Odpojovac baterii

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Odpojovac baterii

Příspěvek od PavelR »

Nasel jsem http://www.bbelektro.cz/lg-22351-vistop ... 35-c-1891/
Myslite ze by to bylo vhodny jako odpojovac baterii/vykonneho menice?
ma 4poly po 160a tzn. 2x320A
Přílohy
lg_22512.jpg
lg_22512.jpg (8.38 KiB) Zobrazeno 2928 x
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od vata »

Zajímavý tip...
Jsem fakt jediná, která připojení k měniči ničím nejistí?
Spíš než do tohoto odpojovače bych ale šla do podstatně levnějšího pojistkového odpojovače, protože si neumím (nechci) představit situaci, že bych musela ručně odpojovat měnič od baterie pod proudem.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od PavelR »

vata píše:Zajímavý tip...
Jsem fakt jediná, která připojení k měniči ničím nejistí?
Spíš než do tohoto odpojovače bych ale šla do podstatně levnějšího pojistkového odpojovače, protože si neumím (nechci) představit situaci, že bych musela ručně odpojovat měnič od baterie pod proudem.
odpojovat pod proudem do 24 bych se nebal ... vytahne to oblouk a hotovo, delal jsem horsi veci. ale jde me o konfort ovladani. cvak zapnuto cvak vypnuto. tyto proudy jsou polovodicove neodpojovatelny bez velkych ztrat.

Jakej mas pojistkovej odpojovac aby tim mohlo tict 300A SS ..? pokud by to bylo levnejs tak bvych to bral
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od vata »

no však - právě že nemám. Proto měnič nejistím :( Nejsilnější pojistky do 22mm odpojovačů jsem viděla tuším 125A. Leda jistit oba póly? Jsem to viděla v jednom ze schémat zde na mypower.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od Toul »

Ani já nejistím měnič:-) mezi panely, bateriemi, měničem je pouze CX40 a měnič je na baterky natvrdo. Jistím pouze 12V rozvod pro světla a další zařízení a to 30A pojistjou.
Mám sice připravenou pojistku 125A ale trochu se bojím úbytku napětí a tak jsem jí zatim nezapojil.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nemůžu najít vlákno kam sem dal fotku s DC jistěčema :( . Ale našel sem ji v počítači , tak je teď i tady :-) .
3-DC-jistice.JPG
140A + 140A = 280A pro 5kW měnič a 100A pro nabíječku :repair: . Úbytek napětí mají cca do 0,1V / 100A :yes: .
Rozpojit se dají stisknutím toho oválného čudlíku vpravo od popisu XXXA , přičemž vyleze červená páča . Jejím
zaklapnutím se jistič opět nahodí :idea: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od Toul »

TAk to zní dobře, já se bojim že na té pojistce bude úbytek tak 0,5V ale to je asi jen moje domněnka. TAk jí raději zapojim do systému hned k baterkám:-)
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od tomas »

vata píše:no však - právě že nemám. Proto měnič nejistím :( Nejsilnější pojistky do 22mm odpojovačů jsem viděla tuším 125A. Leda jistit oba póly? Jsem to viděla v jednom ze schémat zde na mypower.
Měniče mají převážně pojistky již v sobě. Pokud to někomu nestačí tak potom nožovky např:
http://eshop.schrack.cz/pojistkove-prvk ... 3A500-630A
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od PavelR »

tomas píše:
vata píše:no však - právě že nemám. Proto měnič nejistím :( Nejsilnější pojistky do 22mm odpojovačů jsem viděla tuším 125A. Leda jistit oba póly? Jsem to viděla v jednom ze schémat zde na mypower.
Měniče mají převážně pojistky již v sobě. Pokud to někomu nestačí tak potom nožovky např:
http://eshop.schrack.cz/pojistkove-prvk ... 3A500-630A
dobrej napad ty nozovky ... staci pojistkova skrinka a jeto.
me neslo ani o jisteni protoze jak jsi psal menice maji svoje jisteni ktere pokud vybavi tak je nekde neco hodne spatne, ale spis o moznost odpojit menic od napeti - repektive "akupack" od celeho systemu. nechtel bych to mit naprudko ....
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Odpojovac baterii

Příspěvek od Toul »

Já mám ANL pojistky do aut.
http://www.ahifi.cz/pojistky/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek