Měnič s exportem dat na FTP?

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od Vitek »

mrkni se na odkazy některých mypoweráků, tam míváme odkazy na naše systémy.. např Peatrs to má pěkně, a další....
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od tomas »

buffy píše: omlouvam se, jeste nejsem v terminologii uplne zbehly. Nicmene hledam hybridni menic, cenu neresim, ale data nechci na cizim firemnim serveru, ale na svem. Videl jsem nejake reseni treba od vyrobce Fronius, maji i JSON, ale opet to lezi na jejich serverech.
U střídačů danfoss TLX se dala nastavit FTP adresa na kterou má posílat data, ale potom to koupil SMA a dále už nevím co ti s tím provedli :-(. A byl to On-Grid.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

Zatim se mi libi tato varianta:
- Kombi měnič Axpert VM III 48V 5000W PF1
- Wifi box RS232 pro měniče Axpert

Ale snazim se zorientovat, co by bylo pro mne vhodnejsi:
- Kombi měnič Axpert King 48V 5000W PF1

Jaky je v nich rozdil?

Pripadne takova spis testovaci varianta
- Kombi měnič Axpert VM II 24V 3000W PF1

Mam 12 x 225Wp JINKO panely, zatim chci jet bez baterky. Finalne bych rad obsluhoval odber pres 1000W (ted mam odber 1.6kW) a pripojil baterie. Co poradite? Pripadne klidne jinou znacku, ale tohle se mi libi vzhledem k moznosti exportu dat, ktere chci hostovat idealne na vlastnim serveru.

Diky

EDIT: existuje varianta, ze kdyz neni dost slunce, zbytek si sosa z verejne site (treba jen 20% vykonu), kdyz zatim nebude baterie? Pokud to dobre chapu, tak vyse uvedene varianty se umi pri nedostatku prepnout na verejnou sit.
Naposledy upravil(a) buffy dne úte zář 10, 2019 6:04 pm, celkem upraveno 1 x.
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

Rozdil Axpertu ve zkratce:
VMIII - HV, potrebujes mit vyssi operacni napeti (cca 120-450VDC) pro MPPT nez u jinych (cca 30-120VDC)=narocnejsi na pocet panelu/seriove; dale nelze jej propojit s dalsima (napr. vytvorit 3f)

King - LV, MPPT operacni napeti je nizsi (cca 60-120VDC), lze propojit az s nekolika dalsima (myslim max 9), ma 0ms transfer time, prevodnik AC-DC-AC

U VMIII musis mit minimalne 6 panelu v seriovem stringu, u Kinga staci cca 2; i kdyz u 12 panelu to splnujes tak ci tak.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

Divam se na ty hybridy, co umi sosat z DS a zajimaly by me zkusenosti s pretoky. Nechci smlouvu ani nic resit s distributorem. Ale jinak se to jevi jako idealni varianta pri poklesu slunecniho zareni. A do budoucna by se daly doresit i baterky.

Hm... koukam, ze tento tyden ten menic asi jeste neobjednam.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od Vitek »

verze to co mam já je 5kW 48V pip 5048mk což je klon axpert king. přetoky nemá, režim je možné volit dle obsluhy
cerm
Příspěvky: 35
Registrován: pát říj 05, 2018 10:01 am
Reputace: 12

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od cerm »

Bez baterky jsem provozoval PIP5048MG , asi odpovídá Axpert MKS-II 48V 5kW PAR B (jen paralel kartu jsem nekoupil)
Jede i bez baterky (bohužel v batteryless mohou vzniknout přetoky) .Poznatky z provozu bez baterky jsem psal ve vlákně viz. odkaz https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =40#p96726
Používal jsem ho s 12 panely (2paralel x 6v serii tj. cca 180-200 V) na klimatizace, a experimentoval jsem . Při dostatku slunce jsem jel na 1 string 6 panelů a 2. string jsem dával na bojlery přes obdobu Siton210. Tak když jsem mu ubral panely, tak neměl z čeho dělat přetoky, ale docucával.
Nakonec jsem asi po půl roce přikoupil baterii , od té doby žádné přetoky nevznikají (vůbec nejede v inline režimu tj. přicucávání ze sítě, bere z baterky).
Rozšiřitelný na paralelní provoz je , tedy i na 3 fáze (nutno přikoupit modul). Nevýhodou je hlučnost ventilace a vlastní spotřeba okolo 55W. Tím ale trpí všechny klony Axperta.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

cerm píše:Bez baterky jsem provozoval PIP5048MG , asi odpovídá Axpert MKS-II 48V 5kW PAR B (jen paralel kartu jsem nekoupil)
Jede i bez baterky (bohužel v batteryless mohou vzniknout přetoky) .Poznatky z provozu bez baterky jsem psal ve vlákně viz. odkaz https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =40#p96726
Používal jsem ho s 12 panely (2paralel x 6v serii tj. cca 180-200 V) na klimatizace, a experimentoval jsem . Při dostatku slunce jsem jel na 1 string 6 panelů a 2. string jsem dával na bojlery přes obdobu Siton210. Tak když jsem mu ubral panely, tak neměl z čeho dělat přetoky, ale docucával.
Nakonec jsem asi po půl roce přikoupil baterii , od té doby žádné přetoky nevznikají (vůbec nejede v inline režimu tj. přicucávání ze sítě, bere z baterky).
Rozšiřitelný na paralelní provoz je , tedy i na 3 fáze (nutno přikoupit modul). Nevýhodou je hlučnost ventilace a vlastní spotřeba okolo 55W. Tím ale trpí všechny klony Axperta.
dik moc. procetl jsem to forum s tvymi poznatky a nacerpal dost informaci o menici, ktery jsem zvazoval. vypada to dobre i pres ty pretoky. do baterek nakonec asi stejne pujdu, ale zatim chci jet bez nich. takze mam se obavat pripadne nejakych pokut od cezu? potkal se s tim uz nekdo? ja doufam, ze pretoky pripadne spalim zbytkem domacnosti a k elektromeru se to vubec nedostane.

tezke rozhodovani... jeste musim vice nacist :)
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

vitecekmatrka píše:verze to co mam já je 5kW 48V pip 5048mk což je klon axpert king. přetoky nemá, režim je možné volit dle obsluhy
nakonec to asi poridim. ty jedes bez pretoku s bateriemi nebo bez?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

Úplně jednoduchá věc pokud teď nechceš utrácet za baterie ale až časem a mít jistotu že ti nic nepretece do ds kup verzi mk sežeň jakékoliv staré olovo které bude jen vypadat jako baterie dáš měnič do režimu sub kde mixuje jen solár a ds baterku má pro případ výpadku a je to. Až koupíš pořádnou baterku jen prepnes režim na sbu a jedeš dál.
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

Reseni co psal Diablo zni rozumne.
Jen by mne zajimalo jestli staci jakakoliv starsi funkcni PB baterie (treba z auta, i kdyz vim, ze do solaru se normalne vubec nehodi) a pripadne treba i nizsi kapacita, rekneme 50/60Ah, vuci doporucovane 200Ah?
cerm
Příspěvky: 35
Registrován: pát říj 05, 2018 10:01 am
Reputace: 12

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od cerm »

Nestačí jakákoliv starší PB baterie, zkoušel jsem taky vyřazené z auta a vydržely cca mezi 5 -8 cykly a po 10 minutách dodávky 500-1000w (tj. proud 20 - 40A) 2 ze 4 úplně umřely. To jsem je před tím cca 5 let používal jako zálohu alarmu, tam mi při 0,5A vždy přečkaly 72 hodinový test ( 2ks 44Ah a 50Ah paralelně při 12V na alarmu).
Navíc se u slabé baterie projevoval velký vnitřní odpor , takže po pár minutách zatížení šel měnič do bypasu na DS (přesněji do inline , kdy panely dobíjej baterku a DS krmí zátěž) , pak po skoro okamžitém dobití (napětí stouplo ihned po odlehčení ) a cca 7 minutách prodlevy zase zpátky přepnutí na baterku.Prostě to cyklovalo.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

cerm píše:Nestačí jakákoliv starší PB baterie, zkoušel jsem taky vyřazené z auta a vydržely cca mezi 5 -8 cykly a po 10 minutách dodávky 500-1000w (tj. proud 20 - 40A) 2 ze 4 úplně umřely. To jsem je před tím cca 5 let používal jako zálohu alarmu, tam mi při 0,5A vždy přečkaly 72 hodinový test ( 2ks 44Ah a 50Ah paralelně při 12V na alarmu).
Navíc se u slabé baterie projevoval velký vnitřní odpor , takže po pár minutách zatížení šel měnič do bypasu na DS (přesněji do inline , kdy panely dobíjej baterku a DS krmí zátěž) , pak po skoro okamžitém dobití (napětí stouplo ihned po odlehčení ) a cca 7 minutách prodlevy zase zpátky přepnutí na baterku.Prostě to cyklovalo.
Až nastudujes Kinga a jeho režim sub tak pochopíš. Priorita je solár pricucava z ds a jen při výpadku pojede na baterie takže ve výsledku se chová jako modrásek nebo jiný hybrid ale díky jeho AC DC AC konverzi nikdy neudělá pretoky. Baterky časem dokoupi dá to do režimu sbu takže priorita solár baterie ds je záloha
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

Tak jsem se dnes konecne rozhoupal a objednal PIP 3024GK. Vahal jsem, ale dnes mi znamy nabidl k testovani 2x12v baterie Fiamm 12FIT100, co mel pro svoji FVE, ale nakonec ji nerealizoval, tak to urychlilo volbu. Wifi box jeste doobjednam (nebyl skladem) a nasledne dam vedet zkusenosti. Diky moc za vsechny rady a informace. Urcite jste mi pomohli v rozhodovani a vubec s problematikou. Porad se do toho jeste dostavam.
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

Jinak co psal diablo plati krome Kinga i u VMIII - vcera odzkouseno u 24V/3KW/4KWp verze (neboli prave taky PIP 3024GK).

Mod SUB, solary nestihaly a VM-ko si pritahlo z DS jen nutny chybejici vykon (testovano bez baterie).
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

Odpoj zátěž a kam než zasáhne limiter to posle stavu? do ds takže to s Kingem neplést sice oba prisosavani ale king neudělá pretoky
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

tak PIP 3024GK dnes odpoledne dorazil. pozapojovali jsme to a padla tma. takze zitra bude velke testovani pokud bude slunce.

Jinak zvazoval jsem kinga PIP 3024MK, ale umi oblouzit jen 1,5kW z panelu.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od Vitek »

uvidíš. snad ti to bude na tvoje laborování stačit. já jsem rád že muj první měnič byl modif sinus SITON a ted mám king 5kW. obcas dostane nalož 4 spotřebičů najednou takže dost přes 5kW a neprotestuje. je radost pohledět když z baterek teče 80 až 100A a víš že pár hodin to tak vydrží.... snad Ti bude sloužit navěky...
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

strecha.jpg
Tak jsme panely o vikendu vytahli docasne na strechu garaze at se neflakaji v garazi. Zatim aspon takhle nadivoko v blblem sklonu nez vyresim konstrukci. Na testovani to snad bude stacit. Panely propojeny a svedeny do menice. Ten se rozjel a hazi to z panelu asi 390V.

Ted je treba vymyslet nejaky odber a vyzkouset kolik to da a udelat dalsi testy. Takze za mne spokojenost, ale jsem na zacatku. Je treba doresit AC IN/OUT a pripojit baterie. Nasledne uvidim, jak se to bude chovat pod nejakou zatezi.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

Tak dalsi poznatky:

1. pokud jedu ostrov, je treba menic poradne uzemnit. Jinak to dava na koliku AC OUT cca 20V
2. kdyz jedu FVE + AC IN, mam odber (server) cca 1200W, tak to postupne dle potreby dobira z verejne site zbytek, co mu chybi
3. v tomhle sklonu panelu a s nedobrym slunkem mi to jelo cca 1100W z panelu, coz je super (kdyz se zatahne uplne, tak 250W)
4. Bluetooth appka Watch power sice dava info, ale uz si programuju neco prehlednejsiho.

Dalsi ukoly:

1. elektricka skrin a zajisteni vseho z/do menice
2. dotazeni 220V zasuvky do baraku
3. konstrukce pro panely ve spravnem sklonu (to je kolik? na ostravsku tak 50 stupnu?)
4. pripojeni baterii kvuli moznym pretokum (moc netusim, jak toto zmerit)
5. wifi box + monitoring + vytvoreni applikace pro iOS/Android

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek