Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Nezařaditelné
Pepee1307
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 21, 2012 11:36 pm

Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od Pepee1307 »

Zdravím, potřebuji pomoct s velkým problémem a nevím kam se obrátit.
Jde o to, že jsem měl obchod v prostorách cca 40m². V prodejně bylo elektrické topení + samozřejmě osvětlení a lednička. V listopadu 2011 mi přišla faktura na 32000Kč za 9 měsíců (zálohy 1600Kč měsíčně), nedoplatek se mi zdál celkem vysoký ale - ok uhrazeno. Letos v polovině února jsem prodejnu přestěhoval a nyní mi přišla faktura, že mám doplatit 33tisKč za období listopad 2011 až 15.2 2012 tedy cca 105 dní (spotřebováno 12MWh/105dní...ouvej). Provoz se nijak nezměnil a mám doplatit ještě víc než před tím za 9 měsíců....nelogické. Pokud jsem to dobře spočítal, musel bych v prodejně používat nonstop přístroje o celkovém výkonu asi 900kW. Na lince společnosti jsem se několikrát dožadoval vysvětlení, jak je to možné, ať mi nějakým způsobem vysvětlí a přesvědčí, že jsem to mohl spotřebovat, ale nic. Pořád ta stejná písnička a zaplaťte, jinak bububu. Nerozumím tomu (v té faktuře se už vůbec nevyznám), proto prosím kohokoliv o radu, zdali to nemohla být technická chyba elektroměru, jestli existuje nějaké řešení, popřípadě na koho či kam se mohu obrátit. Nyní je elektroměr odpojený a při kontrole stav seděl s fakturou. Možná je to nevhodné téma na tomto fóru, ale opravdu nevím kde tento problém řešit. Předem děkuji za jakoukoliv radu.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od bert »

Neviem, či je to zrovna rada, snáď lan tak trošku jednoduchej matematiky :write: :
12MWh = 12 000kWh. Keď sa to rozdelí na 105 dní, je to 114 kWh za den. To keď vydelíme 24-hodinami, dostaneme priemernú spotrebu na hodinu 4,75kWh. To je "trošku" iný výsledok ako Váš:
Pepee1307 píše:Pokud jsem to dobře spočítal, musel bych v prodejně používat nonstop přístroje o celkovém výkonu asi 900kW.
Mne to žial pripadá dosť reálna spotreba. Hlavne to elektrické kúrenie si z toho zobralo najväčšiu časť. Takú plochu, túto zimu nebolo jednoduché lacno vykúriť :wood: . Vám to vychádza asi na 2ks teplovzdušných 2kW radiatorov nonstop + nejaké svetlá a iné spotrebiče. V obchode sa väčšinou dosť používajú dvere a teplo má tendenciu utekať (a to nie len dverami) :( .
Energie sú drahé a žiaľ, lepšie to tak skoro nebude. :uh:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od avatar »

vyšlo mi to stejně jako bertovi 114 kWh za den to znamena fakt odběr nonstop 4,75 KWh.
Pepee1307
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 21, 2012 11:36 pm

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od Pepee1307 »

Děkuji za objasnění, nyní vidím, že to reálné je... (a tak jednoduchý a logický výpočet, bože). Kdyby mi na lince, místo vyhrožování, jednoduše vysvětlili, jak si to spočítat, nemusel jsem s tím tady obtěžovat. No, s EONem jsem měl problémy již během připojování. Ještě jednou vám moc děkuji.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od avatar »

neni zac jak je proste velká ztráta te mistnosti neustale tam futrujou dvere. |tak opravdu vytopit to je docela tezke. Jednodusi je dalt si na prodejnu pokud to je mozne kamna a topit drevem. Ale je stim zase strasne prace ani ja to tak nemam topim plynem.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od bert »

Pepee1307 píše:... Ještě jednou vám moc děkuji.
Nie je za čo!
Pekný deň a veľa slnka prajem všetkým *sun*.
bert
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Nesrovnalost ve spotřebě!!!

Příspěvek od vata »

Zdravím, jestli vás to trochu uklidní, tak já měla letos v únoru kvůli těm děsným mrazům 4x vyšší spotřebu od DS (4kWh denně) prostě proto, že jsem musela ve sklepě přitápět přímotopem kvůli zámrzu vody. Přímotop byl zapnutý pouze přes noc, a byl na minimu (1kW). Pokud vám na prodejně lidi vynášejí teplo, tak si dovedu představit, že Vaše topení v té kose jely prakticky nonstop.
Jinak, kamen na dřevo se nebojte - topit s tím zas tak velká práce není, a pokud si tam dáte pěkné krbovky, budete mít víc zákazníků, protože to teplo z nich je velmi atraktivní :)
ta oranžová špička na konci je mrazivý únor, zelená pak slunko poslední dny
ta oranžová špička na konci je mrazivý únor, zelená pak slunko poslední dny
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek