Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od dedo »

avatar píše:Ceny jsou totalne šílený ...
..a me osobne je docela jedno jestli je to tim ze nemate cas na zmenu cen...
Som na strane dramu i avatara. Pripadá mi veľmi svojrázne vpadnúť na toto fórum s výkrikom "Ano! Umíme..." a zároveň ukazovať, ako neumíme: ani web, ani reklamu (mňa popudzujete), ani obyčajné písanie na fóre bez osočovania potenciálneho klienta.
Jedna vec je robiť biznis s fotovoltaikou, druhá vec je s fotovoltaikou žiť. A ja sa domnievam, že my "tunajší" partíme do druhej skupiny.
Verím, že aspoň admin má z Vášho účinkovania nejaký prospech.
S pozdravom
dedo
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od bert »

dedo, klobúk dole!
Tomu sa hovorí trafiť kliniec po hlavičke.
Už len díleri s "hrncami a paplónmi" nám tu chýbali. Okrem toho, že tu straší, neodpovedal priamo ani na jednu vecnú a praktickú otázku. Tak skúsim jednu nepriamu: Prečo by som mal kupovať niečo od človeka, ktorý rok nevie spraviť cenník, je minimálne o 700Kč na panely drahší ako konkurencia, nerozumie nabíjaniu a asi ani nevidel ako sa správa akumulátor pri nabíjaní? Asi preto, že klient bez jeho zázračného prístroja prišiel o polovicu výkonu z panelov :lol: !
Neskutočné, čo si ľudia myslia, že im zožerieme.
Veľa slnka všetkým!
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od JiříK »

Chlapi, tak už ho nebijte! Byznys musí jet, ať se nám to líbí, nebo ne. Můj náhled je takový: většina , co tu jsme, dělá fotovoltaiku jako hobby. A podle výše prostředků kupujeme to, či ono, nějaký komplexní systém na klíč by nás stejně neuspokojil. Já osobně bych rád rozšířil alespoň na dvoj-trojnásobek toho, co mám, leč finance nutno směřovat na praktičtější a důležitější věci. Čili jen s úsměvem přecházím nabídku systému, na který stejně nemám a nebavil by mě.
Jedno rýpnutí si ovšem ani já neodpustím: Trhal jsem se smích, čtouce, že na ostrovní systém dostanu ZELENÝ BONUS! Tato věc je přeci o tři dny starší, než hnědé uhlí! :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od vata »

Hmm, tón pana solární panely cz je na zdejší poměry fakt tak nějak nevhodně inovativní :(
Si tu připadám jako na nákupu...
Aby nás tu ten marketing dočista nevyvlastnil...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Mate prosim Vas pocit ze MCU Phocos (Modular Central Unit) je jakysi zazracny pristroj, ktery vyrobce Phocos zbytecne vytvoril pouze z duvodu jejich a naseho nechutneho obohacovani a dalsi vyrobci profi MPPT regulatoru jako Xantrex, Outback, Morningstar, atd. synchronizuji nabijeci proces vzajemnou komunikaci uplne zbytecne? Jinak dekujeme za lekci ohledne neustale se menicich cen panelu a slibujem, ze jiz brzy zadne ceny 1ks panelu na nasem webu nenajdete a vsechny panely budou mit cenu "na dotaz". Pokud mate pocit ze jsem neodpovedal ani na jednu otazku, asi mi to uniklo .. tedy na ktoru? Akumulatory pri nabijani mam jinak moznost videt skoro kazdy den a to nejen pri nabijani nabijackou ale i v serii nekolika MPPT synchronizovanych sbernici Xanbus vcetne synchronizace hybridniho menice. Mam jeden navrh, nemohli bychom na tomto foru komunikovat nadale bez neustaleho zesmesnovani a osocovani ohledne cen? Proc zde neresime konkretni technicke co odborne veci? Myslel jsme ze zde nejsme na trhu .. pokud nekdo najde nejlevnejsi panel at si ho prosim koupi a neresi jestli ho mame 100x nebo 1000x drazsi. My primarne prodavame a instalujeme kompletni ostrovni a hybridni systemy na klic. Behem roku jsme maximalne vytizeni a z tohoto duvodu nikdo hodne dlouho ceny panelu neaktualizoval, ale to prosim uz nereste. Slibuji, ze ceny jednotlivych panelu uz zverejnovat nebudeme, protoze se meni kazdy tyden a nekdy i kazdy den z duvodu neustaleho zlevnovani a fluktuace kurzu. Pokud máte nějaké konkrétní dotazy, návrhy nebo připomínky ohledně ostrovních systémů rádi Vám na ně odpovíme. Děkuji
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

JiříK píše: Trhal jsem se smích, čtouce, že na ostrovní systém dostanu ZELENÝ BONUS! Tato věc je přeci o tři dny starší, než hnědé uhlí! :-)
Zelený bonus jsem zmínil u toho konkrétního systému s měničem XTM-4000-48 který nemusí jet v čistě ostrovním provozu ale po připojení distribuční soustavy přes vstup AC in (galvanicky odděleno) i jako hybridní fotovoltaický systém paralelně s DS. Tyto systémy máme v již delší dobu v provozu a běžně fakturují v režimu zelený bonus. Mimochodem údajně všem schváleným ostrovním systémům, které do konce roku 2010 fakturovali v režimu zelený bonus, bude údajně ještě tento rok vrácena podpora (zatím neoficiální info)
Naposledy upravil(a) RobertM dne pon led 09, 2012 10:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

dedo píše:
avatar píše:Ceny jsou totalne šílený ...
..a me osobne je docela jedno jestli je to tim ze nemate cas na zmenu cen...
Som na strane dramu i avatara. Pripadá mi veľmi svojrázne vpadnúť na toto fórum s výkrikom "Ano! Umíme..." a zároveň ukazovať, ako neumíme: ani web, ani reklamu (mňa popudzujete), ani obyčajné písanie na fóre bez osočovania potenciálneho klienta.
Jedna vec je robiť biznis s fotovoltaikou, druhá vec je s fotovoltaikou žiť. A ja sa domnievam, že my "tunajší" partíme do druhej skupiny.
S pozdravom
dedo
Dedo omlouvam se nechteli jsme Vas popudit ani kohokoliv osocovat, pokud se tak stalo, doporucuji Vam jednoduse nas web nenavstevovat :-) Jinak Vas chapu, ze fotovoltaikou zijete ale verte nebo ne my s ni nejen zijeme, ale take nas zivi. Sami zijeme s instalovanym hybridnim fotovoltaickym systemem i ostrovnim systemem na chate. Takze dle meho skromneho nazoru si dovoluji podotknout, ze patrime do obou skupin. Co se tyka vpadnuti do teto skece "Umíme ostrovní systémy!", která dosud zela prázdnotou, tak za tento vpad se omlouvam, ale mel jsem pocit ze by zde mohla vzniknout zajimava diskuze, coz se mi nakonec potvrdilo, takze dekuji za prinosny prispevek.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od JiříK »

Berte to tak: Píšete: My primárně prodáváme kompletní ostrovní a hybridní systémy na klíč... Uvědomte si, že jste na fóru NADŠENCŮ, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí! Proč? Protože si chtějí hrát!

A co se týká zmínky o zeleném bonusu-NENÍ to u konkrétního systému, nýbrž u celé sekce Ostrovní systémy! Důkaz zde:

Základní komponenty které tvoří ostrovní systém jsou:
fotovoltaické panely, solární regulátor na principu MPPT (Maximum Power Point Tracking) a gelové nebo AGM akumulátory. S využitím měniče napětí je tak možné používat naprosto běžné přístroje na 230V. Ostrovní měniče napětí dodáváme s výkonem od cca 600W až po třífázové měniče s výkonem několik desítek kilowatt.
Ostrovní fotovoltaické systémy je možné také provozovoat v režimu zelený bonus a nechávat si tak za vlastní vyrobenou a spotřebovanou elektřinu platit. Pro přiznání zeleného bonusu není třeba žádat o připojení k distribuční soustavě!
Místa kde není dosud žádná elektrická přípojka mají tak v současnosti výhodu, protože na těchto místech bez elektřiny lze získat licenci ERU na výrobu elektřiny i bez žádosti na CEZ, PRE nebo EON a čerpat tak za každou vyrobenou kWh tzv. zelený bonus!
Zelený bonus je pro rok 2010 11,28 Kč za 1 vyrobenou a zároveň spotřebovanou kilowatthodinu.
Modelové ostrovní systémy na chaty a chalupy najdete v našem e-shopu v sekci Ostrovní systémy
Jednotlivé součásti ostrovních systémů máme skladem!


Takže-sorry. Jste, obrazně řečeno, beran mezi vlky. Tak se nedivte, že Vás cupují. Je mi jasné, prostě byznys je byznys, ale za tu psychickou újmu to nestojí, nemyslíte? Zkuste poradit, co zlepšit, jak na to, či ono, ale nepočítejte moc s tím, že tu udáte mnoho hotových produktů. Stojíme o radu, ne o systém na klíč. My si HRAJEME, víte?

HOWGH !!!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

vata píše:Hmm, tón pana solární panely cz je na zdejší poměry fakt tak nějak nevhodně inovativní :(
Si tu připadám jako na nákupu...
Aby nás tu ten marketing dočista nevyvlastnil...
Pane Vato, nezlobte se, ale opravdu nemame duvod tajit ze ostrovni a hybridni systemy dodavame kompletne na klic, myslel jsem, ze jsme v sekci "Umíme ostrovní systémy!" spravne. Uvedomte si vsak prosim, ze Vam zde nic neprodavame, jedna se zde snad o diskuzni forum a ne o e-shop! Osobne me mrzi ze zde dosud neresime zajimavejsi temata, nez kdo ma zrovna nejdrazsi panely. Myslim, ze k temto diskuzim by melo byt spise zalozeno forum "Nejlevnejsi panely a ostrovni systemy" My jsme nikdy netvrdili ze mame nejlevnejsi panely nebo nejlevnejsi ostrovni systemy na klic. Dekuji
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od JiříK »

Pan Vata je MADAM!!! :uh:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od rimi »

solarni-panely.cz píše: Pane Vato
Nebude Vas mit rada, opatrne :)
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

drama píše:
drama píše:Více stejnosměrné kabeláže ke spotřebičům a střídač ve stand-by režimu = menší ztráty. Ale všechny tyhle znalosti si tu na fóru můžete lehce doplnit :).
Teď mě napadá, měřil někdo v reálu celý řetězec při spotřebě třeba 10W? Tj. střídač a trafo? Teoreticky by to mělo vyjít třeba u mého střídače:
10W (vlastní spotřebič) + 16W (spotřeba střídače) + 0.15*10W (ztráty v měniči) + 0.2*10W (ztráty v trafu) = 29.5W.
Jen pro srovnání, přímá DC cesta 10W@24V při 20m vodičích 16mm^2 má ztráty 0,15%.
Pokud již pořizuji tak kvalitní sinusový měnič, který umí stand-by režim, budu ho přeci chtít využívat a dovezu si levné 230V spotřebiče nebo myslíte, že je potom lepší nakupovat drahé 12V spotřebiče (lednička, TV, mikrovlnka, čerpadlo, atd) a dělat další stejnosměrné rozvody po celém objektu, mít další jištění atd.? Co když se jedná o větší chatu nebo co když je studna dál od chaty? Pokud máte již takto kvalitní měnič, který umí stand-by mód proč si komlikovat instalaci dalším stejnosměrným rozvodem a nakupovat všechny nové spotřebiče na 12 nebo 24V? Osobně bych preferoval si připojit běžné levné spotřebiče na 230V které si v pátek přivezu z domu nebo v případě potřeby kopím kdekoliv. Měnič přece bude mít v automatickém stand-by režimu taktéž úplně minimální ztráty. Pokud bych neměl takový měnič souhlasím s Vámi, že ztráty budou při stejnosměrném vedení 12V nebo 24V u malých spotřebičů do několika desítek wattů menší. Otázkou však je kolik bude stát ajaký bude mít reálný výkon např. čerpadlo na 12V nebo 24V do vrtu 30m. Obecně souhlasím s využitím 12V a 24V u starších a menších systémů. U nového ostrovního systému se vše zjednoduší použitím kvalitního sinus měniče se stand-by módem a jedním klasickým a bezpečným 230V rozvodem s proudovým chráničem. Takový systém je zcela komfortní a umožňuje použití jakýchkoliv běžných domácích spotřebičů.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

rimi píše:
solarni-panely.cz píše: Pane Vato
Nebude Vas mit rada, opatrne :)
Omlouvam se madam Vato :-) Bohuzel jsem zde nejak nerozpoznal Vase pohlavi :-) Ale slibuji ze si ho uz budu provzdy pamatovat a oslovovat vas patricne.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od bert »

JiříK píše:Berte to tak:
Nedalo mi nereagovať! Na Slovensku nepoužívame moc 5. pád, no toto vyzeralo skoro ako moje oslovenie :lol: .
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od dedo »

Hahahaha :-)

Díky za příjemný konec dne!
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

JiříK píše:Berte to tak: Píšete: My primárně prodáváme kompletní ostrovní a hybridní systémy na klíč... Uvědomte si, že jste na fóru NADŠENCŮ, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí! Proč? Protože si chtějí hrát!

A co se týká zmínky o zeleném bonusu-NENÍ to u konkrétního systému, nýbrž u celé sekce Ostrovní systémy! Důkaz zde:

Základní komponenty které tvoří ostrovní systém jsou:
fotovoltaické panely, solární regulátor na principu MPPT (Maximum Power Point Tracking) a gelové nebo AGM akumulátory. S využitím měniče napětí je tak možné používat naprosto běžné přístroje na 230V. Ostrovní měniče napětí dodáváme s výkonem od cca 600W až po třífázové měniče s výkonem několik desítek kilowatt.
Ostrovní fotovoltaické systémy je možné také provozovoat v režimu zelený bonus a nechávat si tak za vlastní vyrobenou a spotřebovanou elektřinu platit. Pro přiznání zeleného bonusu není třeba žádat o připojení k distribuční soustavě!
Místa kde není dosud žádná elektrická přípojka mají tak v současnosti výhodu, protože na těchto místech bez elektřiny lze získat licenci ERU na výrobu elektřiny i bez žádosti na CEZ, PRE nebo EON a čerpat tak za každou vyrobenou kWh tzv. zelený bonus!
Zelený bonus je pro rok 2010 11,28 Kč za 1 vyrobenou a zároveň spotřebovanou kilowatthodinu.
Modelové ostrovní systémy na chaty a chalupy najdete v našem e-shopu v sekci Ostrovní systémy
Jednotlivé součásti ostrovních systémů máme skladem!


Takže-sorry. Jste, obrazně řečeno, beran mezi vlky. Tak se nedivte, že Vás cupují. Je mi jasné, prostě byznys je byznys, ale za tu psychickou újmu to nestojí, nemyslíte? Zkuste poradit, co zlepšit, jak na to, či ono, ale nepočítejte moc s tím, že tu udáte mnoho hotových produktů. Stojíme o radu, ne o systém na klíč. My si HRAJEME, víte?

HOWGH !!!
Ok, chápu a děkuji uvedení mezi vlky. Nicméně se tedy omlouvám, nevšiml jsem si že přispívám do sekce "NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí" ,ale myslel jsem že přispívám do sekce : Umíme ostrovní systémy! / Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy" Navrhuji pro jistotu radši zřídit toto novou sekci, aby se to nepletlo. Co se týká informace na našich stránkách o zeleném bonusu pro ostrovní systémy, máte pravdu tato informce je v této sekci zastaralá ..platila do konce roku 2010 .. tedy děkuji opravíme, zaktualizujeme. Jiank my si taky ještě občas hrajeme, i když času je už méně, takže chápu to je vpořádku .. jen si hrajte, bastlete, zkoumejte, hlavně že se něco děje :-) My se Vám opravdu za každou cenu nesnažíme něco prodat, jen to neskrýváme že ostrovní systémy děláme a prodáváme, tak doufám že to nějak moc nevadí ..
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od JiříK »

...i to víte, že nevadí. Dobrou noc. :mrgreen:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od vata »

:lol: No paráda :) Dobrou :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

solarni-panely.cz píše:
drama píše:
drama píše:Více stejnosměrné kabeláže ke spotřebičům a střídač ve stand-by režimu = menší ztráty. Ale všechny tyhle znalosti si tu na fóru můžete lehce doplnit :).
Teď mě napadá, měřil někdo v reálu celý řetězec při spotřebě třeba 10W? Tj. střídač a trafo? Teoreticky by to mělo vyjít třeba u mého střídače:
10W (vlastní spotřebič) + 16W (spotřeba střídače) + 0.15*10W (ztráty v měniči) + 0.2*10W (ztráty v trafu) = 29.5W.
Jen pro srovnání, přímá DC cesta 10W@24V při 20m vodičích 16mm^2 má ztráty 0,15%.
Pokud již pořizuji tak kvalitní sinusový měnič, který umí stand-by režim, budu ho přeci chtít využívat a dovezu si levné 230V spotřebiče nebo myslíte, že je potom lepší nakupovat drahé 12V spotřebiče (lednička, TV, mikrovlnka, čerpadlo, atd) a dělat další stejnosměrné rozvody po celém objektu, mít další jištění atd.? Co když se jedná o větší chatu nebo co když je studna dál od chaty? Pokud máte již takto kvalitní měnič, který umí stand-by mód proč si komlikovat instalaci dalším stejnosměrným rozvodem a nakupovat všechny nové spotřebiče na 12 nebo 24V? Osobně bych preferoval si připojit běžné levné spotřebiče na 230V které si v pátek přivezu z domu nebo v případě potřeby kopím kdekoliv. Měnič přece bude mít v automatickém stand-by režimu taktéž úplně minimální ztráty. Pokud bych neměl takový měnič souhlasím s Vámi, že ztráty budou při stejnosměrném vedení 12V nebo 24V u malých spotřebičů do několika desítek wattů menší. Otázkou však je kolik bude stát ajaký bude mít reálný výkon např. čerpadlo na 12V nebo 24V do vrtu 30m. Obecně souhlasím s využitím 12V a 24V u starších a menších systémů. U nového ostrovního systému se vše zjednoduší použitím kvalitního sinus měniče se stand-by módem a jedním klasickým a bezpečným 230V rozvodem s proudovým chráničem. Takový systém je zcela komfortní a umožňuje použití jakýchkoliv běžných domácích spotřebičů.
No zjevně se zase trochu míjíme. Já samozřejmě nechci napájet vzdálené a výkoné spotřebiče ss napětím. Jde mi právě o ty maličké spotřebiče, jejichž příkon odpovídá příkladu výše. Tj. router, telefon a jiné přístroje s malým, ale trvalým odběrem. A to co teď popisuji je výhodné udělat právě tehdy, když je k dispozici kvalitní střídač se stand-by režimem. Ten totiž pojede jen několik hodin denně (sepne si jej lednice s analogovým řízením, pračka či vysavač). Pojede-li střídač 6 hodin denně, tak úspora tohoto řešení je (24-6)*(29.5-1.5-10)=324Wh. A to se minimálně v zimě hodí, nebo ne?
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Ano s tím naprosto souhlasím, sám to mám řešeno na chatě stejně. Router, LED světla a EZS jsou napájeny přes pojistky přímo z akumulátorů. Dříve jsem to měl ještě přes napěťový odpojovač (starý regulátor), který zátěž odpojil při určitém poklesu napětí. Ten jsem ale už dávno zrušil protože, když byl měnič moc zatížený docházelo k odpojování internetu. Naštěstí mají všechny naše 12V spotřebiče stabilizátor a tak jim nevadí kolísání napětí cca 11-14V a vše funguje už dlouho a spolehlivě. Avšak pokud například navrhujeme ostrvní systém s vyšším výkonem cca 3-5kW což se za poslední rok stává dosti často jsme občas nuceni použít už 48V systém, takže u větších systémů jsou už většinou LED světla na 230V a průměrná momentální spotřeba chat pokud tam někdo je např. na víkend většinou stejně neklesne pod 50W. Pokud je tam přípojka, v zimě stejně nakupují z sítě, pokud přípojka není v zimě průměrně stejně skoro nic z panelů nevyrobí, ideální samozřejmě je pokud existuje další zdroj (turbína, přípojka, centrála atd ..)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek