Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak ?

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

panel.JPG
Zdravím,
můj známý má 15ks 100Ah LIFEPO4. Jeden článek má nižší kapacitu a brzy se vybije.
Přitom bez zátěže drží dobře napětí, takže zvýšeným samovybijením netrpí.
Proto jsem dnes u něho zapojil 1ks spínaný zdrojs výstupem 3,3V jako přečerpávací pumpu.
Spínaný zdroj má trimrem nastaveno výstupní napětí 3,1V. Jištění
je pojistkou 10 x 38. Vše je vidět na fotce.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od pezizka »

Jak je fotka orientovaná? Ty články jsou na sobě naskládané tak jak jsou na fotce? A ten DC/DC co má za parametry a co je to zač?
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
100Ah články nejsou poskládané na sobě a zdroj není na zdi.
Vše je položené na stole. Použitý spínaný zdroj zapojený jako
Přečerpávací pumpa na fotce je zbytečně výkonný. / 20A /
Už dříve jsem psal, že spínacích zdrojů na 3,3V existuje
velké množství.
Uplně stačí přečerpávací pumpa jen na 6A např. zde.
https://www.tme.eu/cz/details/rs-25-3.3 ... mean-well/
A pokud Vás bude víc zájemců , můžete si sami udělat hromadný nákup s maximální
Slevou už od 20ks. Což je asi o polovinu levnější jako přečerpávací pumpy od Mandy z číny.
A někdo tady psal, že pumpy od Mandy z číny dají max. 2A.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od mobilik »

Pri viacerých kusoch budem vedieť vybaviť lepšiu cenu cez SK dovozcu.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od pezizka »

kyocera píše:
Napadlo mne, že fotka neodpovídá skutečnosti, jinak by byl článek nepřijatelně orientovaný ;) Ten zdroj je napájen z čeho? Dík
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
fotku udělal mobilem na rychlo majitel 15ks LIFEPO4 a poslal mně fotku do mejlu.
A ptáte se z čeho se napájí zdroj zapojený jako přečerpávací pumpa ?
Vypadá to, že jste toto vlákno nečetl.
Vždyt se to už opakovaně řešilo v tomto vlákně.
No z celkového napětí aku 48V. Také Kodl 69 popsal svoje zkušenosti s napájením
spínaných zdrojů z DC 48V. Spínaný zdroj má galvanicky oddělený vstup i výstup
což umožní zapojit zdroj jako přečerpávací pumpu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od pezizka »

Zdravím, ale četl jsem jej a princip je mi známý. Z obrázku to nebylo patrné a ač jsem to předpokládal chtěl jsem se ujistit. Dík 8-)
pavelsiman
Příspěvky: 201
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:36 am

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od pavelsiman »

A nebolo by lepšie použiť toto? : http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... nsd15-48s3. Mam ich pár kusov na napájanie atmega a výstupné napätie je galvanicky oddelené od vstupného a ma to aj vyvedený pin cez ktorý sa dá regulovať výstupné napätie pokiaľ sa reguluje voči mínus pólu alebo výstupný prúd voči plus pólu.
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
ještě několik postřehů. Pojistku 10 x 38mm jsem použil proto, že nic vhodnějšího jsem neměl.
Nejlepší a nejvhodnější na jištění malých DC napětí je automobilová pojistka na 12V s pojistkovým
pouzdrem na kabel. Naprosto nevhodné je malé napětí 3V jistit proudovým jističem. A asi to byl Abrams, který
tohle měl na jedné své fotce - jištění balancerů proudovými jističi , fotka Abramse někde zde na foru.
Aby proudový jistič měl správnou funkci potřebuje napětí min.24V.
Dále nastavení trimrem 3,1V předpokládá nějaké ubytky na pojistce a vodičích.
Jestli je nastavení 3,1V správné ukáže čas , bud se maličko přidá nebo ubere.
Dále někdo si řekne, že spínaný zdroj v takovém režimu většinu času zahálí s potřebuje
energii. Stačí udělat výpočet a kolik 1ks takové přečerpávací pumpy spotřebuje za 14 hodin
energii na provoz naprázdno - řádově v desetinách Ah. Čas 14 hodin uvádím proto, že
většinou za 14 hodin vyjde sluníčko nebo se alespoň rozední a zas něco aku dostanou.
Proto je potřeba se nad vším zamyslet. Pro někoho někdy je ztráta energie např 0,2Ah
moc a někomu 0,2Ah nemusí vadit. No a poslední věc je že nastavitelných spínaných zdrojů 3,3V
je velké množství a co dělat, když by zdroj na 48V zapojený jako přečerpávací pumpa nefungoval
protože by těch 48V bylo málo. Tak v tomto případě bych zapojil vstup zdroje na výstup měniče 220V.
Jsou tam zase nějaké ztráty navíc, ale i to je řešení jak zdroj přimět do režimu přečerpávací pumpa.
Vždy by tedy měla být nějaká úvaha a představit si všechny možné provozní stavy a řešení.
A pokud je potřeba něco si kolem toho spočítat, stačí jen
kalkulačka a kupecké počty. Pak se ukáže co je pro naše zapojení technický přínos, co je levné, výhodné
nebo drahé , nevýhodné. A každý má sám jiné individuální hodnocení. Vždy tedy existuje nějaká technická možnost a
je na každém, jestli nějakou technickou možnost využije nebo ne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od marko250 »

Ahoj >kyocera,zkoušel si změřit při nečinnosti odběr toho zdroje?Jak daleko mu ten článek ulítával oproti ostatním,měřil kapacitu s ostatníma?Nebylo jednodušší doplnit paraelně k článku odpovědnou kapacitu?
Nenašel si někde zdroj 10-20A co by spínal 3.45V a výše a posílal na svorky 48>60V?Na ten by se použil releový spínač a vrchní výkonné aktivní přelévání je na světě.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od luge »

Pre tento zdroj je 48VDC málo,začína pracovať pri 100VDC/220AC,mám ich kopu nových v šuplíku
https://www.tme.eu/cz/details/lrs-50-3. ... mean-well/
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pokud zdroj nejde na 48V odpověd je předchozím odstavci.Pro Marko 250.
Já LIFE doma žádné nevlastním a pokud někdo LIFE doma vlastní může si
sám změřit co ho zajímá. Stejně tak můj známý si bude měřit napětí
všech článků a bud trimrem přidá nebo ubere aby měl článek srovnaný s ostatními.
Ne , žádné jiné zdroje pro LIFE nehledám. Pokud Marko 250 najde jiné zdroje, může
na svých LIFE vyzkoušet a napsat svoje zkušenosti.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kodl69 »

To Kyocera: k čemu by jistič potřeboval 24V? pokud znám vnitřní konstrukci jističe, tak obsahuje bimetal a proudovou spoušť, napětí je omezeno pouze maximální, na kterém dokáže zhasnout oblouk. viz obrázek:http://www.elektro-materialy.cz/files/s ... 0obr.2.jpg
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro kodl 69. To byla přesná odpověd z technické kanceláře OEZ Letohrad, kde proudové
jističe vyrábí, že jistič je naprosto nevhodný k jištění např. 12V DC. V odpovědi bylo
těch 24V. Pokud nejste kodl 69 s odpovědí spokojený zkuste sám komunikovat s technickou kanceláří
OEZ Letohrad. Já se spokojím s jištěním malých napětí automobilovými pojistkami na DC 12V.
Pro luge. Pokud Vám nejde spínaný zdroj na DC 48V a budete ho napájet přes měnič 220V, tak
to tragedie není, protože např. v tomto počasí, kdy měnič běží jen několik
hodin denně, měnič sám potom vypne a vypne se tím pádem i klidová spotřeba
spínaného zdroje zapojeného jako přečerpávací pumpa. To znamená, že vlastně spínaný zdroj zapojený
přes měnič 220V má ještě menší celkovou spotřebu naprázdno ve srovnání s napájený pouze ze 48V aku.
A při vypnutí měniče 220V je potom dosažený stav, že napětí článku na konci vybijení je srovnané
a přečerpávací pumpy mají dále nulový odběr, protože jsou napájené z měniče 220V, který už se vypnul..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od luge »

kyocera píše: Pro luge. Pokud Vám nejde spínaný zdroj na DC 48V a budete ho napájet přes měnič 220V, tak
to tragedie není, protože např. v tomto počasí, kdy měnič běží jen několik
hodin denně, měnič sám potom vypne a vypne se tím pádem i klidová spotřeba
spínaného zdroje zapojeného jako přečerpávací pumpa. To znamená, že vlastně spínaný zdroj zapojený
přes měnič 220V má ještě menší celkovou spotřebu naprázdno ve srovnání s napájený pouze ze 48V aku.
A při vypnutí měniče 220V je potom dosažený stav, že napětí článku na konci vybijení je srovnané
a přečerpávací pumpy mají dále nulový odběr, protože jsou napájené z měniče 220V, který už se vypnul..
Ano súhlasím
môj príspevok je vlastne oznam ako funguje spínaný zdroj pre tých ktorý zvažujú nákup tohoto konkrétneho zdroja
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od marko250 »

A pro ty co uvažují o DC/DC verzi by bylo dobré na příkladu toho reálného zapojení u kamaráda s 20A spínaným zdrojem uvést,kolik skutečně bere energie při nečinnosti a s jakou účinností mění v činnosti při nedodržení vstupního napětí do něj?

Jinak zvyšující spínaný zdroj 10-20A,izolovaný jsem žádný nenašel co by sepl 3.45V a dával na svorky nastavitelné napětí 50>60V,s rozumnou klidovkou a účinností.I tak by tam musel být nadřazený spínací prvek s menší celkovou spotřebou,který by zdroje zapínal.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Do té doby, než jsem si přečetl příspěvek o aktivní BMS zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 60#p111107
tak jsem ani nevěděl, že existuje výrobce v Německu a přiznám, že cena
německého výrobku je vysoká. Asi pro všechny z nás.
Pak jsem si vzpomněl, na řešení, které funguje dva roky, vůbec se nedá technicky
Srovnat s německou aktivní BMS. Ale můj známý chtěl velmi levné řešení jen pro
Jeden článek. A to levné řešení funguje skoro 2 roky. Vstup toho spínaného
Zdroje je trvale napojený na výstup měniče 220V. Zdroj s nastavitelným výstupem
2,9 až 3,6V je nastavený na 3,1V , s malým úbytkem na pojistce udržuje
Napětí na jednom problémovém článku LIFE kolem 3V. Tento zdroj, tedy představuje
Také aktivní přečerpávací pumpu, s proudem až 20A , přičemž vypínání a zapínání
Je automatické , v závislosti s tím, zda měnič 220V zrovna jede nebo
je vypnutý. A pokud je tato aktivní pumpa vypnutá je spotřeba 0 W ,na rozdíl
od klasické aktivní BMS, kde je nějaká stálá spotřeba a uživatel německého výrobku
uvažuje, že by byla dobrá nějaká funkce hibernace v aktivní německé BMS.
Spínaný zdroj v režimu aktivní pumpa pro 1ks LIFE tak pracuje v optimálních pracovních
podmínkách , v parametrech výrobce.
To, že je jedna pumpa napojená na výstup měniče 220V, představuje větší ztráty přes
měnič 220V, je zřejmé. Ale v létě je energie dost a
V zimě zase výhoda, že takové řešení neběží nepřetržitě ale měnič se vypíná a tím se
Vypne i tato jedna aktivní pumpa pro jeden článek. A jak jsem uvedl výše, je
Spotřeba potom 0W i bez další složité hibernace jako německá BMS zatím nemá
Ale časem asi bude mít.
Čas ukázal, že tímto způsobem jeden článek LIFE šel dlouhodobě zachránit a
Taková aplikace zdroje jako pumpa je levné české řešení s cenou pod 20EUR .
V tomto případě uživatel nepotřeboval mít všechny aktivní BMS, ale stačí mu
Jen na jeden článek a je ohlídáno pumpou spodní napětí 1ks problémového článku
A ohlídání horního napětí všech článků je beze změn stále pasivními balancery.
Můj příspěvek nesrovnává parametry špičkové aktivní BMS z Německa, jen
Poukazuji na to, že v českých poměrech musíme hledat levná funkční
Řešení na míru . A toto je jedno z nich a za dva roky provozu se osvědčilo
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od MareC3k »

Nasiel som u sudruhov v cine aktivny balancer o ktorom tu este asi nebola diskusia (alebo som ju prehliadol), konkretne https://www.aliexpress.com/item/4000151 ... 4c4dqyUJ8x
Je aj niekolko videii, kde si tento typ celkom chvalia, napr. https://www.youtube.com/watch?v=9aHrhjSn6rw alebo https://www.youtube.com/watch?v=uDvS5alGH6w
Kazdopadne je to samostatny balancer, ktory ma iba bluetooth, takze stav sa da sledovat iba cez telefon a nema ziadnu inu komunikaciu, alebo alarmove vystupy.
Ale zato vyzera celkom slubne balancovaci prud, da sa kupit verzia 1A, 2A, 5A alebo aj 10A
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od rasto1 »

MareC3k píše:Nasiel som u sudruhov v cine aktivny balancer o ktorom tu este asi nebola diskusia (alebo som ju prehliadol), konkretne https://www.aliexpress.com/item/4000151 ... 4c4dqyUJ8x
Je aj niekolko videii, kde si tento typ celkom chvalia, napr. https://www.youtube.com/watch?v=9aHrhjSn6rw alebo https://www.youtube.com/watch?v=uDvS5alGH6w
Kazdopadne je to samostatny balancer, ktory ma iba bluetooth, takze stav sa da sledovat iba cez telefon a nema ziadnu inu komunikaciu, alebo alarmove vystupy.
Ale zato vyzera celkom slubne balancovaci prud, da sa kupit verzia 1A, 2A, 5A alebo aj 10A
Uz som sa na ne 2x pytal a nedostal odpoved, tak cakam :-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Možné řešení pro LIFE, bez pasiv.bal. aktiv pumpy jinak

Příspěvek od MareC3k »

Nevadi, objednal som 2A verziu, verim ze tento tyzden pride tak ho zapojim a otestujem sam ;)
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek