LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Měniče PowerJack
jn.fl
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 25, 2014 12:30 pm
Reputace: 0

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od jn.fl »

Ahoj, mám cca 5 let PJ 6 kw upravený od Matěje na menší spotřebu na prázdno, ze začátku jsem zaznamenal na měřáku, že utáhl 5300w, ale poslední dobou mi vypíná už při cca 4 kw zátěži, je to normální a já jsem naivní, nebo se něco děje a měl bych rychle reagovat ?

Už před lety jsem tu upozornil, že jsem elektrikářskej analfabet a to se výrazně nezměnilo, proto bych poprosil případný odpovědi česky , děkuju .
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od kodl69 »

Na měřáku, tj na displeji PJ? - to ukazuje nějaký čísla, ale určitě to není měřicí přístroj v pravým slova smyslu.
Zkontroloval bych ventilátory, jestli se spínají všechny, a raděj to netrápil nad 3kW, je to všeobecně mizerně dimenzovaný, jako všechno z číny...
Reagovat je potřeba ve chvíli, kdy to odejde, můj odešel celkem bez varování...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jn.fl
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 25, 2014 12:30 pm
Reputace: 0

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od jn.fl »

Mám takovej ten do zásuvky, kde ukazuje momentální spotřebu, nebo maximální a celkovou .
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od kodl69 »

tak zkus prověřit ty ventilátory, taky to není ta nejvyšší třída kvality, navíc vrstva prachu tomu nepřidá.
Po pitvě mýho PJ 8000 a jednoho PJ5000 bych odhadoval maximální zatížení na víc než půl hodiny cca polovinu toho, co píše číňan. Trafa jsou dimenzovaný tak na poloviční výkon, a o tom jak je udělaná elektronika je škoda znovu psát...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od JonasPP »

Tak v prvom rade otvoriť,podotahovať skrutky na chladiči,idealne nafotiť. Ja osobne som znasobil,alebo inak upravil spoje,kadiaľ teču obrie prudy,lebo tam su brutalne straty,ďalej su tam sučiastky,čo starnu,hlavne,ak sa pretažuju a tie tam doslova horia a menia sa parametre.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od marko250 »

Trochu popište jak dojde k vypnutí? Pokud jede na něm celý den 2-3kW a pak do toho 4kW delší dobu a pak se to zhodí,tak to budou přehřátá trafa a dle čidel se vypne.Samozřejmě ty ventilátory musí makat,jak na elektronice,tak na trafech.Pak úprava od Matěje bude nejspíš u sekce s ADJUST nápisem ,je tam propoj s odporem a ten se dolazoval na proudové tráfko co určuje kolik PJ vydá za sebe.Ale 6kW PJ za dob Matěje zvládal krátkodobě pár minut těch 5kW,spíše bych bral stálý výkon 4kW.Zkontroloval bych ten odpor ,jestli nemá studeňák.Taky Vám může poklesnout napětí na baterce při těch 4kW tak,že se jednoduše PJ vypne.
Tady o tom vyčtete více: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=44&t=1954
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od JonasPP »

Marko,trocha nesuhlasim,čo si spomenul o vykonoch,lebo PJ su v troch hlavnych skupinach a tento je v skupine 6 a 8kW. To znamena,že su uplne totožne,len na adjuste je rozdielny odpor. Mne sa podarilo na adjuste odpor prešvihnuť a pri 6kW za meničom ešte ani nezačina pipať na pretaženie. Žiaľ viac som neskušal,lebo chcem aby menič ešte dlho fungoval a teraz už ani nemam baterie na jeho odskušanie. Ale inak suhlasim.

Teraz sa troška rozpišem.
V PJ su toroidne trafa. Každe je položene a k tomu zadeklovane a obohnate plechom. Teda sa doslova peču vo vlastnej štave. V takomto pripade je jedno ako ich dokažeme pretažiť,lebo v pohode jedno trafo zvlada aj 5kW,ako ich bežne pretažuju chalani,čo maju upravenu druhu totožnu skupinu 3-5kW. Lenže Ja už dajaky ten rok pozorujem PJ a rovno viem povedať,že to trafo v takomto uloženi ako je dokaže dlhodobo fungov na 1300-1500W pri okolitej teplote 20°C,aj to bude rozpalene ako truba pri pečeni. Druha vec su tie poddimenzovane kablovania,nevhodne materialy,de nastavaju prechodove odpory. Mal som aj dlhu debatu s Matejom a PJ je brutalne jednoduchy menič,lebo činania tam okopirovali mozog z ineho kvalitneho meniča,ale neunuvali sa vytvoriť software podľa ich požiadaviek,ale narucali na plošak dalšich 300 nepotrebnych a čo najlacnejšich,teda šitnych polovodičov,ktore pracuju mnoho krat za svojou vyrobnou toleranciou,ale za ich pomoci docielili to,čo sa softwarerovo dalo zmeniť hravo. Poviem pravdu,sa čudujem,že ten menič funguje ako funguje.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od kodl69 »

Ty trafa jsou poddimenzovaný, i když je máš chlazený dobře, tak pořád je to slabota. Zajímalo by mě, kde máš poddimenzovaný spoje, přívod - od svorky na desku je 4x CYa 6mm2, přívod + původní už nevím, mám CYa 35mm2 přímo na chladič. Vývody k trafům se taky nijak nehřejí, je to odhadem Cy16mm2. Co je trochu opruz, tak původní šroubky jenom na šroubovák, mizerný přitažení mosfetů k chladiči, a hlavně, železnej šroub v přívodních svorkách, skrz kterej jde celej proud měniče...
Trafa mám položený na 2cm vysokejch gumovejch nožičkách, dole pod trafama díry pro vstup vzduchu i dovnitř traf, mezi trafama zase 4 gumový nožičky, celý strčený do 300mm pvc trubky a nahoře 120mm ventilátor. S mou elektronikou není potřeba chladit aktivně mosfety, a 3W ventilátor na trafech naopak nestíhá, budu tam muset dát nějakej výkonnější, nebo raděj jiný trafa. Snažím se to netahat přes 5kW, to už se ty trafa pečou ve vlastní šťávě, a mají přes 70°C, ostatně k podobné teplotě se blíží mosfety na jedné straně, kde probíhá to rychlejší spínání - to má číňan taky blbě, druhá strana, která spíná jenom 50Hz je skoro studená...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jn.fl
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 25, 2014 12:30 pm
Reputace: 0

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od jn.fl »

Ahoj, PJ táhne dvě domácnosti plus dílny včetně jednoho ze soustruhů přes fr. měnič, snažím se to hlídat, ale třeba mladá začne prát hned ráno a do toho žena zapne rychlovarku, možná běží nějaká ze tří ledniček, nebo kochyňskej bojler a jsme bez proudu aniž by se stačil zapnout ventilátor, v baterkách mám necelých 2 000ah/48v a neklesnou pod 49v, osobně si myslím, že něco stárne a strácí výkon, ventilátory běží normálně a reagují podle spotřeby, vyčistit a zkontrolovat ho mám už delší dobu v plánu, ale přes léto se mi po pravdě moc nechce, mám ještě Axperta, ale ten odešel před cca 14dny, jeho závadu za mě řeší KubisKV v jejich vlákně, jinak díky za rady, budu se snažit se jimi řídit .
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od JonasPP »

Ak môžeš,tak skus jeho učinnosť,ta zodpovie dajake otazky. No a pri tvojom 6kW musiš mať učinnosť okolo 88-89% pri zataži 2-4kW za meničom. Ak to bude menej,tak nastava problem,ale pôjdeme spravnym smerom.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am
Reputace: 5

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ahojte,
tak po pol roku PJ zas bezi. Pisal som ze dam vediet ked spojazdnim PJ. Cela chyba bola na ,,budiacej,, doske. Povymienal som vadne MY a NY tranzistory a taktiez optocleny TLP350. Stale to neslo az nakoniec som kupil orig. TPL 350 a tie slapu... Cinske TPL stoja za prd.. Nechal som sa ovplyvnit cenou a nie kvalitou...
Uz to teraz frci.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: LF Power Jack a jeho OPRAVA.

Příspěvek od Jozef51 »

Pavel.Z. píše:Ahojte, tak po pol roku PJ zas bezi. Pisal som ze dam vediet ked spojazdnim PJ. Cela chyba bola na ,,budiacej,, doske. Povymienal som vadne MY a NY tranzistory a taktiez optocleny TLP350. Stale to neslo az nakoniec som kupil orig. TPL 350 a tie slapu... Cinske TPL stoja za prd.. Nechal som sa ovplyvnit cenou a nie kvalitou...
Uz to teraz frci.
Gratulujem, Pavle. Som rad, ze sa Ti podaril PJ sprevadzkovat. V Cine sa da nakupit dobre aj dostat puzdro s dobrym napisom. Vsetky trochy drahsie komponenty treba testovat. Ak to spravite hned tak cinania zvycajne reklamaciu uznaju. Ja som takto doplatil na optobudice VOM1271. Zo styroch dodavok bola jedna z premalovanych puzdier s neznamym obsahom. Bohuzial som nestihol po doruceni testovat takze to slo do kosa bez reklamacie. Ale tri dodavky boli korektne a obchodnik uz je zaradeny medzi tych spolahlivejsich.
Podobne vykonove diody. Tie neodporucam kupovat v Cine vobec. Zle sa testuju a ceny u nasich dodavatelov nie su az tak vysoke aby sa risk oplatil.
Vykonove tranzistory uz sa testuju lepsie a poznam cca dvoch obchodnikov ktori vedia dodat dobre kusy. Zvysnych ...99 obchodov je ruleta a i s tou pravdepodobnostou na vyhru. Merat je povinnost a do dvoch troch dni reklamovat. Asi pred tyzdnom som reklamoval zasielku 10ks cohosi s desat krat vyssim Rdson ako v katalogu. Ale taktiez som dostal vyborne HY5608 ktorych Rdson lezalo pod 1.5miliOhms a za cenu ktora je u nas nemyslitelna.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek