Vyroba vlastniho panelu

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Zdravim vsechny.

Uz nejakou dobu hledam vsude mozne info o FVE. Budu rekonstruovat domek i s el rozvody. Zajima me proto moznost "odlehcit" uctu za elektrinu pomoci FVE. Moje predstava by byla zacit postupne tzn pro zacatek trebas 800wp k tomu umerne aku menic atd a postupem casu zvetsovat podle toho jak to proste pude.

Narazil jsem na netu ( alibaba ebay ... ) na mnohdy hodne zajimavy ceny clanku. Na youtube jsem videl dost domacich konstrukci panelu pokud nepocitam spatne tak je tam znacna uspora. Ma nekdo vlastni zkusenosti s vyrobou? eventualne uskali co to obnasi? Podotykam slaboproud je muj obor i prace a vlastne i hobby.

Dekuji za reakce. Pavel
Neci
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 18, 2011 1:14 pm

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od Neci »

Nieje problem ich pospajat ale nabuduce by som robil ram z hlinikovych profilov a nejakeho skla nie plexiskla.
Inac panel funguje ako ma. Treba si davat pozor pri spajkovani a najlepsie mat mikropajku s nastavenim teploty(pri vysokej teplote sa lamu)
vid:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=41
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od rimi »

taky jsem nejake vyrobil, nejake poznatky:
-clanky mozna budou vyrazene z nejakeho duvodu, vsechny vyzkouset
-v hotovem panelu je vlhkost (je tam videt jakoby opar)
-diky prechodu navic vzduch>sklo>vzduch>clanek asi mensi ucinnost (maji i na pohled jinou barvu)

mozna by bylo dobre nekde sehnat eva folii, co se na to pouzivaji
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Neci píše:Nieje problem ich pospajat ale nabuduce by som robil ram z hlinikovych profilov a nejakeho skla nie plexiskla.
Inac panel funguje ako ma. Treba si davat pozor pri spajkovani a najlepsie mat mikropajku s nastavenim teploty(pri vysokej teplote sa lamu)
vid:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=41

Hlinik a sklo urcite i kabelaze s teflonovou izolaci ...
Resim jeste vec: pouzit clanky 1,8w nebo 4w? mensi by meli mnohem vetsi plochu tzn vetsi zisk treba v horsim pocasi nebo to tak nefunguje?
napr :

http://www.ebay.com/itm/1kw-3x6-solar-c ... 1445wt_934
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od rimi »

PavelR píše: Hlinik a sklo urcite i kabelaze s teflonovou izolaci ...
Resim jeste vec: pouzit clanky 1,8w nebo 4w?
-Vyvody jsem pouzil ty silnejsi pasky, co se pouzivaji vevnitr, normalne je ohnes kolem skla, pod hlinikovou listu se v poho vlezou
-Clanky urcite co nejvetsi, je s tim stejna drbacka
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

rimi píše:
PavelR píše: Hlinik a sklo urcite i kabelaze s teflonovou izolaci ...
Resim jeste vec: pouzit clanky 1,8w nebo 4w?
-Vyvody jsem pouzil ty silnejsi pasky, co se pouzivaji vevnitr, normalne je ohnes kolem skla, pod hlinikovou listu se v poho vlezou
-Clanky urcite co nejvetsi, je s tim stejna drbacka
nejvetsi myslis rozmerem ci vykonem?
drbacka to asi bude to verim. ale to pude. Jeste premyslim pokud uz bych to delal jestli nezkusit integrovat nejak vodni chlazeni pro zvyseni ucinnosti v lete. Mam takovej napad.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Ahoj, nechci odrazovat, taky jsem takto začínal - že si panel vyrobím...a postavil jsem jeden 90Wp panel. Ano, samotné články jsou odost levnější, nicméně když potom sečteč všechny náklady na hotový takle vyrobený panel, dostaneš se třeba na poloviční nebo vyšší cenu než je panel tovární výroby, dle toho, z jakých materiálů ho vyrobíš. Jenže životnost takovýho panelu ..bez EVA folie...s vlhkostí bez které to asi určitě 100% nebude...další věc je že s tim strávíš opravdu strašnýho času - což sem já neřešil, bavilo mě to...ALE ...pokud to nechceš mít jen na experimentíky a hodláš s tim opravdu nějakou elektřinu vyrobit a podle tvýho plánovanýho výkonu 800Wp spíš tipuju druhou možnost, vzdej se nějakýho bastlení panelů....I s tím, že je koupíš, budeš mít prostoru pro kutilství víííc než dost viz toto celé fórum :)

A pokud přesto chceš bastlit a zkusit to - mrkni určitě sem: http://www.filutovadilna.cz/ ;) přeju hodně zdaru
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Ahoj, nechci odrazovat, taky jsem takto začínal - že si panel vyrobím...a postavil jsem jeden 90Wp panel. Ano, samotné články jsou odost levnější, nicméně když potom sečteč všechny náklady na hotový takle vyrobený panel, dostaneš se třeba na poloviční nebo vyšší cenu než je panel tovární výroby, dle toho, z jakých materiálů ho vyrobíš. Jenže životnost takovýho panelu ..bez EVA folie...s vlhkostí bez které to asi určitě 100% nebude...další věc je že s tim strávíš opravdu strašnýho času - což sem já neřešil, bavilo mě to...ALE ...pokud to nechceš mít jen na experimentíky a hodláš s tim opravdu nějakou elektřinu vyrobit a podle tvýho plánovanýho výkonu 800Wp spíš tipuju druhou možnost, vzdej se nějakýho bastlení panelů....I s tím, že je koupíš, budeš mít prostoru pro kutilství víííc než dost viz toto celé fórum :)

A pokud přesto chceš bastlit a zkusit to - mrkni určitě sem: http://www.filutovadilna.cz/ ;) přeju hodně zdaru
Dik za nazor.
material na panely mam pristup levne ke sklu stavebni chemii - silikony atd. kamaradi a znami :-) cas neresim takovy veci me bavi. nad tou vlhkosti se zamyslim to je jasnej problem.
Dopadne to asi podle toho jaky budu mit aku mam rozjednany 24v370ah nicd repas 90pr kapacity. Dle ceny se rozhodnu jestli panely koupim nebo budu vyrabet.
800Wp planuju jen na zacatek pro osahani technologie pak chci zvetsovat vykon, kapacitu abych z pripojky eonu udelal jen zalohu kdyby neco ....
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

K te vlhkosti - kamos vari argonem co takhle po slepeni panelu nechat ve dvou protilehlych rozich dirky argonem se pokusit vlhkost vyhnat a panel by bylo napusten inertni atmosferou. Co myslite?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

nooo...argon by byl asi super, pokud nějak nesníží účinnost panelu ale to snad ne....ono by uplně stačilo tam stejně nahnat suchej vzduch =) Ale nápad dobrej....a pokud máš sklo, tady velký plus, já tohle všechno musel kupovat, musel bych pořídit drahý hlinikový profily a nechat svařit rámy...prostě do toho sem se rozhofdl že nepudu...
Rozhodně to teda zkus, ale stejně tipuju že do budoucna sáhneš po hotových. Třeba na Aukru teď nedávno byly k mání nové profi monokrystaly 185Wp standardní rozměr 1560x800mm 12ks za 60tis....podle mě super investice. Jen sem do toho zatím nešel z prostého důvodu - nemám na 3,5kWp potřebný akupack.. Ale zas je to nabídka přesně pro mě protože tam mám 6 stejných panelů a zabírá to třetinu střechy...čili jednou budu poptávat dalších 12ks a těch 3,5kWp je tak asi výkon, na kterém skončím, to si myslim že trvale obydlený chatě uplně stačí, další otázka už bude jen v tom, jak tu energii efektivně zpracovat....a to spolyká mnooohem více peněz :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:nooo...argon by byl asi super, pokud nějak nesníží účinnost panelu ale to snad ne....ono by uplně stačilo tam stejně nahnat suchej vzduch =) Ale nápad dobrej....a pokud máš sklo, tady velký plus, já tohle všechno musel kupovat, musel bych pořídit drahý hlinikový profily a nechat svařit rámy...prostě do toho sem se rozhofdl že nepudu...
Rozhodně to teda zkus, ale stejně tipuju že do budoucna sáhneš po hotových. Třeba na Aukru teď nedávno byly k mání nové profi monokrystaly 185Wp standardní rozměr 1560x800mm 12ks za 60tis....podle mě super investice. Jen sem do toho zatím nešel z prostého důvodu - nemám na 3,5kWp potřebný akupack.. Ale zas je to nabídka přesně pro mě protože tam mám 6 stejných panelů a zabírá to třetinu střechy...čili jednou budu poptávat dalších 12ks a těch 3,5kWp je tak asi výkon, na kterém skončím, to si myslim že trvale obydlený chatě uplně stačí, další otázka už bude jen v tom, jak tu energii efektivně zpracovat....a to spolyká mnooohem více peněz :)
nad zpracovanim energie zvlast pripradynch prebytku jsem taky premyslel. zatim me napadlo ze pokud pres leto budou prebytky a treba v tu chvili nebude nikdo doma aku plny tak aby me to nahrivalo treba 300l bojler a ten by vedl do plynoveho kotle. tim padem by mel kotel na ohrev TUV vetsi teplotu na vstupu tim padem mensi spotreba plynu. takze bojler jako tepelnej aku. tri lidi denne uz vody neco spotrebuji takze kazda kWh do vody znamena usporu at jakkoli malou.

Jako ja s vykonem pujdu postupne nahoru do te doby dokud a) budou finance b) bude plocha c) bude dobrej aku kam to schovat

rocne se plati cca 65-70.000,- eonu a rwe takze tuto castku vidim jako prostor k realizaci .. hehehe
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

No vidíš, tak to máš dobře vymyšlený....samozřejmě ten bojler je rozhodně lepčí než to posílat pánubohu do oken....Ono v létě spotřeba taky bude, třeba pořád poběží mrazák s lednicí kterej rozhodně sežere víc než teď v zimě....dál potom určitě budem venku odost víc používat ruční elektrický nářadí....ono se to zpracuje, nebojím se že ne...Jen sem zvědavej kolik kWh udělám v létě za den ve špičce....Teď v zimě za pěknýho slunečnýho dne mam s mejma 1160Wp rekord 2,2 kWh, za dnešek by to opět mohlo být něco podobného, ale už asi budou přebytky, baterky jsou nabité... Průměrná výroba teď v zimě odhadem pár set Wh, špičkový výkon dosahuje přes 800W, s čímž jsem vzhledem ke sklonu panelů na zimu nevhodných 30° víc než spokojenej :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:No vidíš, tak to máš dobře vymyšlený....samozřejmě ten bojler je rozhodně lepčí než to posílat pánubohu do oken....Ono v létě spotřeba taky bude, třeba pořád poběží mrazák s lednicí kterej rozhodně sežere víc než teď v zimě....dál potom určitě budem venku odost víc používat ruční elektrický nářadí....ono se to zpracuje, nebojím se že ne...Jen sem zvědavej kolik kWh udělám v létě za den ve špičce....Teď v zimě za pěknýho slunečnýho dne mam s mejma 1160Wp rekord 2,2 kWh, za dnešek by to opět mohlo být něco podobného, ale už asi budou přebytky, baterky jsou nabité... Průměrná výroba teď v zimě odhadem pár set Wh, špičkový výkon dosahuje přes 800W, s čímž jsem vzhledem ke sklonu panelů na zimu nevhodných 30° víc než spokojenej :)
a rekord v lete at mam prestavu??? tak baterky 24v/370ah nicd 20 clanku, článek 3000 s DPH tedy 60000,- co ty na to? ty baterky by meli byt zachovaly po repasi a verze bezudrzbova. borec me da zaruku na 90 procent kapacity a trvdil me ze nejsou moc cyklovany tzn ze by to melo 4000 skoro plnych cyklu dat bez problemu. Pokud nekecal tak by se do toho mohlo vlest zhruba 8kWh coz pro zacatek bych rekl ze staci. co ty na tu cenu a kapacitu? kolik mas ty?
nabizel me 700ah ale to by bylo uz mimo rozpocet. jinak prej tyto novy clanky od hoppecke stoji 12600,- s DPH.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Ahoj....pokud pan borec nekecá tak bych do nich taky za tu cenu šel...necelých 8kWh jsem tky spočítal už se započítáním 90% kapacity to sedí....Životnost taky vypadá parádně...Jestli je tohle vše pravda, pak bych od svých vysněných LiFe asi upustil, předpokládám že ikdyž to máš v sérii tak tam žádnou další elektroniku na balancování nebo tak něco nemáš...nebo ne? Navíc mam v regulátor přímo program pro NiCD....to by bylo super.....
Rekord v létě ti neřeknu protože jsem panely namontoval někdy během listopadu a regulátor mi po dlouhých peripetiích dorazil až před Vánocema....sem si postavil hlavu že chci Midnite Classic 150 tak sem si ho nakonec vybojoval ale levnej nebyl :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

ResHacker píše:Ahoj....pokud pan borec nekecá tak bych do nich taky za tu cenu šel...necelých 8kWh jsem tky spočítal už se započítáním 90% kapacity to sedí....Životnost taky vypadá parádně...Jestli je tohle vše pravda, pak bych od svých vysněných LiFe asi upustil, předpokládám že ikdyž to máš v sérii tak tam žádnou další elektroniku na balancování nebo tak něco nemáš...nebo ne? Navíc mam v regulátor přímo program pro NiCD....to by bylo super.....
Rekord v létě ti neřeknu protože jsem panely namontoval někdy během listopadu a regulátor mi po dlouhých peripetiích dorazil až před Vánocema....sem si postavil hlavu že chci Midnite Classic 150 tak sem si ho nakonec vybojoval ale levnej nebyl :D
Tak je to ofic primo z firmy co to repasujou a prodavaji aj novy.Vsak pokud je koupim pak poreferuju. Beru to tak ze pokud to ma nekdo ve stodole tak asi si dovoli vic lhat nez zamestnanec firmy. Je to proti novym lifepo levnejsi. Ale zavery budu delat az se doma udelam tak dva nabijeci cykly. Snad budou ok ... je to riziko ale zivot je aspon pestrejsi. Postupem to ale u 8kWh asi neskonci.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Jo to balancovani na to se budu muset zeptat ale pokud to nebude pro aku zivotne nutny tak to nedam pac tam sou ztraty a ja se lakomej a kazdej wat co by nesel do me tak by me vadil.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jasně no ono asi těm NiCD to tolik nevadí.....Jako když si to spočítáš tak je to sakra o hodně levnější než LiFePo s veškerou nezbytnou elektronikou....tam vychzí 1kWh na nějakých 13000,- kdežto tady na 7500, to je cca polovička....Můžeš dát nějaký odkaz? Jestli garantujou tu kapacitu za ty peníze tak jen našetřím a jedu si pro ně :) Mám olovo 12V paralelně 7ks 120tek a je to bída... kapacita mizerná, samovybíjení.....to by ty NiCD mít tolik neměly ne ;)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Ps jediný na co olovo je dobrý tak munice do vzduchovky :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od PavelR »

Mám olovo 12V paralelně 7ks 120tek a je to bída... kapacita mizerná, samovybíjení.....to by ty NiCD mít tolik neměly ne ;)

Tak to je celkem mazec. To do skratu musi dat aspon 10000A s tim by sli delat veci. Vzpominam si jak sem mel ve 120citce 180Ah z kamionu :-) ta tocila.
Proc to nepredelas na 24V nebo 36V? mensi proudy ztraty .... to musis mit prurezy kabelu sileny. To je pomalu na pasovinu do rozvadece.

K tem nicd vis jak to je. Je to jety takze to nemusi byt jak rika ... a nastane treba no vite pane to tak u nas nebylo to jsem nerikal ... takze je to riziko ale novej clanek nicd 12600 s dhp * 20 sclanku 252000,- takhle 60000,- jeste pockam jak me prijde na majl presna cenova nabidka aby v tom nebyl nejakej hacek. Jo tyto aku maji proti lifepo teda mensi ucinnost.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vyroba vlastniho panelu

Příspěvek od ResHacker »

Jasně účinnost a že jsou starší bych za tu cenu bral...i ty 4000cyklů....ale kdyby to mělo bejt horší tak už si asi radši připlatim na LiFe....to je pak jistota že to bude chodit tak jak má :) Mam 12V protože mam i měnič na tohle napětí....proud to asi dá to jo ale nezkoušel sem to zkratovat :D škoda vypařenýho šroubováku :D Jinak jsou ale fakt kprdu ty baterky....stěží maj tak 2,5 kWh a měly by mít tak 8.....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek