Axpert VM III

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert VM III

Příspěvek od diablo007 »

VM má kofilka a v režimu pricucavani a chodu bez baterky to prostě něco ven posílá třeba sem nakoupíme a potvrdí
kofilka
Příspěvky: 107
Registrován: úte dub 09, 2019 10:10 am

Re: Axpert VM III

Příspěvek od kofilka »

Už su tady, jen domě :-)
VM3 umí bez baterek, provozoval jsem ho vždy když jsem nějaké baterky prodal a než jsem zapojil nové :-).... v line modu ale určitě něco přeteče
v modu SUB pokud ti stíhá baterka i panely tak nepřeteče 100% nic jelikož jo rozeplé relé do sítě, ale jakmile přetížíš měnič, nebo vybiješ baterku tak se přepne na síť a v tom okamžiku něco málo přeteče než regulátor sníží výkon panelů, což je ale během sekundy takže těch pár watů mě opravdu netrápí. Tato situace nastává jen a pouze když manželka (ikdyž to má zakázané) zapne pračku,sušičku a myčku v jednu chvíli. A k tomu si navíc sepne čerpadlo aby do pračky dopravilo vodu :-) Už se rok dokopávám ktomu abych změřil co přeteče a jaksi na to furt není čas :-)
10kw suntech, 2x 5kw axpert vm3
pcnac
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 25, 2019 3:44 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od pcnac »

Zdravím, nikde nemôžem nájsť maximálny vstupný prúd z PV, stihal by 8p2s 315w Vsun mono?
pcnac
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 25, 2019 3:44 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od pcnac »

Re: Axpert VM III

Příspěvekod pcnac » ned bře 29, 2020 4:53 pm
Zdravím, nikde nemôžem nájsť maximálny vstupný prúd z PV, stihal by /5kW verzia/ 8s2p 315w Vsun mono?
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert VM III

Příspěvek od Vitek »

tam je 4 kw na PV max. proud tam neni nebot se v axpertu neměří, měřená veličina je proud do baterky resp. na DC bus, pokud se nemýlim už mi to ted nemyslí..... no a co jsem testoval ja ruzne světové strany tak ano měl jsem chvíli i 8 kW na jenom PIP 5048MK, funguje to dokud nezajistíš to že tvuj odběr bude větší než PV in, tzn pokud bude vybitá baterka a tvuj odběr třeba 5 kW, tak pojede na maximum... nicmeně má limitor, který funguje na 81A se zastaví proud do MPPT, a tím tedy zvyší napětí, a proud do DC busu zustane na 81 A. no ale nedoporučuju to provozovat, pod plným výkonem pořád...
je lepší použít externí nabíječ typu makeskyblue, fangpusun, victron, nebo od MPP solaru či midnite, cokoliv, jen ulehčit tomu MPPT.... pokud chceš aspon aby to trochu vydrželo... Ahoj V.
silvo68
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 18, 2020 9:00 am

Re: Axpert VM III

Příspěvek od silvo68 »

ahoj,som čerstvý majiteľ Axpert VMIII ,a potreboval by som vysvetliť menu č 26 ,27, 31 tj ,bulk-nabijacie napatie,float-nabijacie napatie a vyrovnávacie napatie,ďakujem
blaskoi
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 27, 2012 3:39 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od blaskoi »

Má niekto skúsenosť s talianským obchodom CercaStock, nakoľko tam majú podľa mňa až moc dobré ceny Axpertov. Napr.
https://www.cercastock.it/en/axpert-vm/ ... -volt.html (Nechcel som zakladať novú tému)
blaskoi
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 27, 2012 3:39 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od blaskoi »

Viem, že Axpert VM III má odporúčaný MPPT rozsah napätia 150 až 450 V. Bude mi regulátor fungovať aj na napätí cca 58V (2S2P 720 Wp), kým do cca mesiaca vymením panely za 6 x 285 Wp v serií
blaskoi
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 27, 2012 3:39 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od blaskoi »

Ten predchádzajúci text bola otázka, len som zabudol dať na konci otazník. Takže ešte raz:
Viem, že Axpert VM III má odporúčaný MPPT rozsah napätia 150 až 450 V. Bude mi regulátor fungovať aj na napätí cca 58V (2S2P 720 Wp), kým do cca mesiaca vymením panely za 6 x 285 Wp v serií ???
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Axpert VM III

Příspěvek od josse »

blaskoi píše:Ten predchádzajúci text bola otázka, len som zabudol dať na konci otazník. Takže ešte raz:
Viem, že Axpert VM III má odporúčaný MPPT rozsah napätia 150 až 450 V. Bude mi regulátor fungovať aj na napätí cca 58V (2S2P 720 Wp), kým do cca mesiaca vymením panely za 6 x 285 Wp v serií ???
Ne.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek