GTI invertor s omezovačem přetoků

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od diablo007 »

ikovlabs píše:Ze by vestaveny limiter pretoku..? Na ongridu celkem sikovna vec!
Který nefunguje?
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm
Reputace: 3

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od nextclick »

diablo007 píše:Chlapi proč jste si koupili modráska když ho máte na baterce nebyl už lepší klasický měnič stojí dokonce i méně než modrásek ne? Pro baterky potřebuješ regl takže když to se tu z modraskem mám kombinovaný měnič i levnejsi
1. Protože na té větvi můžu dodávat energii i náročným odběrům. 1f /230v odsávání v dílně si při startu vezme až 3800W, hoblovka si vezme 2000W kontinuálně při práci, osvětlení 1000W, další vybavení domu cca 2000-4000W. Když se to seskládá tak bych potřeboval hybridní 10kVA měnič co už stojí balík. Většina levných měničů není hybridních a neumí přicucávat. Modrásek s aku podpoří spotřebu a zároveň ukládá přebytečnou energii. Náklady 9000+2000 za modráska a dobíjení aku.

2. Při poruše modráska se vůbec nic nestane. Prostě se jede dál. Velmi vhodné v okamžiku kdy jste na týden z domu a máte doma partnerku co těmhle věcem nehoví.

Tak proto.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od diablo007 »

MK umí pricucavani a neudělá pretok 3kw verze na svůj výkon stojí jako modrásek možná méně 5kw vychází určitě levněji na kW/Kč. Mne jen zaráží že když se všeobecně ví že dělají pretok se jim tak věří
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm
Reputace: 3

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od nextclick »

Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

No a ten je pro mne moc slabý protože mi doma běží 3F TČ s příkonem až 1,8kW na fázi. Sice je to invertor takže náběhové proudy tam nebudou velké ale další spotřebiče co mám doma mne pak nutně odsuzují zakoupit nějaký 3f asunc měnič za 90kkč a to za to už dávat nebudu. To si radši vyřídím ten "mikrozdroj" a budu mít doma 3 modrásky napojený na jeden akumulátor. A k němu připojím nějaký DC/AC 1kW měnič abych měl zajištěnou funkci ups pro nejnutnější provoz během výpadku DS.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2479
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 179
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od NOPARasito »

nextclick píše:Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

No a ten je pro mne moc slabý protože mi doma běží 3F TČ s příkonem až 1,8kW na fázi. Sice je to invertor takže náběhové proudy tam nebudou velké ale další spotřebiče co mám doma mne pak nutně odsuzují zakoupit nějaký 3f asunc měnič za 90kkč a to za to už dávat nebudu. To si radši vyřídím ten "mikrozdroj" a budu mít doma 3 modrásky napojený na jeden akumulátor. A k němu připojím nějaký DC/AC 1kW měnič abych měl zajištěnou funkci ups pro nejnutnější provoz během výpadku DS.
Kdyby jsi chtel zabranit pretokum mrkni na Yorix.cz.
Ono Greenbono neni jen vytezovac, ale i ........
Pocti a uvidis
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Vitek »

NOPARasito píše:
nextclick píše:Ty ty modrásky prostě nemáš rad! :D Myslíš tenhle že jo? https://www.ostrovni-elektrarny.cz/inde ... -5kw-par-b bylo mi řečeno že to přicucávání taky není uplně cajk.

No a ten je pro mne moc slabý protože mi doma běží 3F TČ s příkonem až 1,8kW na fázi. Sice je to invertor takže náběhové proudy tam nebudou velké ale další spotřebiče co mám doma mne pak nutně odsuzují zakoupit nějaký 3f asunc měnič za 90kkč a to za to už dávat nebudu. To si radši vyřídím ten "mikrozdroj" a budu mít doma 3 modrásky napojený na jeden akumulátor. A k němu připojím nějaký DC/AC 1kW měnič abych měl zajištěnou funkci ups pro nejnutnější provoz během výpadku DS.
Kdyby jsi chtel zabranit pretokum mrkni na Yorix.cz.
Ono Greenbono neni jen vytezovac, ale i ........
Pocti a uvidis
Jen upresnim kolegu ani s GBO neni regulace dost rychla a neni zarucene ze veskery pretok pri napr nahlem odlehceni menice spotrebuje spirala... Nejlepsi je bud kombinovany ostrovni a nebo ciste ostrovni menic. Ostatni tam jsou porad stejne otazky zda bude pretok a zda se na to prijde atd...
Hodne sil a fakt ten yorix precti. Sam to pouzivam
FíraD
Příspěvky: 153
Registrován: pon dub 16, 2018 7:46 pm
Reputace: 13

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od FíraD »

Přece není nutné přepojit na měnič celý dům.
Vybrat pár okruhů aby měnič měl využití a zbytek nechat na DS.
Není nutný ani 3f hybrid.
Myslím že by to bylo lepší řešení než ongrid.
Výhoda je taky že poběží i při výpadku, tzn. můžou na to fungovat světla a pár dalších okruhů.
Pawel
Příspěvky: 807
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am
Reputace: 48

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Pawel »

Ten přetok vznikne při odpojení většího spotřebiče třeba varná konvice. Měnič jede při zapnutí konvice na max po odpojení konvice to regulátor neubrzdí a pošle něco do DS potom se teprve nastaví min. odber těch 7W.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od brumlaj »

Tak odkaz jak to reálně vypadá umístím i sem. Holt varování prošlo, víc udělat nemůžeme. Teď je riziko postihu na rozhodnutí každého jednotlivého soudruha.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Reputace: 1
Bydliště: Moravská Třebová

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od Dolfinho »

Tak chlapi, hlaste zase po době, jak jste spokojení, jak vám to funguje a kolik již máte kWh.
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od matobabetak »

a co oddelit ten menic od siete tak ze na jedmu vetvu sa da napr 24/3000w menic a baterka dobijana zo siete.. a gti inventor az za to. tam by prietok nemal vobec nastat
pripadne postavit bateriu na ss prud z rozbehovych kondenzatorv ktore by pohltili tu spicku
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3334
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od marko250 »

Ten modrásek bude vždy dělat přetok kolem sebe a tak jak popisuješ proti tomu měniči,ten bude mít radost :-) ,přežije to?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
rva
Příspěvky: 3446
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 520
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od rva »

Už jsem to zkoušel s mikroměničem gridfree 500W zapojeným za Axpert: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... rid#p68303
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
jars10
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm
Reputace: 8

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od jars10 »

marko250 píše:Ten modrásek bude vždy dělat přetok kolem sebe a tak jak popisuješ proti tomu měniči,ten bude mít radost :-) ,přežije to?
Používám 1kVA modrásek jako posílení 3kVA Victron Multiplus a dokonce 3ks 2 kVA modrásků zapojených za Victron Quattro 10kVA pro napájení čerpadel, klimatizací a nabíjení auta už od začátku, co se začaly prodávat, a bez problémů.
Pokud jsem jim odstranil limiter a hučely naplno, Victron s klidem energii přebíral a ukládal zpět do baterek.
Vazební relé na síť samozřejmě vypnuto = čistý ostrovní provoz.
Podle mne stačí dodržet nějakou výkonovou úměru mezi gridfree a Victronem a funguje to.
tomasko
Příspěvky: 155
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Reputace: 8
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od tomasko »

zdravim
mozes prosim trochu popisat zapojenie modraska 1kVA s multiplusom?
dakujem
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: GTI invertor s omezovačem přetoků

Příspěvek od solárník »

Čau lidi, jaké jsou tu zkušenosti s těmihle střídači s limiterem po delší době? Proč se ptám:

- potřebuju to zapojit s cca 22 metrů dlouhým kabelem k senzoru. Mluvil jsem s Amíkem, co dělá tyhle senzorové kabely a ten mi tvrdil, že s dobrým kabelem to provozuje i na 100 metrovém kabelu ten senzor. Původní výrobce na tohle dřív dělal externí senzor, ale už se nevyrábí. Zajímalo by mne, jestli to pak neměří blbě a pořád to drží dobře přetoky a zbytkovou spotřebu ze sítě.

- Na Ebay i Aliexpressu jsou všelijaké kopie těchchle výrobků, některé dost zdařilé, některé o dost horší. Někde u toho i prodejce píše, že ty jeho nevydrží plný výkon po delší dobu, že se to neuchladí. Je to vidět i po rozebrání, kopie mívají většinou žlutá trafa, originál původní měl černá. Což je docela průser, když vám zapne třeba bojler a tudíž v létě pojede střídač na plný pecky třeba 3 hodiny, tak některé šmejdy to prostě zřejmě nevydrží a odejdou. Jak poznat originál , to vůbec od pohledu v těch aukcích netuším. Dneska už tam mají i přístroje s wifinou a všechny vypadají zvenku v podstatě zcela stejně.

- Tyhle od GWLpower regulují na nulový odběr na tom senzoru, tedy se mohou zapojit kamkoli do domu za senzor. POZOR, na ebay ještě existuje druhý typ, skoro o polovinu levnější (jde sehnat okolo 5500,- / 1000W model), který je taky modrý, ale nemá plochou přední stranu. Ten je o dost lepší v tom, že má externí senzor a ten je spojený přes RS485, tedy vzdálenost k senzoru může být až stovky metrů naprosto bez problémů přes úplně normální nestíněnou dvojlinku. Velký problém s ním je ale ten, že jeho výstup se musí zapojovat jen k rozvodné desce ještě PŘED senzor, jinak to nefunguje s limiterem dobře. Jeho elektronika totiž neřídí na nulu v senzoru, ale na stejný výkon, jako udává senzor, tedy výstup střídače musí jít před senzor. Už jsem ho málem objednal, když jsem přišel na tuhle zradu. Bych musel tahat vstupní fázi do domu 20 metrů ke střídači a pak zase zpátky :D to bych si pak poděkoval, až bych na to přišel, by mě ten tlustej kabel stál víc než střídač.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek