 10cm vaty. Šrouby držící konzole jsou v tom pěnosilikátu na chemii. Na konzolích jsem dal 2x tak vysoké silenbloky než byly originální a navíc ty moje jsou superelastické. Když chladí, tak nic, ale když jednotka topí, tak jsou ty vibrace vevnitř slyšet! Né moc, ale slyšet to prostě ja. Asi jak to je pověšené uprostřed zdi cca 6 x 3 m tak si to z ní udělá ozvučnici :(
Pokud je to jen trochu možné radil bych dát jednotku opravdu mimo konstrukci domu :!:

Mam jednotku na strese. (Plechova) kdyz jsem venku a na pude tak vibrace pozoruji. Uvnitr domu vubec.
U me je plan 50/50 s chlazenim a topenim.
Silentbloky nejsou co byvaly.

Tiez mi tie silentbloky pripadaju na moje pouzitie priliz tvrde, ale nevadi na 4 bude sediet a na 4 visiet, tak dokopy by to malo byt ok.
rasto1

Příspěvekod kodl69 » pon srp 24, 2020 8:32 am

Já mám těch jednotek několik, a hodně záleží na značce. Na střeše mám mezi taškama a držákem hokejový puky, spíš jako distanc než jako tlumení, klima je nějaká neznačková a je to celkem dost to na té střeše hlučný. Další dvě jsou Panasonic, sice na klasickejch držácích na zdi a o těch skoro nevím, že jsou zapnutý. Ono to pružný uložení může v některejch případech vibrace paradoxně zhoršit, pokud se systém hmoty a pružnosti zrovna dostane blízko rezonance s tím, co ho rozkmitává...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod rasto1 » stř zář 09, 2020 1:05 pm

Tak nakoniec ju davam na zem, zle som si zameral umiestnenie a nedociahli by mi rury :?
Tak som spravil podstavecdalej od domu koli chodniku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rasto1

Příspěvekod rasto1 » stř zář 09, 2020 1:08 pm

Pozrel som 3 nahodnebpanely a ziaden hotspot sa nekonal.
Len neviem ci by sa prejavil, ked panely neboli vyuzivane len vystavene na slnku.
Len miesto umiestnenia krabice je viac prehriate.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rasto1

Příspěvekod kodl69 » pát zář 11, 2020 5:25 pm

Hotspot udělá až protékající prou, jinak je to jenom kus černé hmoty.
Jednotku na zem/ přesněj na stojanou kousek nad zemí jsem měl několik let, ale jaksi mi tam pořád zavazela, takže po rekonstruci je spodní hrana držáku 210cm vysoko, o to jistě parohama nezavadím :)
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod rasto1 » pát zář 11, 2020 5:35 pm

kodl69 píše:Hotspot udělá až protékající prou, jinak je to jenom kus černé hmoty.
Jednotku na zem/ přesněj na stojanou kousek nad zemí jsem měl několik let, ale jaksi mi tam pořád zavazela, takže po rekonstruci je spodní hrana držáku 210cm vysoko, o to jistě parohama nezavadím :)

Myslel som si, zajtra otestujem pocas zataze.
Na zemi ich mam 3ks koli udrziavaniu baterii v kondicii, lebo este nemam pripravene prostredie na ich pouzitie, tak som ich len napojil aby som otestoval mppt nabijac.
rasto1

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny