Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned bře 29, 2020 8:14 pm

GTI invertor s omezovačem přetoků

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Předchozí

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvekod diablo007 » úte bře 17, 2020 6:39 am

ikovlabs píše:Ze by vestaveny limiter pretoku..? Na ongridu celkem sikovna vec!

Který nefunguje?
diablo007

Příspěvekod nextclick » úte bře 17, 2020 8:32 am

diablo007 píše:Chlapi proč jste si koupili modráska když ho máte na baterce nebyl už lepší klasický měnič stojí dokonce i méně než modrásek ne? Pro baterky potřebuješ regl takže když to se tu z modraskem mám kombinovaný měnič i levnejsi

1. Protože na té větvi můžu dodávat energii i náročným odběrům. 1f /230v odsávání v dílně si při startu vezme až 3800W, hoblovka si vezme 2000W kontinuálně při práci, osvětlení 1000W, další vybavení domu cca 2000-4000W. Když se to seskládá tak bych potřeboval hybridní 10kVA měnič co už stojí balík. Většina levných měničů není hybridních a neumí přicucávat. Modrásek s aku podpoří spotřebu a zároveň ukládá přebytečnou energii. Náklady 9000+2000 za modráska a dobíjení aku.

2. Při poruše modráska se vůbec nic nestane. Prostě se jede dál. Velmi vhodné v okamžiku kdy jste na týden z domu a máte doma partnerku co těmhle věcem nehoví.

Tak proto.
nextclick

Příspěvekod diablo007 » úte bře 17, 2020 11:04 am

MK umí pricucavani a neudělá pretok 3kw verze na svůj výkon stojí jako modrásek možná méně 5kw vychází určitě levněji na kW/Kč. Mne jen zaráží že když se všeobecně ví že dělají pretok se jim tak věří
diablo007

Příspěvekod nextclick » úte bře 17, 2020 1:27 pm

Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

No a ten je pro mne moc slabý protože mi doma běží 3F TČ s příkonem až 1,8kW na fázi. Sice je to invertor takže náběhové proudy tam nebudou velké ale další spotřebiče co mám doma mne pak nutně odsuzují zakoupit nějaký 3f asunc měnič za 90kkč a to za to už dávat nebudu. To si radši vyřídím ten "mikrozdroj" a budu mít doma 3 modrásky napojený na jeden akumulátor. A k němu připojím nějaký DC/AC 1kW měnič abych měl zajištěnou funkci ups pro nejnutnější provoz během výpadku DS.
nextclick

Příspěvekod NOPARasito » úte bře 17, 2020 8:50 pm

nextclick píše:Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

No a ten je pro mne moc slabý protože mi doma běží 3F TČ s příkonem až 1,8kW na fázi. Sice je to invertor takže náběhové proudy tam nebudou velké ale další spotřebiče co mám doma mne pak nutně odsuzují zakoupit nějaký 3f asunc měnič za 90kkč a to za to už dávat nebudu. To si radši vyřídím ten "mikrozdroj" a budu mít doma 3 modrásky napojený na jeden akumulátor. A k němu připojím nějaký DC/AC 1kW měnič abych měl zajištěnou funkci ups pro nejnutnější provoz během výpadku DS.

Kdyby jsi chtel zabranit pretokum mrkni na Yorix.cz.
Ono Greenbono neni jen vytezovac, ale i ........
Pocti a uvidis
NOPARasito

Příspěvekod Vitek » úte bře 17, 2020 8:54 pm

NOPARasito píše:
nextclick píše:Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

Kdyby jsi chtel zabranit pretokum mrkni na Yorix.cz.
Ono Greenbono neni jen vytezovac, ale i ........
Pocti a uvidis

Jen upresnim kolegu ani s GBO neni regulace dost rychla a neni zarucene ze veskery pretok pri napr nahlem odlehceni menice spotrebuje spirala... Nejlepsi je bud kombinovany ostrovni a nebo ciste ostrovni menic. Ostatni tam jsou porad stejne otazky zda bude pretok a zda se na to prijde atd...
Hodne sil a fakt ten yorix precti. Sam to pouzivam
Jinko 10,125 kWp,2xPIP5048mk,Vytěžovač GBO, Pb 625 Ah, BMV 712, Fangpusun 60A
https://pvoutput.org/list.jsp?id=81146&sid=71915
https://emoncms.org/dashboard/view?id=55800
Vitek

Příspěvekod FíraD » stř bře 18, 2020 10:06 am

Přece není nutné přepojit na měnič celý dům.
Vybrat pár okruhů aby měnič měl využití a zbytek nechat na DS.
Není nutný ani 3f hybrid.
Myslím že by to bylo lepší řešení než ongrid.
Výhoda je taky že poběží i při výpadku, tzn. můžou na to fungovat světla a pár dalších okruhů.
FíraD

Příspěvekod Pawel » stř bře 18, 2020 10:45 am

Ten přetok vznikne při odpojení většího spotřebiče třeba varná konvice. Měnič jede při zapnutí konvice na max po odpojení konvice to regulátor neubrzdí a pošle něco do DS potom se teprve nastaví min. odber těch 7W.
Pawel

Příspěvekod brumlaj » stř bře 18, 2020 8:16 pm

Tak odkaz jak to reálně vypadá umístím i sem. Holt varování prošlo, víc udělat nemůžeme. Teď je riziko postihu na rozhodnutí každého jednotlivého soudruha.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Předchozí

Zpět na DC-AC měniče, střídače, invertory