Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát črc 19, 2019 12:21 am

Autobaterie 12V 60Ah.

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Předchozí

Re: Autobaterie 12V 60Ah.

Příspěvekod petrs » sob led 26, 2019 10:09 am

Take jsem pred nekolika roky reklamoval olovenou autobaterii-hustota jednoho clanku lehce nad 1,00-pravdepodobne vnitrni zkrat.Ostatni clanky mely hustotu spravnou.Reklamace byla uznana,vymena za novou probehla bez problemu.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
petrs

Příspěvekod vla » sob led 26, 2019 10:36 am

Buď vím, že jsem se k ní choval nestandardně a pak ji nereklamuji, nebo přiznám při reklamaci jak jsem ji provozoval, nebo jsem ji provozoval běžným způsobem a pak reklamuji. Jinak na autobaterky dostávám záruku 2 roky, zatím jsem nereklamoval, tak nevím, jestli z toho udělají nakonec 6 měsíců. Dělám to tak obecně a mám dojem, že i prodejci kvitují , když přiznám pravdu a reklamaci odešlou s tím, že rozhodně kdesi v dáli někdo oprávněný.
Nemám rád tenhle stát.
vla

Příspěvekod Matess » sob led 26, 2019 1:54 pm

taky jsem reklamoval startovací baterie, které chodily v plných cyklech. Na rovinu jsem to ale přiznal a jako důvod reklamace jsem uvedl že minulá várka mi při stejném chování vydržela rok a půl a tahle nová je mrtvá po 4 měsících.
Matess

Příspěvekod NOPARasito » sob led 26, 2019 2:15 pm

Tusim se da ridit timto:
Na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.

Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů, což se ovšem velmi špatně počítá a dokazuje. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu!

Co to znamená v praxi? Pokud budete po roce užívání notebooku reklamovat baterii, že vydrží pouze 20 minut, tak s reklamací neuspějete. Pokud vám ovšem baterie po roce užívání např. vyteče, jedná se o vadu materiálnu nebo provedení a v tomto případě by měla být reklamace uznána.

Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.
NOPARasito

Předchozí

Zpět na Pb