Měnič s exportem dat na FTP?

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

Zdravím,
koupil jsem si pár Jinko panelů a chci si doma postavit menší pokusnou ostrovní FVE.

Chtěl bych se zeptat, zda existují nějaké měniče, které mají už v sobě standardizovaný export dat např. na ftp? Rád bych si generoval statistiky a ukládal a interpretoval je ideálně u sebe.

Případně, co univerzálního se dá k měniči dokoupit, abych měl přehled a sypalo to realtime nebo interval data na server.

Moc díky za rady, v problematice jsem nový. Viděl jsem nějaka udělátka přes Arduino, RBi atd., je toho spousta. Hledám spíš řešení rovnou od výrobce, případně nějakou obecnou nástavbu pro export dat přes LAN či WLAN na vzdálený server (ftp, http).

Díky moc za rady.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od kodl69 »

Pozor, neplést pojem a průjem. Panely se připojují k regulátoru dobíjení případně kombinovanému (hybridnímu) měniči.
Takové regulátory existují, ale cenovky začínají na 15kKč, třeba Midnite 150. Tam to máš komplet všechno na firemním serveru, a nebo uložený v CSV v regulátoru. Co umí v tomhle ohledu Axpert zatím nevím.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

kodl69 píše:Pozor, neplést pojem a průjem. Panely se připojují k regulátoru dobíjení případně kombinovanému (hybridnímu) měniči.
Takové regulátory existují, ale cenovky začínají na 15kKč, třeba Midnite 150. Tam to máš komplet všechno na firemním serveru, a nebo uložený v CSV v regulátoru. Co umí v tomhle ohledu Axpert zatím nevím.
omlouvam se, jeste nejsem v terminologii uplne zbehly. Nicmene hledam hybridni menic, cenu neresim, ale data nechci na cizim firemnim serveru, ale na svem. Videl jsem nejake reseni treba od vyrobce Fronius, maji i JSON, ale opet to lezi na jejich serverech.

Kdyz jsou to "moje data", rad bych k nim mel pristup. Firemni uloziste nabizi kde kdo a vetsinou to maji zpoplatnene. Vyrobce ukonci podporu, vypne servery a jsem bez dat. To uz jsem zazil a rad bych se tomu vyhnul.
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

Axpert/klony ma moznost k dokoupeni Wifi boxu/karty, ktera sice defaultne posila data na power-datacenter.com, ale lze to zmenit i na jiny server (+port). Ovsem prakticke zkusenosti s tim, zatim, nemam.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

vonP píše:Axpert/klony ma moznost k dokoupeni Wifi boxu/karty, ktera sice defaultne posila data na power-datacenter.com, ale lze to zmenit i na jiny server (+port). Ovsem prakticke zkusenosti s tim, zatim, nemam.
to vypada zajimave. procetl jsem si manual a fakt by melo jit zmenit server, na ktery to odesilaji pres HTTP POST, coz mi klidne staci.

diky za tip

jeste hledam zarizeni, ktere ma tuto funkcionalitu idealne v sobe.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

Pokud chceš hybrid a zároveň neřešit pretoky tak bych to viděl na axpert king nebo mpp solar řadu mk. Jinak sem nezahlédl kolik je těch pár panelů a na jakém napětí chceš mít bateriové úložiště.
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od peater »

Ke kombinovaným měničů typu Axpert můžeš použít soft. ICC na Raspberry PI. Je tam možnost ukládání dat na cloud nebo na lokální server. Já používám obě možnosti.
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

diablo007 píše:Pokud chceš hybrid a zároveň neřešit pretoky tak bych to viděl na axpert king nebo mpp solar řadu mk. Jinak sem nezahlédl kolik je těch pár panelů a na jakém napětí chceš mít bateriové úložiště.
Panelu je 12ks Jinko od Duke a baterky jeste resim, zda 24V nebo 48V, jeste nejsem rozhodnuty, ty nebudu kupovat hned. Nicmene diky, na ten axpert king se akorat divam, to vypada jako reseni, ktere by se mi libilo.
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

peater píše:Ke kombinovaným měničů typu Axpert můžeš použít soft. ICC na Raspberry PI. Je tam možnost ukládání dat na cloud nebo na lokální server. Já používám obě možnosti.
Takze lze pouzit obe moznosti soucastne? V jakem formatu to uklada na vlastni server? nebyl by nejaky vzorek dat, ktere to tam sype?

