Aky menic pre 10kW vykon

Měniče Axpert
glxs2
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 18, 2019 12:32 pm

Aky menic pre 10kW vykon

Příspěvek od glxs2 »

Dobry den

Chcel by som poprosit o radu aky menic pouzit pre vykon 10KW. Momentalne mam menic PIP5048GK, Panely 108 x amorf GS-55 (55W), Baterky 10Kwh (poskladane zo samsung sdi 70ah prisma clanky) (mam nakupene dalsie LiFePo4 32700 - 7Ah * 144 a postupne planujem dokupit do celkovej kapacity 20kwh). Vsetko funguje ako ma avsak vykon nepostacuje. Casto sa stava ze menic vyhodi koli pretazeniu, takze by som chcel zvysit vykon na 10Kw a pridat dalsie baterie + panely. Rodina sa snazi no jednoducho sa to stane.

Hlavne vykonove spotrebice v domacnosti:
Nabijanie EV 1.3 - 6 kw (v sucasnosi staly odber 2.1KW, casom prerobim na zmenu podla aktualneho vykonu panelov)
varny panel 1.5kw (ma obmadzeny vykonu inak potianhe aj 7kw)
umyvacka - 2kw
rura 1-2.2kw (prerobena regulacia z relatok na plynuly triac koli neustalym vykonovym zmenam na co bolo MPPT prilis pomale a stale cykloval - panely - baterka
susicka - 0.7kw
filtracia 0.5kw
klimatizacia 1kw
TC - 0.5 - 2KW

Moznosti co zvazujem:
1. predat PIP5048GK a kupit:
- 2xPIP5048MS
alebo
- 2xPIP5048MK

2. Nechat si PIP5048GK a prikupit 1xPIP5048MS alebo PIP5048MK, zapojit kazdy na jednu fazu a prerozdelit spotrebice

3. Rad by som si nechal poradit ak ma niekto skusenosti s paralelnym spojenim MS alebo MK. Prip. ak by mi niekto vedel poradit off grid inverter inej znacky a podobneho vykonu budem vdacny. Axper sa mi paci koli vacsej uzivatelskej zakladni, poriesnej komunikacii pre arduino. pre prisposobovanie vykonu TC, alebo nabijania EV.

Pred GK som mal PIP4048MS. Ten fungoval s GS55 lepsie. Vsetky panely boli paralelne no a tieto panely potrebuju mat cca 50-60V aby vobec nejaky vykon davali. Pri GK ich mam spojenych 6 v serii no a menic sa z nich snazi nieco vydolovat na zaciatku pri 120tich voltoch co sa mu nedari. Az ked zacne slnko viac prazit zdvihne napatie a dostava z nich co treba. Avsak MS pod 54-56V nesiel takze z nich vedel dostat vykon uz pri briezdeni. Tiez panely davali vacsi vykon pri paralelnom zapojeni a plnom osvite ako teraz pri serio paralelnom - toto si neviem vysvetlit ale je mozne ze niektory panel ma chybu no a ked ich je 6 vserii automaticky sa chyba vstahuje na vsetkych 6 panelov.

Pri MK ma odradza len vlastna spotreba menica inak ma len vyhody (bluetooth + odnimatelny display mi velmi vyhovuje pri GK - nastavovanie je jednoduchsie)

Tiez neviem ako to bude v zime, FV mam od jari, neviem ci by MK bol vyhodou - prisosavanie energie z DS alebo skor nevyhodou koli vlastnej spotrebe. V zime by bolo mozne riesenie tiez vypnutie jedneho menica na 3 mesiace v obdobi temna a pouzivat len jeden. S MK vsak nemam ziadne skusenosti, len teoreticke, nacitane tu z fora. Tiez zvazujem pockat jednu zimnu sezonu, prip. zapojit stary PIP4048MS na dalsiu fazu a testovat dalej.
Za rady vopred dakujem.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek