Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon led 21, 2019 4:01 am

Bojler Dražice - jejich životnost

Boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Předchozí

Re: Bojler Dražice - jejich životnost

Příspěvekod kodl69 » stř bře 08, 2017 11:24 pm

Takže vlastně můžu děkovat za obsah vápníku ve vodě, protože já obvykle řeším opačný problémy, jak jsem psal výše, že voda neteče tam, kde má.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod Ronn » stř bře 15, 2017 10:48 am

kybos píše: Na tlakovou nerezovou nádrž stačí trochu Sava do vody je z ní cedník za pár dnů. Nastoupí mezikrystalická koroze a rázem je i 3 mm plech jak kdyby ho někdo propíchal špendlíkem.

Našel jsem nějaké články a tady je výčet možností... Přípravky na bázi chlornanu sodného jsem rovnou odstranil.

Nejsem chemik a pocitově bude mít dichlorisokyanuran sodný podobný účinek na nerez jako chlornan sodný. Co myslíš?

Netušíš zda peroxid koroduje nerez?

•Persteril – tekutý přípravek na bázi kyseliny peroctové. Výrobce Peroxides, Sokolov.
•Sagen – práškový přípravek na bázi stříbra. Výrobce NeraAgro, Neratovice.
•Presept – tabletový přípravek na bázi dichlorisokyanuranu sodného. Výrobce Johnson & Johnson Medical
•Aquasteril – práškový přípravek na bázi dichlorisokyanuranu sodného. Výrobce Aqua Plus, Praha.

Ronny
4,095kWp Schott ASI 105 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT V-Multiplus 5000VA<=>48V 300Ah+250Ah LiFePO4
Ronn

Příspěvekod kybos » stř bře 15, 2017 5:22 pm

Otázka koroze nerezových ocelí je asi poněkud složitější. Při studiu vlivu desinfekčních prostředků na bázi chlóru na nerezové oceli jsem narazil i na zmínku o speciálních typech legovaných ocelí, které mají výrazně vyšší odolnost vůči chlóru. Používají je třeba bazénáři. Moje nerezová nádrž tyto legury neobsahuje a není tedy odolná proti chlóru ani proti koloidnímu stříbru (Sagen). Asi by to chtělo kontaktovat nějakého fundovaného chemika a metalurga, předložit mu konkrétní složení zkoumané legované oceli a koncentraci chemických přísad ve vodě aby k této otázce mohl dát nějaké rozřešení. Já používám nerzovou nádrž, která byla primárně určená na raketové paliva, jejichž složení mi nebylo sděleno jelikož podléhalo režimu utajení v rámci armády. Dokonce byly poctivě vybroušeny i hodnoty zkušebního tlaku z výrobního štítku. Jediné, co zůstalo odtajněno je, že nádrž odolává mrazům do -40°C.
7,5 kWp poly +3x Tristar MPPT60 (>35 MWh) + 48V VRLA 540 Ah + LiFePO 300 Ah + UPS 6kW + 3F nabíječka 4,8kW
kybos

Předchozí

Zpět na Boilery, ohřev, vytápění, klimatizace