ICC jsem nasel, ale zavrhl jsem to, ze maji jen vlastni serverove reseni a jeste tusim placene. Mrknu znovu. diky moc
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od peater »

Ano, lze to současně, ukládám to přímo na Raspberry Pi. V jakém formátu to netuším nejsem znalý IT problematiky. Jinak ano, je to placená varianta.
screen.jpg
Zde je vizualizace z local serveru.
111.jpg
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
cerm
Příspěvky: 35
Registrován: pát říj 05, 2018 10:01 am
Reputace: 12

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od cerm »

buffy píše:
peater píše:Ke kombinovaným měničů typu Axpert můžeš použít soft. ICC na Raspberry PI. Je tam možnost ukládání dat na cloud nebo na lokální server. Já používám obě možnosti.
Takze lze pouzit obe moznosti soucastne? V jakem formatu to uklada na vlastni server? nebyl by nejaky vzorek dat, ktere to tam sype?

ICC jsem nasel, ale zavrhl jsem to, ze maji jen vlastni serverove reseni a jeste tusim placene. Mrknu znovu. diky moc
Mě se osvědčil logger SolPipLog . Taky běží na RaspberyPI3 , data odesílá na emoncms lokální, nebo cloud a pvoutput.org .
Pro Voltronic Axpert, Mppsolar PIP, Voltacon, Effekta a další klony. Je zdarma, jen si ty obrazovky na Emoncms musíš sám sestavit.Více viz. vlákno https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=109&t=3472
a odkaz https://github.com/njfaria/SolPipLog
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od Vitek »

ICC od centurionu je uživatelsky a programátorsky velmi jednoduchá verze, verzi jako peaters mám taky, já si ji akorát zakoupil komplet se všim za těch 5 tisíc se clem atp. mě jako uživateli co nemá čas na programování, což ani neumim bohatě stačí tato verze, zatím běží perfektně. dokonce jak jsem včera psal BMV 712 implementace proběhla úspěšně. softwarově hotové řešení pro neprogramátora jako jsem já....
Ahoj V.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

buffy píše:
diablo007 píše:Pokud chceš hybrid a zároveň neřešit pretoky tak bych to viděl na axpert king nebo mpp solar řadu mk. Jinak sem nezahlédl kolik je těch pár panelů a na jakém napětí chceš mít bateriové úložiště.
Panelu je 12ks Jinko od Duke a baterky jeste resim, zda 24V nebo 48V, jeste nejsem rozhodnuty, ty nebudu kupovat hned. Nicmene diky, na ten axpert king se akorat divam, to vypada jako reseni, ktere by se mi libilo.
Na 12 panelů už bych kvůli mppt které by 24v už ten výkon panelů neutahne šel do 48v
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

cerm píše:
buffy píše:
peater píše:Ke kombinovaným měničů typu Axpert můžeš použít soft. ICC na Raspberry PI. Je tam možnost ukládání dat na cloud nebo na lokální server. Já používám obě možnosti.
Takze lze pouzit obe moznosti soucastne? V jakem formatu to uklada na vlastni server? nebyl by nejaky vzorek dat, ktere to tam sype?

ICC jsem nasel, ale zavrhl jsem to, ze maji jen vlastni serverove reseni a jeste tusim placene. Mrknu znovu. diky moc
Mě se osvědčil logger SolPipLog . Taky běží na RaspberyPI3 , data odesílá na emoncms lokální, nebo cloud a pvoutput.org .
Pro Voltronic Axpert, Mppsolar PIP, Voltacon, Effekta a další klony. Je zdarma, jen si ty obrazovky na Emoncms musíš sám sestavit.Více viz. vlákno https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=109&t=3472
a odkaz https://github.com/njfaria/SolPipLog
Tohle je uzivatelsky super. Hlavne lze porovnavat data s ostatnimi. Koukam, ze budu mit tezke rozhodovani. Ale jsem rad, ze jsem se odvazil sem napsat. Hledal jsem dlouho a uz byl docela mrzuty, ze nic moc neexistuje nebo je to zamcene na serverech vyrobce. Ted uz mam 2 varianty, ktere mi prijdou pouzitelne. Do konce tydne bych rad vybral nejake reseni a koupil v CR. Moc diky
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

vitecekmatrka píše:ICC od centurionu je uživatelsky a programátorsky velmi jednoduchá verze, verzi jako peaters mám taky, já si ji akorát zakoupil komplet se všim za těch 5 tisíc se clem atp. mě jako uživateli co nemá čas na programování, což ani neumim bohatě stačí tato verze, zatím běží perfektně. dokonce jak jsem včera psal BMV 712 implementace proběhla úspěšně. softwarově hotové řešení pro neprogramátora jako jsem já....
Ahoj V.
to ICC zkoumam, ja jsem prave programator a rad bych si ty vystupy udelal podle sebe hlavne pro mobil Android/iOS. Nicmene chapu, ze najit neco, co je pro nebastlice a neprogramatory je docela tezke. Pokud clovek nevybere rovnou reseni, ktere ma dostupny vystup na webu/appce vyrobce a nevadi mu, ze jsou na serverech 3. strany.
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

diablo007 píše:
buffy píše:
diablo007 píše:Pokud chceš hybrid a zároveň neřešit pretoky tak bych to viděl na axpert king nebo mpp solar řadu mk. Jinak sem nezahlédl kolik je těch pár panelů a na jakém napětí chceš mít bateriové úložiště.
Panelu je 12ks Jinko od Duke a baterky jeste resim, zda 24V nebo 48V, jeste nejsem rozhodnuty, ty nebudu kupovat hned. Nicmene diky, na ten axpert king se akorat divam, to vypada jako reseni, ktere by se mi libilo.
Na 12 panelů už bych kvůli mppt které by 24v už ten výkon panelů neutahne šel do 48v
Trochu odbocim od hlavniho tematu, nicmene proc by MPPT 24V neutahlo 12(+) panelu?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

Na 12 panelů už bych kvůli mppt které by 24v už ten výkon panelů neutahne šel do 48v[/quote]

Trochu odbocim od hlavniho tematu, nicmene proc by MPPT 24V neutahlo 12(+) panelu?[/quote]
Pokud se budeme bavit o axpertu tak verze king na 24v tento výkon neobslouží. Samozřejmě externím mppt když dodas tak obslouženy výkon navysis
Plus pokud by chtěl řešit úložiště jako hotovou věc tak celkem slušná volba je pylonech a ten je v 48 verzi
vonP
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 04, 2019 9:28 am
Reputace: 2

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od vonP »

Jasne, uloziste je jina otazka, tam je to treba dobre zvazit. Nicmene Axpert VMII nebo VMIII, coz jsou MPPT i ve verzi 24V, utahnout i 4000W v PV.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od diablo007 »

Ano vm má silnější mppt otázka je jaké požadavky jsou na výstupní výkon což zde zatím nepadlo. King se dá následně rozšiřovat což vm tuším neumí . Tak počkáme na žadatele kam vlastně chce dvě směřovat
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Reputace: 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měnič s exportem dat na FTP?

Příspěvek od buffy »

diablo007 píše:Ano vm má silnější mppt otázka je jaké požadavky jsou na výstupní výkon což zde zatím nepadlo. King se dá následně rozšiřovat což vm tuším neumí . Tak počkáme na žadatele kam vlastně chce dvě směřovat
No, zadatel v tom nema jeste uplne jasno :) Stavim to zatim na pokusy at si to osaham a zjistim co a jak. Idealni stav by byl, kdyby to zvladlo cele odber cca 1,6kW. Kdyz nepojede dostatek slunka, at si zbytek sosne z baterek nebo ze site. Zatim netusim, zda mam vubec realne pozadavky.

Kazdopadne jste mi udelali radost s temi vystupy na server:
- wifibox
- pvoutput
- ICC

Za to moc diky. Mam co studovat nez zvolim koupi.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek