Vyroba vlastniho panelu

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Toul »

stejně tak může být vadný jeden NiCD článek může vytéct louh kdo ví kam a něco rozežere. to se stává.
Osobně znám LiFe ve dvou aplikacích:
1. Life články (A123) 3,2V 2300mA v sadě 8S1P pro napájení RC vrtulníku. Ty baterky byly téměř nesmrtelný. Vybito bylo za 4min. a Nabíjel jsem 10A. Cyklů byl nespočet.
2. dva modeláři se kdysi složili a koupili Life baterku (už nevím kapacitu) kterou dodnes vozí na letiště a nabíjejí z ní modely. NAposledy vím že loni byla jako nová a to jí kupovali někdy před 5-6 lety.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Toul píše:teda to by mě zajímalo co to je za typ těch NiCd.

V tak velkém množství bych si použití NiCd hodně rozmyslel. NiCd nejsou bezúdržbové...je nutno dolévat vodu a nedej bože že některý z článků odejde, to kolem toho člověk pořád jen lítá.
LiFe jsou pokud vím naprosto bezúdržbové. a pokud by byly nové, tak oprti použitým NiCD bych nepřemýšlel ani minutu.
to je pravda ale dolivani vody bych nevidel tak velkej problem. kdyz odejde clanek to je problem. ale pokusim si vzit nahradni.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:No ... kluci, to je prostě dilema :D Ale nějak mi pořád něco řiká že bych spíš měl jít do těch LiFe....žádný samovybíjení, bez údržby...prostě taková sázka na jistotu mi to přijde...těch NiCd se popravdě bojim...
Jinak za prospekt budu moc rád - pošli prosím na reshacker@volny.cz.
A regl mám tak trošku ultimate, asi by mě uplně stačil ten v Česku dostupnej Xantrex nebo lepší Tristar...ale já od toho chtěl min. těch 80A (tenhle mi dá až 96 tuším), grafickej displej, internetový rozhraní přes LAN, možnost upgrade FW, dále má třeba 2 programovatelný AUX výstupy - čili třeba dle napětí na baterce můžu přes relátko zapínat a vypínat měnič kdy já si určím....paráda.... jde o regulátor Midnite solar classic 150 viz třeba: http://www.wholesalesolar.com/products. ... oller.html ...v USA seženeš do 700 USD, včetně nejlevnějšího poštovnýho sem plus clo a další ty sr..!! (mimochodem to bys nevěřil jaký všenmožný poplatky sem musel cálovat než mi tu dlouho očekávanou překrásnou krabici polepenou všim možnym dali :D:D) to prostě vyjde na necelých 20000 dle kurzu dolaru...jakože ten sem eště vychytal docela dobrej, teď se podle mě do těch 20k asi nevejdeš.....ale tenhle sem prostě chtěl a já si jdu za tim pro co se rozodnu :D a jsem taky spokojenej, pracuje na jedničku :)
jasny no kazdopadne ja pujdu do nicd a jak to pojede urcite se o tom pobavime. datasheet mas na majlu.
Ten menic vypada suprove neco takovyho jsem si predstavoval. libi se mi programovatelnej vystup (rele) sepne me treba menic pro bojler pri prebytcich super ....
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Toul píše:stejně tak může být vadný jeden NiCD článek může vytéct louh kdo ví kam a něco rozežere. to se stává.
Osobně znám LiFe ve dvou aplikacích:
1. Life články (A123) 3,2V 2300mA v sadě 8S1P pro napájení RC vrtulníku. Ty baterky byly téměř nesmrtelný. Vybito bylo za 4min. a Nabíjel jsem 10A. Cyklů byl nespočet.
2. dva modeláři se kdysi složili a koupili Life baterku (už nevím kapacitu) kterou dodnes vozí na letiště a nabíjejí z ní modely. NAposledy vím že loni byla jako nová a to jí kupovali někdy před 5-6 lety.
verim tomu ze maji parametry lepsi nez nicd , bylo by smutny kdyby ne jsou mladsi a technologicky vyspelejsi.
ja to beru tako life nej na to nemam olovo nepouzitelny a nicd co jsem objevil stredni cesta.

i kdyby vytekl louh z prasklyho clanku tak ten akupak planuji mit v odpovidajici nadobe takze by to obnaselo vyhodit spatnej clanek (pokusit se zacelit a ozivit ) a ostatni demontovat a omyt hadici :-)
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

jo panove a co rikate na toto... mam toho tak 30ks zadara
ma to pomerne vysokou ucinncost skoro se to nehreje a ty vstupni proudy sedi
2012-02-01 17.52.04.jpg
2012-02-01 17.54.19.jpg
2012-02-01 18.20.27.jpg
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jo no....já mám asi jasno....co jsem tu četl tak life má jen jeden člověk na sledovači ale ještě nikdo to tu nemá na nějakejch pořádnejch výkonech....asi půjdu tedy do Life (tebe bych Pavle stejnak zdržoval, nemám na to teď hned) a prokopu aspoň relativně neznámou cestu :) Stejně sem na to zvědavej a Life se mi hrozně líběj.
A jak psal Toul - LiFe pack 2300 mAh od A123 mám 4S v Easyglideru nikdo nechápal ale já je tam nacpal a super, polítání 30min plus mínus záleží na stylu a termice, nabíjel sem 7A 15 min...luxus....kupoval sem je starší a dal sem jim taky cyklů nespočet a pořád žijou :D Takže jim věřim....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Jo no....já mám asi jasno....co jsem tu četl tak life má jen jeden člověk na sledovači ale ještě nikdo to tu nemá na nějakejch pořádnejch výkonech....asi půjdu tedy do Life (tebe bych Pavle stejnak zdržoval, nemám na to teď hned) a prokopu aspoň relativně neznámou cestu :) Stejně sem na to zvědavej a Life se mi hrozně líběj.
A jak psal Toul - LiFe pack 2300 mAh od A123 mám 4S v Easyglideru nikdo nechápal ale já je tam nacpal a super, polítání 30min plus mínus záleží na stylu a termice, nabíjel sem 7A 15 min...luxus....kupoval sem je starší a dal sem jim taky cyklů nespočet a pořád žijou :D Takže jim věřim....
rozhodne to je asi nejlepsi volba .... tak asi pujdu do tech nicd za 50k a uvidim jak to bude slapat. takze rozhodnuto. borec me je do konce unaora podrzi takze je do konce unora dovezu. ten regulator se mi zacina velice libit procitam manual a vypadato naprosto skvele. ono to umi k sobe pripojit druhej ve slave modu a oba nabiji dohromady jednu sadu aku ale prubeh nabijeni kontroluje master?
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ted pocitam jak optimalne slozit clanky chtel bych totiz maximalne vyuzit rozmery ploche strechy tzn panely velikosti cca 2450x 500 a pekne za sebe poskladat
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Heleď já si koupil právě tenhle regl abych nemusel kupovat jinej - díky tomu jeho proudu....umí to ale no :) Já dokud zustanu u 12V systému tak mužu mít na střeše max necelých 1,5kWp, víc nevyužiju...v momentě, kdy přejdu na 48V tak už sem vpodstatě unlimited, pak už mě limituje plocha střechy a na tu v budoucnu dám max 3,5kWp a tím asi končím....rozhodně neplánuji kupovat další regl pro větší proudy...jinak je to fakt vtipný, když sem regl poprve pustil, ptal se mě asi na milion věcí o mym systému - počínaje zeměpisnou polohou kde jsem :D (z toho si asi odvodí podle data v kolik vychází a zapadá slunce) po to jak mam zapojený panely - všecko tam šlo zadat...ptal se na použitý kabely na výkon každýho panelu no prostě všecko.....můžu se dívat na logy zpětně za 380 dní.....teploty...
Jinak s baterkama držim palce, já prozatim plánuju jen menší a levnější pak LiFe - složim ho z 4 čl 200Ah....a měl bych se vejít vpohodě do 30tis...ty máš super že za 50k koupíš 8kWh....což je super :) já budu mít jen 2,5...
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Heleď já si koupil právě tenhle regl abych nemusel kupovat jinej - díky tomu jeho proudu....umí to ale no :) Já dokud zustanu u 12V systému tak mužu mít na střeše max necelých 1,5kWp, víc nevyužiju...v momentě, kdy přejdu na 48V tak už sem vpodstatě unlimited, pak už mě limituje plocha střechy a na tu v budoucnu dám max 3,5kWp a tím asi končím....rozhodně neplánuji kupovat další regl pro větší proudy...jinak je to fakt vtipný, když sem regl poprve pustil, ptal se mě asi na milion věcí o mym systému - počínaje zeměpisnou polohou kde jsem :D (z toho si asi odvodí podle data v kolik vychází a zapadá slunce) po to jak mam zapojený panely - všecko tam šlo zadat...ptal se na použitý kabely na výkon každýho panelu no prostě všecko.....můžu se dívat na logy zpětně za 380 dní.....teploty...
Jinak s baterkama držim palce, já prozatim plánuju jen menší a levnější pak LiFe - složim ho z 4 čl 200Ah....a měl bych se vejít vpohodě do 30tis...ty máš super že za 50k koupíš 8kWh....což je super :) já budu mít jen 2,5...
radovat se budu az 1) budou doma 2) udelam nabijeci cyklus. To vypada na fakt chytrou skatuli ... to mam rad jsem tak trochu hracicka co se tyce techto veci. ted akorat resim penize. jakmile budu mit potvrzeny prachy tak zacinam s rekonstrukci domku a ve volnych chvilich budu delat panely atd .... jak to tak vidim tak mam program nabitej na minimale pul roku dopredu ale strasne se tesim jak to zapojim a reknu "jedem na baterkyů :twisted:

edit: vyhoda life urcite maji vyzsi ucinnost
Naposledy upravil(a) PavelR dne stř úno 01, 2012 7:24 pm, celkem upraveno 1 x.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

kde budu po baraku sekat elektriku tak chci tahnout dvojlinku na 12v osvětleni a nechat i stavajicich 230 rozvod ... pak jeste menic 24/12 ale to uz asi zbastlim. doma si ted ze me delaji srandu ze jsem blazen atd ...
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jo heleď to já už si řikám docela dlouho a je to hezkej pocit...teď jak 3 dny po sobě svítilo tak jsme na to nahákovali i lednici a mikrovlnu a řeknu ti...první horká čokoláda z mikrovlnky ohřátá na sluníčko chutnala....no to se nedá popsat jak :D:D:D
Napral sem tam schválně elektroměr za měnič a fachčí i na trapéz tak snad to vydrží....co jsem kupoval takovej ten zásuvkovej ten mi za chvíli shořel :D:D takže uvidim kolik vyrobim ze slunce a kolik mi skutečně leze z měniče....jen mě štve že to všecko mám ještě taknějak na zemi protože sem nestihl na stěnu namontovat nějakou desku a na tu to všecko přichytit...plus din lišty s jističema a svodičema a všechnu elektroniku tam naprat - abych to mohl vyfotit a hodit sem :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Jo heleď to já už si řikám docela dlouho a je to hezkej pocit...teď jak 3 dny po sobě svítilo tak jsme na to nahákovali i lednici a mikrovlnu a řeknu ti...první horká čokoláda z mikrovlnky ohřátá na sluníčko chutnala....no to se nedá popsat jak :D:D:D
Napral sem tam schválně elektroměr za měnič a fachčí i na trapéz tak snad to vydrží....co jsem kupoval takovej ten zásuvkovej ten mi za chvíli shořel :D:D takže uvidim kolik vyrobim ze slunce a kolik mi skutečně leze z měniče....jen mě štve že to všecko mám ještě taknějak na zemi protože sem nestihl na stěnu namontovat nějakou desku a na tu to všecko přichytit...plus din lišty s jističema a svodičema a všechnu elektroniku tam naprat - abych to mohl vyfotit a hodit sem :)
jj to verim na to se tesim jak malej jarda uz to vidim jak to fachci a jedu zadara... beham kolem s usmevem na tvari ....
k te desce doufam ze nepouzijes drevo jak jsem tu videl fotky drevenych rozvadecu do toho ja bych nesel .... slus a kabely a vse hori. ja to chci delat na zed a vse kolem budto kov nebo termoset plast a tak ....
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jojo přesně :D:D mě se tu všichni smějou, já prachy všecky vrážim do tohodle a bratr třeba staví bavoráky a směje se když mu řeknu: dneska jsme vyrobili 2,6kWh to je bomba cooo elektrika za 12 Kč supeeer :D:D Si jen klepe na čelo a nechápe no....:D Sedim u toho dole ve sklepě a koukám jak do baterky lezou ty desítky ampér a usmívám se u toho jak trotl :D
Neee vubec....chce to nějakej plech prostě abych ho mohl připojit na rozvaděč normálně uzemnit a na něj namontuju všecko ostatní....pořádný hmoždiny to chce aby to drželo....a přemejšlim že bych to celý dal do nějaký skříně aby se to dalo uzavřít a neprášilo se....a možná kdyby bylo třeba tak i nějakou ventilaci aby tam protýkal vzduch....

Baterky jsem kupoval totiž od chlápka co měl nádhernej FV systém - sice ne podle mejch představ ale měl obrovskou na zakázku udělanou baterku složenou snad z metr vysokejch olov článků, měl to na 24V, pracovaly mu tam 2 Xantrexy co komunikovaly po síti a měl tam 2 měniče tušim 2,5kW a 1,5kW od HQ - kvalitka....no a 2 elektroměry a prej je vpodstatě soběstačnej ...až na silovou elektřinu 400V....střechu plnou panelů... :) jako čuměl sem no...ale to olovo bych tam na jeho místě neměl....a 24V už se mi taky u takovýho systímu zdá sakra málo, to pak musíš mít víc regulátorů...
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Jojo přesně :D:D mě se tu všichni smějou, já prachy všecky vrážim do tohodle a bratr třeba staví bavoráky a směje se když mu řeknu: dneska jsme vyrobili 2,6kWh to je bomba cooo elektrika za 12 Kč supeeer :D:D Si jen klepe na čelo a nechápe no....:D Sedim u toho dole ve sklepě a koukám jak do baterky lezou ty desítky ampér a usmívám se u toho jak trotl :D
Neee vubec....chce to nějakej plech prostě abych ho mohl připojit na rozvaděč normálně uzemnit a na něj namontuju všecko ostatní....pořádný hmoždiny to chce aby to drželo....a přemejšlim že bych to celý dal do nějaký skříně aby se to dalo uzavřít a neprášilo se....a možná kdyby bylo třeba tak i nějakou ventilaci aby tam protýkal vzduch....

Baterky jsem kupoval totiž od chlápka co měl nádhernej FV systém - sice ne podle mejch představ ale měl obrovskou na zakázku udělanou baterku složenou snad z metr vysokejch olov článků, měl to na 24V, pracovaly mu tam 2 Xantrexy co komunikovaly po síti a měl tam 2 měniče tušim 2,5kW a 1,5kW od HQ - kvalitka....no a 2 elektroměry a prej je vpodstatě soběstačnej ...až na silovou elektřinu 400V....střechu plnou panelů... :) jako čuměl sem no...ale to olovo bych tam na jeho místě neměl....a 24V už se mi taky u takovýho systímu zdá sakra málo, to pak musíš mít víc regulátorů...
no ono to chce po korunkach ale za rok se na nejakou peknou castku dostanes. ja od toho chci viditelnou navratnost .. to pujde :D
jj plech na zed nebo nejakej peknej ragal kovovej kamos v praci fuskama vyrabi krasny regaly. pekne misto na aku menice a serepeticky kolem dalkova sprava abych i v praci mohl sledovat co se deje po netu. kabliky do svazku a budu resit prepinani eon a solar system takze v podstate vyrobim druhej domovni rozvadec vse jisteny uzemneny proudovej chranic ... inu krasna prace to bude ... me takovy veci bavi nejvic se me na tom libi ze to delam ve svym a pro sebe pripadne budouci rodinu to je pro me lepsi pocit nez dat nekde 20k za allinclusiv na plazi kde je hic a slana voda :D
*sun* *sun* *sun* *batt* *batt* *batt* :yes: :yes: :yes:

edit: ikdyz ten muj system bude vipadat zajimave pac mam doma kabel 4mm2 cernej modrej a zlutej a zadnej cervenej dohromady to ma aspon 1km :-)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

skutečnos že barák jede na baterky je k nezaplacení *batt* :home: :yes: , bejt tu audio tak by za monu bylo slyšet
funící měnič :yes: :yes: . Apropo , pod tím 5kW měničem čučí 8kWh LiFe :D .... paráda :yes: .
No jasně , za ty prachy mohlo bejt auto , jenže autem si doma nerožnu :uh: . Auto = starosti , drahej benál , poplatky ,
servis .... :twisted: .

Žeprej dva elektroměry ...... taky fíčko , jističe (in / out) , stykače a část ovládání
rozvadec1.JPG
Jo , a na dvířkách přibastlená kamera automatického odečtu elektroměrů :yes:
rozvadec2.JPG
Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

abrams píše:Zdravím ,

skutečnos že barák jede na baterky je k nezaplacení *batt* :home: :yes: , bejt tu audio tak by za monu bylo slyšet
funící měnič :yes: :yes: . Apropo , pod tím 5kW měničem čučí 8kWh LiFe :D .... paráda :yes: .
No jasně , za ty prachy mohlo bejt auto , jenže autem si doma nerožnu :uh: . Auto = starosti , drahej benál , poplatky ,
servis .... :twisted: .

Žeprej dva elektroměry ...... taky fíčko , jističe (in / out) , stykače a část ovládání
rozvadec1.JPG
Jo , a na dvířkách přibastlená kamera automatického odečtu elektroměrů :yes:
rozvadec2.JPG
Elektronům zdar
wow moc pekne to mas udelany ..... pokud funi menic je to ok kdyby funeli baterky bylo by to :eek2: :eek2: a menic by cucel .....

ta kamerka je mazeeec. mas ji zapojenou na monitor ? a nebo do pc a velice sofistikovanym sw ti to odecita cisla? :D :D
asi ir prisviceni co?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 548
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

nádhera :D:D krása....tak ty už máš v LiFe 8 kWh?? to jsem teda nějak předběh s tim že je tu nikdo pořádně nedrtí :D to bys mě možná mohl poradit s tím mojím řešením....
no a co se týče odeštu, neni jednodušší tam dát digitální a odečítat impulsy?
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

v praci pouzivame takovy sympaticky mechanicky pocitadla na 12v takze videlit trebas pulsni vystup emeru na pozadovany rozliseni a treba vzdalene u pc sledovat jak na pocitadylku pribivaji cisla ... cvak ... cvak ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

no , pěkný nevím , předně NEDODĚLANÝ :( .

Pravdou je , že si i ty LiFe občes "prdnou" (párkrát do roka) :-) .

Ta kamera je spolu dvěmi dalšími napojená do starýho DVR a ten dvakrát denně nahraje každou kameru . Do listiné
podoby to jednou za čas převádím já :idea: . Nahrávám elektroměr FVE a ještě eon elektroměr :yes: .

IR přisvícení ...... bylo k prdu - zmizeli z počítadel čísla :uh: . Šajnujou tam dvě žárovičky :lol: .

Takhle nějak vypadá dálkové ovládání (ve výstavbě) :
ovladani1.JPG
První řada LED - stav aku , druhá řada LED - výkon FVE , třetí řada LED - odběr baráku .
Oranžové LED (zdrij síť) a pod nimi zelené LED (zdroj měnič) signalizují stav fází L1 , L2 a L3 :mrgreen: .

Elektronům zdar
PS až to bude , tak to sem dám celé :yes: .
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek