Jančiho podtatranske solarka.

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Tak,môj pokus s prepojenim luhovej baterie na 48v,oddelenim baterie luhovej od lionkovej som včera ukončil,lebo v lete,teda na jeseň to celkom pomohlo,ale teraz na zimu ten luh spotrebuvava viac energie,než je pripustne. Dokonca aj olovenu OpZS som mal provizorne napojenu na 24v a už som ju vratil na 12v,lebo v kombinacii s ostatnym luhom sa olovu,ani luhu nepačil ten utlmeny pracovny rozptyl napätia.
Teda som naspäť pri pôvodnom zapojeni olovo na 12v,luh na 24v a lion na 48v. A tym,že je na paru dni vonka hrozne počasie a skora tma,tak sa môžem vratiť ku skladaniu lioniek,ktore na mňa zazeraju z krabic,vždy jak vojdem do strojovne. Čaka ma tu asi 40kg darovanych slabšich lioniek na pretriedenie,tak uvidim koľko 18650tok najdem pre Luiho.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1230
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od Lui »

JonasPP píše:tak uvidim koľko 18650tok najdem pre Luiho.
Čím víc, tým lepsie :D (myslene zo srandy)
AK by si mal cestu okolo Bratislavy,mohol by si ich kludne priniest,a v pomere která je v bazáre by som ti dal s kapacitou nad 2Ah ;)

inac co popisujes s tymi roznymi druhmy clankov,tak na 100 percent budeš s tým, ktoré sú litiove...ale to Ti je zrejme jasné.
Tam proste čo natlacis,to takmer na 100 percent aj dostaneš spetne aj von z toho,narozdiel od hociktorej inej technologie...
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Od kedy som vratil baterie do pôvodneho zapojenia,okrem nabijania luhoviek,lebo energia z panelov je sustredena len do 48v vetvy a 2 male samostatne panele tlačia do 12v,tak každodenny pokles vyroby z panelov je krasne badatelny. 12v vetva ma asi 160Wp tak za slnečneho dňa dava 400Wh (nahodil som meranie,tak konečne viem na čom som). Ostatne panele za slnečna daju 12,5-13kWh. Momentalne trocha pomohol odraz od snehu,ale po dnešnej teplej noci už je fuč,tak to ešte razantne klesne a ani to zachmurene počasie nerobi dobrotu. Ale čo sa Mi ozaj pači,tak už asi dneska budem na 2,5MWh spotrebovanej zo solarka v elektrike. To je o 600kWh viac ako v predošlom roku.
Ozaj som zvedavy aky pomer DS a solarko bude na konci roka,lebo predošly rok bol 1:1,2 v prospech solarka.

Prave som si pozrel spotrebu,bo si robim tyždenne odpisy a som zhrozeny. V domacnosti nam celkovo stupla rapidne spotreba elektriny. Bol som v tom,že tohtoročna spotreba z DS bude menej ako za predošly rok no už teraz na VT som prekročil o paru desiatok kWh,aj keď v NT mam o 200kWh menšiu spotrebu,ale normalnesom prekvapeny. Isto sa pod to podpisal aj druhy kotol a jeho odsavaci ventilator a ladomat. Ale asi aj ta hlupa korona bo do nedavna som chodil iba Ja do roboty a vlastne nejdem to tu pisať,bo no.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od DanoP »

Odsavaci ventilator, ladomat - to bude asi ono. Mam podobnu skusenost - kondenzacny kotol, pre podlahovku bezi cirkulacka a to je takmer konstantych 80W, co je 1,9kWh denne, k tomu PIP4048 55W .. 1,3kWh a uz mam spolu 3,2kWh. Ono sa to nezda, ale nasklada sa to.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od Vitek »

jojo a pak Vám kdosi navrhne super truper podlahovky s 6 čerpdlama a protože tam jsou trubičky tak to má kurva vodpor po těch stovkáchh metrů, je nutné 1. to honit furt dokola, a 2. nic neušetříš.

Pokud oběhovka bere 80W a jede 24 hodin denně tak za 200 dni topnou sezonu to máme
1,92 kWh za den x 200 dní = 384 kWh
384 kwh který musíte bud vyrobit nebo koupit.
Pro někoho málo pro někoho hodně.
PRo představu 384 kWh je moje celá lednová výroba......
To nechceš..

A to samý automatický kotel na uhlí.... třeba ... typicky s podavačem motory 200 a více W aby to šnekem a skulinama mimo uhli prorvalo luft.
200W dobře jede to na 70 procent tak 130W
3,12 kWh za den fíha
hh za 200 dní to máte 0,624 MWh

celkem podlahovka s třeba uhlím 1 MWH elektrických... Fíha.... to je slušný
To fakt nechceš...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od vlkazajac »

JJ, sú to desivé čísla. Mal som dobrý pocit, ako som si vyladil kúrenie s kondenzačným kotlom. Kúpil som ten s najmenším možným výkonom ( 13 kW ) a spolu s ekvitermickou reguláciou a jediným izbovým termostatom to funguje výborne. To znamená, že výkon kotla zhruba kopíruje tepelné výkyvy vonku a poskytuje tepelnú pohodu a najnižšiu možnú spotrebu plynu. Ejhľa, ale 80 W po celý deň - to sú skutočne 2 ( slovom dve ) kWh denne, ktoré samozrejme z FVE nemám ani zďaleka. Mať tak podlahové kúrenie na troch podlažiach, to by som si teda užil spotreby elektriky !!!! A to mám v dvoch podlažiach nad kotolňou 4 + 4 doskové radiátory a samotiažny efekt prúdenie podporuje.
On ten kodl69 máva často recht ......
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od kybos »

Je potřeba takové žrouty začít trochu řídit. Já mám v podlahách 2,5 km trubek (dvě podlaží 6+1) ale zvolil jsem při instalaci vyšší průměr (D20), abych měl nižší čerpací ztráty. Stačí mi tak pro teplotní spád 6°C oběhovka o výkonu 80W, která ale běží jen v NT 8 hodin za den. Není důvod aby běžela trvale, akumulace podlah je dostatečná a NT mám taky jen 8 hodin za den, protože to je ta nejlevnější elektrická energie, která se dá běžně z DS koupit. Osmihodinový úsek NT je rozdělen do dvou bloků v průběhu dne a kolísání teploty v interiéru je +-0,4°C. Pro 200 topných dnů je spotřeba oběhovky 128kWh. Není to tedy taková hrůza, když 128 kWh mine tepelné čerpadlo a vyzáří se přes otopnou soustavu přímo do objektu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

No dneska rano ma to dobehlo. Už iba tretinu domu,de je zahrnute kurenie,teda kotolňa, Mi taha solarko cez 2,4kW axperta. 2dni totalne na prd počasie,aj dneska to dalo len 2kWh a tak rano pozeram na skoro prazdnu bateriu. Ale 2,5kWh v nej ešte bolo a tak som to nechal a utekal čistiť komin. No tak krasny sivohnedy a skoro neprašny popol v komine som ešte nevidel. Aj kartač len tak lahučko preliezol cez ruru,ani som sa snažiť nemusel. Ten splyňovaci kotol ma ozaj svoje plus. Ale čo čert nechcel,jak som vysaval posledny popol,lebo ozaj k sadzam sa to nedalo prirovnať,mal som uplne zatoto ruky a v tom žena mala zapnutu pekarničku,ktorej sa zachcelo piecť. Teda puk tma a ticho. Posielam ženske prepnuť posledne 1-0-2 prepinače na DS a toto len bolo divadlo. Blikal cely dom,ja kričim a smejem sa z pračovne,bo som nemohol zašpineny nikam isť,žena kriči cez zavrete okno z vonka na mňa,mama v poistkach prepina,čo jej pod ruku prišlo,ale podarilo sa do 10 minut im to normalne nahodiť. A tak od rana je celkovo solarko odstavene,bo už nedokaže solarko potiahnuť ani kotolňu na jednu noc. Teda na oslavu 2,5MWh si musim ešte počkať.
A takto si tu žijeme v tatrach. :)
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Už dajaky ten rok mam doma taku menšiu štvorkolku prerobenu na elektriku a zopar veci ma inak pozvaranych. Dostal som ju zadarmo pri jednej kupe komponentov. Ma 800W motor,ale Ja som s kamošom troška prestavil riadiacu a teraz dava cez 1000W. Aj v špecifikaciach od motora je pisany kratkodoby max 1000W. Mňa to v pohode utiahlo aj v tedy hore slabšim kopcom,len zadne pruženie je poslabšie a pri zabere sa to stavalo na zadne.
No a tak som uvažoval nad tym,že z nej spravim taky polotraktorik. Zadne pruženie zrušim,alebo zosilnim,sprevodujem motor do pomala,aj tak teraz dokazala prekonať 25kmh,čo je uplne zbytočne a stači,ak pôjde 7-10kmh,namontujem do zadu ťažne,teda gulu a možno ešte dajake pomocne veci dam. Aj radlica ma napadla,ale na pluch sa neodvažim,na to už treba inu tuhosť komponentov. V robote mam taku malu prevodovku s pomerom 1:3,čo akurat vyhovuje situacii,ale neverim,že zvladne taky napor a tak skusim jednoduchy prevod cez retazove ozubene kolesa. Motor ma 9 zubov a naprava ma 30 zubov,ale na naprave je poriadna rezerva na omnoho viac zube koleso a tak uvidim,čo sa Mi podari zohnať. Normalne sa tešim a dufam,že to bude vedieť potiahnuť vlečku s 300kg dreva aj do slabšieho kopčeka a ak nie,tak aspoň 150kg. Tohto roku som mal palivove drevo o takej hmotnosti,tak aspoň po jednom keby to dokazalo potiahnuť.
Přílohy
Resizer_16072733606550.jpg
Resizer_16072733606551.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od rasto1 »

JonasPP píše:Už dajaky ten rok mam doma taku menšiu štvorkolku prerobenu na elektriku a zopar veci ma inak pozvaranych. Dostal som ju zadarmo pri jednej kupe komponentov. Ma 800W motor,ale Ja som s kamošom troška prestavil riadiacu a teraz dava cez 1000W. Aj v špecifikaciach od motora je pisany kratkodoby max 1000W. Mňa to v pohode utiahlo aj v tedy hore slabšim kopcom,len zadne pruženie je poslabšie a pri zabere sa to stavalo na zadne.
No a tak som uvažoval nad tym,že z nej spravim taky polotraktorik. Zadne pruženie zrušim,alebo zosilnim,sprevodujem motor do pomala,aj tak teraz dokazala prekonať 25kmh,čo je uplne zbytočne a stači,ak pôjde 7-10kmh,namontujem do zadu ťažne,teda gulu a možno ešte dajake pomocne veci dam. Aj radlica ma napadla,ale na pluch sa neodvažim,na to už treba inu tuhosť komponentov. V robote mam taku malu prevodovku s pomerom 1:3,čo akurat vyhovuje situacii,ale neverim,že zvladne taky napor a tak skusim jednoduchy prevod cez retazove ozubene kolesa. Motor ma 9 zubov a naprava ma 30 zubov,ale na naprave je poriadna rezerva na omnoho viac zube koleso a tak uvidim,čo sa Mi podari zohnať. Normalne sa tešim a dufam,že to bude vedieť potiahnuť vlečku s 300kg dreva aj do slabšieho kopčeka a ak nie,tak aspoň 150kg. Tohto roku som mal palivove drevo o takej hmotnosti,tak aspoň po jednom keby to dokazalo potiahnuť.
Plyn je regulovany alebo 0/1?
Synovi som kupil taku davnejsie s 1000W (cinskych) a na zadne sa urcite nestavala.
Akurat tam idem dat Liionku namiesto olova, tak sa tesim na odpichy a vydrz :-)
Na radlicu zabudni, to by si musel mat riadne gumy a 4x4.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od jahodovák »

Kilovatovej motor je schopen uvézt o mnoho víc a to i dopořádného kopce,jen mám obavu zda nebudeš mít problém s trakcí,tím myslím prokluz kol,ono je pokud dost naložíš je kvůli tomu zatížit a jak tak koukám konstrukce není až zas tak bytelná,na motůčku to je elkolečko je motor jen 300 watů a uveze to kde co.Ono až to předěláš nejlíp uvidíš,co je třeba,přeji hodně úspěchů a poděl se poté s náma o výsledek,hezký podvečer
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
unicast
Příspěvky: 1231
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od unicast »

Kilowattový motor vyveze do kopce při správném spřevodování cokoli, to je pravda, i Tatru 138. Je jen otázka, jakou rychlostí...
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od kodl69 »

Na tohle použití je dost dobře použitejnej alternátor ve funkci motoru. Nejlíp 140A z dieselové oktávky, na vrakáči se dá sehnat s odpálenejma diodama za pár korun. Do buzení se pustí 3-5A, je potřeba vyzkoušet, odpojí se diody, vinutí se z trojúhelníku přepojí na hvězdu, "sensorless" regulátor na elektrokolo z aliexpresu, aspoň na 2kW, 48V baterka a je 3kW motor za pár korun, s chladicím ventilátorem. Zkoušel jsem to sice jenom na stole a za mě nejlevnější DC elektromotor. Při rozběhu to byl problém udržet na místě, jaký to mělo úhlový zrychlení Samozřejmě k té čtyřkolce to chce ještě primární převod, když si to propočteš, tak alternátor točí v autě 4-10 tisíc otáček, naprázdno je to omezený jenom kv koeficientem, tj napětím baterky. Musel bys udělat primár cca 1:5 a za to ještě ten řetěz. Viděl jsem i takový výrobky, že tam nabastlili ořezanej motor z motorky, jenom převodovku. pak máš převody od 1:4 po 1:1 s možností řazení. A elektromotor se nabastlí do místa původní klikovky. Pak by to mohlo být pro zábavu i na práci :)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od feliz navidad »

JonasPP píše:Normalne sa tešim a dufam,že to bude vedieť potiahnuť vlečku s 300kg dreva aj do slabšieho kopčeka a ak nie,tak aspoň 150kg. Tohto roku som mal palivove drevo o takej hmotnosti,tak aspoň po jednom keby to dokazalo potiahnuť.
Jedna věc je 300kg dřeva táhnout, a druhá věc je tu čtyřkolku s naloženým vozíkem zastavit...
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od jahodovák »

Ono asi moc strmé svahy sjíždět nebude a pokud dá motor do zkratu,případně bude mít rekuperaci ani se to pořádně z kopce nerozjede,pokud by nejel smykem....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

feliz navidad píše: Jedna věc je 300kg dřeva táhnout, a druhá věc je tu čtyřkolku s naloženým vozíkem zastavit...
No brzdenie ma trapi,lebo momentalne to nema žiadnu brzdu,len na zadnej naprave kotuč bez prasiatka,teda strmeňa a žiaden nemam,ale kamoš prestavil riadiacu jednotku tak,že motor rekuperuje čo to da a pri 24v baterii to ide okamžite do preklzaveho fleku. Na 48v to bude o dosť slabšie,ale už som to neskušal,nebol na to čas. No ale tym padom mam viac možnosti na brzdenie,ak zoženiem prasiatko a ak do toho zmenim prevod,tak o to viac bude rekuperacia brzdiť.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od Joskob »

Nejde len o to zabrzdiť kolesá, ale aby ťa tých 150kg na vozíku nedajbože viac, nezdvihlo a nehodilo bokom ! To približovadlo moc ťažké nevyzerá.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od kodl69 »

Brzdy nesháněj, normálně je kup, jako zadní mám odzkoušený tohle: https://www.aliexpress.com/item/3298392 ... web201603_
a do předu by to taky něco chtělo,minimálně kotoučovky na kolo, ty by snad nebylo moc složitý tam nějak naroubovat, klidně i mechanický, lepší než nic, když ti zadní kola začne zvedat vozík - tam je samozřejmě řešením nájezdová brzda, nehomologovaná z Ali taky není tak extra drahá. Sice je to hnusný, ale asi to bude fungovat: https://www.aliexpress.com/item/3273124 ... web201603_
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

kodl69 píše:Brzdy nesháněj, normálně je kup, .........
Kodle,to čo si poslal je brutal zaujimave,ale doposiaľ ma ta štvorkolka stala 0€,ba dokonca som z nej zopar veci použil na svoj elektrobajk,ale ja do nej nechcem vražať financie,bo to si môžem za tu cenu novych komponentov kupiť dajaku nefunkčnu rachotinu (veľku) a len na ňu nahodiť elektromotor z tejto štvorkolky a mam poriešene. Proste spravim,čo sa bude dať,ak zoženiem dielce,tak bude super,a ak nie,tak smola a budu sa hlavne deti voziť pri pomahani na zahrade. Vyzera to tak,že sa budem starať o jeden dom,alebo možno sťahovať a tam je obrovska zahrada,tak tato štvorkolka sa brutalne hodi,ak bude dajak prerobena na pomoc na zahrade.

No a hmotnosť ma tato štvorkolka asi 80-90kg bez baterie. Ona sa nezda,ale je to ešte poctive železo,nie ako teraz (papier trubky).
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od rasto1 »

Hlavne ked na nu chces pustit deti ,tak si tam daj kryt na retaz, nech nedojde k nestastiu!
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.