Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Zdravíme Vás. Ostrovní a hybridní systémy dodáváme již několik let. Většinu komponent máme skladem. Systémy navrhujeme na míru a prodáváme také sety určné k samoinstalaci. Rádi Vám poradíme. www.solarni-panely.cz
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od vmax2 »

Pekny web,ale ty strasne ceny tak platne pred 2lety!!!!
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od bert »

Cena je OK! Len ak porovnáme:

http://solarni-panely.cz/e-shop/fotovol ... pc05-230-w

a trebárs:

http://www.ebay.de/itm/Trina-TSM-PC05-2 ... 19c403bf98,
vychádza kurz eura k českej korune 1:69! Ak mi predajca v tomto kurze vymení povedzme 20.000 Euro za české koruny, kúpim od neho aj celú paletu takých panelov(20ks) :yes: . A s radosťou polovicu rozdám tu na fóre. A aby nepovedal, že som ziskuchtivý pažroš, druhú polovicu mu nechám! Vo vrecku mi ešte stále zostane milión a dvadsať tisíc českých korún. :uh: Kam s tým :?: Jak hovorí Bohuš: A ščul si Vás kúpim šecky!

No a nekúp to!

PS.: Až teraz som si všimol, že tie z Ebay majú o 10Wp viacej :!: :?: :!:
Naposledy upravil(a) bert dne sob led 07, 2012 5:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to je teda síla , 230Wp panel za 18.000,- Kč :uh: ,to si radši koupím DVA 280Wp od českýho výrobce a ještě mi zbyde
720,- Kč , třeba na benzín :lol: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Ceny jsou opravdu prehistoricke, aktualizace cen i sortimentu probehne do konce unora. Realne ceny realizace jsou samozrejme aktualni! Distribuujeme hlavne znacky Xantrex a Studer Innotec, behem unora pribydou nove znacky a realne ceny mame opravdu aktualni (na webu jsou rok stare ceny to priznavam .. v sezone proste nebyl cas aktualizovat) omlouvame se ..
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

.. jen pro upresneni ten jeden panel Trinasolar 230Wp mame skladem za 7700,-Kč s DPH ..
Naposledy upravil(a) RobertM dne ned led 08, 2012 2:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od mypower.cz »

tohle je srovnatelne s tim mym 800Wp systemem. Ostrovní systém na klíč - Chata standard 920 Wp... cena je o 78000 mensi nez jsem to kupoval onehda ja jinde :? :roll: ... no .. skoda ze jsem o tom nevedel drive .. chybama se clovek uci..
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Od jara bude tento ostrovni system jeste levnejsi. Ceny panelu padaji, budou nove lepsi a levnejsi regulatory. Opravdu se snazime, aktualizovat ceny vsak vetsinou moc rychle nezvladame .. takze se omlouvame :-) Pokud budete chtit resit i jine temata nez ceny budeme radi. Je toho tolik zajimaveho :-) Napr. Hybridni fotovoltaicke systemy - tzv. grid-interactive :-)
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od bert »

solarni-panely.cz píše:.. jen pro upresneni ten jeden panel Trinasolar 230Wp mame skladem za 8500,-Kč s DPH ..
Prepáčte, že Vám do toho opäť vstupujem:
http://eshop.neosolar.cz/solarni-panel- ... p-24v-poly :roll: Nechcem robiť reklamu, no keď som bral 5ks(iného typu) spravili cenu a naposledy mi odtiaľ poslali jeden panel na ich náklady.
Myslíte, že 700Kč je na jednom kuse málo? A to som nehladal nejak moc! :yes:
Ako sa má človek pre Vás rozhodnúť, keď rok nedokážete upraviť ceny? Až sa do februára rozhýbete, už budeme mať nakúpené.
Snáď len toľko, už Vám nebudem kaziť biznis.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Nezlobte se, ale 5 panelu samozrejme neni za stejnou cenu jako jeden panel :-) Navic v sestave ostrovniho systemu jsou panely vzdy jeste levnejsi nez kdyz si kupujete jen panely, to nemuluvim o tom, ze ne vsechny firmy maji panely skladem, ze ne vsechny firmy umi navrhnout system tak aby spolehlive fungoval radu let, ze je system navrzen tak aby sel modularne rozsirit, atd.. ale myslim ze toto je opet mimo tema tohoto fora. Mozna by stalo za to zalozit nove tema .. neco jako Zrcadlo, zrcadlo kdo ma tento panel na svete nejlevnejsi :-) Verim ze kazdy uzivatel tohoto fora si dokaze porovnat rozdil mezi cenami jednoho panelu a pripadne celeho systemu na klic sam :-)
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

Mám prakticky tento systém http://solarni-panely.cz/e-shop/ostrovn ... wp-avancis, ale asi o 70 tisíc levnější, což asi bude odměna za práci a navýšení za panely (mám ES-210) a střídač (mám AJ-2400), čili to beru. Spíše mě tam chybí podrobnosti o jaké baterie se jedná a že životnost 10 let je spíše fikce a také jakékoliv upozornění, že tento systém je v zimě pro provoz domácnosti velmi těžko použitelný, zvláště na horách.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Zdravím a děkuji za výborný příspěvek. Uznávám, že cena tohoto systému je v současnosti již opravdu daleko nižší, tento příkladový systém jsme vkládali asi před rokem. Na druhou stranu evidentně moc netušíte o co se jedná. Když pominu vaše technologicky zastarale panely s minimalni ucinosti pri difuznim zareni a upne jinou technologii tenkovrstvych panelu v tomto systemu na bazi technologie CIGS (ktera ma pri zareni 200W/m2 ubytek v ucinosti pohe 2%) , nemůžu souhlasit s tím, že je tento systém v zimě těžko použitelný ať už kdekoliv. Unikla Vám totiž jedna drobnost, měnič AJ-2400 je sice velmi kvalitní ale jedná se o základní řadu měničů, která zdaleka neumožňuje to co Vámi porovnávaný Studer XTM-4000-48 což je naopak funkcemi nabitý high-end hybridní měnič. Hybridní proto, že právě například v zimě nebo prostě tehdy pokud není dostatek záření nespoléhá tento měnič pouze na energii z panelů, ale umí si interaktivně tzv."docucnout" buď ze sítě nebo pokud se jedná o ostrovní instalaci dokonce sám nastartovat elektroentrálu, efektivně dobít akumulátory a zase ji vypnout. Porovnáváte tedy podle mého názoru obrazně řečeno Škodu Favorit s Oktávií. Tento měnič tedy není pouze off-grid nebo pouze on-grid, ale je tzv. grid-interactive. V případě získání povolení připojení k distribuční soustavě umí taktéž přebytky do distribuční soustavy dodávat (což je nezbytné pro přiznání zeleného bonusu při ověřování zkušebního provozu) nebo také umí pomocí AUX relé spínat např stykač s topnými spirálami nebo tepelným čerpadlem, atd. Jeho výkon 4000W po dobu 30 minut je však dokonce myšlen pouze u ostrovního provozu, pokud je například připojen ke kasické přípojce 25A umí dodat do jedné fáze až 9750W (25Ax230V=5750W + 4000W) tato funkce se jmenuje SmartBoost a skládá výkon přípojky s výkonem měniče. Každopádně děkuji za příspěvek.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

Vidím, že jste s mým hodnocením rychle hotov, co nadělám. Zkuste se začíst do ostatních fór na tomto serveru. Většinou bývá volen méně konfrontační tón. Přitom jsem rozdíly snad jasně popsal. Můžete tedy, prosím, dodat nějaká konkrétní data výroby těchto panelů např. od listopadu do února? Když jsem napsal, že je tento systém velmi těžko použitelný, myslel jsem tím, že výroba elektřiny bude pro domácnost nedostatečná. Sám píšete o elektrocentrále, ale o tom v popisu nic není a to jsem měl právě na mysli. Nehledě na to, že když se sype sníh tak jako u nás v Jizerských horách, tak budete běhat na střechu se smetákem každou hodinu a stejně Vám to nepomůže, proto ta zmínka o horách. Ještě jednou si prosím přečtěte co jsem napsal, uvedl jsem přesně dva rozdíly mezi mým a Vámi nabízeným systémem, které mi tu zeširoka opakujete, proč?
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Omlouvam se jestli to vyznelo konfrontacne, tak jsem to urcite nemyslel, oni ty vety obcas vypadaji ohniveji nez jsou mysleny :-) kazdopadne i tuto diskuzi vnimam pozitivne a dekuji za ni, protoze se konecne neresi jen to ze fotovoltaika je zlo ktere nici urodnou pudu a zdrazuje lidem elektrinu :-) Snazil jsem se pouze nejak strucneji vyvratit vase zhodnoceni dle meho nazoru uplne odlisnych systemu a mozna se trochu neobratne ocistit od narceni ze si snad tech 70t strkame do kapsy :-) ale neberte to nijak ve zlem, ba naopak jsem rad ze se jsme do toho trosku zabredli a ostatni uzivatele se snad trochu pobavi. Jinak k vasim dotazum .. data k vyrobe panelu bohuzel nemam, navic by jste preci musel porovnavat dva systemy se stejnym sklonem na stejnem miste. Data k vyrobam elektriny technologii CIGS samozrejme na internetu existuji na mnoha mistech. Zhruba pred rokem mela tato technologie nejlepsi pomer ze vsech technologii vyrobene energie za rok na 1Wp (srovnani vyslo v casopise Photon zacatkem minuleho roku) od te doby se toho mnoho zmenilo a dnes maji nejlepsi rocni vynos s ohledem na cenu a na 1Wp panely s technologii tandem μ-Si, ktere maji zaroven nejlepsi teplotni koeficient, takze nejen ze maji nejlepsi ucinnost pri difuznim zareni, ale zaroven dochazi k nejmensi degradaci vykonu vlivem teploty v letnich mesicich. Co se tyka snehu v jizerskych horach, verte nebo ne ale tento faktor je absolutne zanedbatelny. V zime je v techto mesicich zareni tak male, ze je obcas skoro jedno jestli mate panely zasypane nebo ne. Zaroven se chci omluvit, ze na nasich strankach nejsou o vsech systemech uvadeny uplne vsechny informace, ale vetsinou si klienti, kteri si nejake zarizeni chteji koupit bud prectou navod nebo zavolaji a zeptaji se. Tento konkretni system, na ktery jste odkazoval je stejne jako ostatni systemy prikladovy a v praxi se vlastne nikdy neinstaluje system z "e-shopu". Systemy jsou vzdy peclive navrzeny na miru daneho objektu, pripadne podle financnich moznosti klienta. Jeste jdnou se tedy omlouvam jestli jsem Vas spatne pochopil, me na vasem prispevku pouze pobavilo to jak jste zacal: "Mám prakticky tento systém" a dále "ale asi o 70 tisíc levnější, což asi bude odměna za práci a navýšení za panely (mám ES-210)" což doufám už teď sám uznáte že to nebylo příliš fér, protože jste hodnotil něco co je absolutně neporovnatelné. Navíc pokud byste předtím jen trošku zapátral a napsal do vyhledávače typ toho měniče našel byste podrobný popis všech funkcí a možností zapojení, stejně tak parametry panelů Avancis, jejich účinnost při nízkých osvitech atd. a nemohl byste tudíž napsat .. "a také jakékoliv upozornění, že tento systém je v zimě pro provoz domácnosti velmi těžko použitelný, zvláště na horách." Což je, nezlobte se na mě - nemyslím to zle, opravdu zavádějící a mohl by u některých uživatelů vyvolat pocit, že nabízíme "prakticky stejný systém" o 70t dražší a navíc bez upozornění že je v zimě velmi těžko použitelný, zvláště na horách. Děkuji
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

No asi jste mě opravdu nepochopil. Já jsem psal, že systém je o 70.000 dražší, protože jeho cena je navýšena o: a) práci, b) cenu panelů, c) cenu střídače. Čili nepíšu, že máte 70 tisíc za práci. Věřte mi, že střídače Studer mám dobře nastudované a rovněž jsem se podíval na parametry panelu, který používáte. Srovnání je pouze pokud jde o cenu. Můj systém je určitě kvalitněji odjištěn a je do něj započteno více kabeláže, takže cenový rozdíl bude ještě větší. Když jsem ale mluvil o nepoužitelnosti v zimě, tak jsem nesrovnával svůj a Váš systém, jen jsem jej hodnotil Váš na základě svých zkušeností. Stále trvám na tom, že je Váš systém v zimě zvláště na horách nepoužitelný a vyžaduje nějaký sekundární zdroj. Nebo snad máte někoho, kdo jede jen na tento systém? Také vidím, že opravdu nemáte představu, jak to vypadá na horách. Často sněží a do toho prosvicuje slunce, zrovna jako teď.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

Tak Ok s cenou jsme se již pochopili. Ce se týká sekundárního zdroje v zimě nebo za nízkého zážení, je jedno jaké máte panely. V zimě je prostě záření nedostatek a souhlasím s Vámi že je nějaký sekundární zdroj třeba. Systém který jste porovnával, ale právě umí teto sekundární zdroj automaticky využít. Ať už je sekundárním zdrojem el. přípojka nebo elektrocentrála měnič Studer XTM-4000 48 umí automaticky využívat oba zdroje naráz podle stanovených priorit narozdíl od vašeho měniče z řady AJ. V tomto ohledu jsou oba systémy neporovnatelné a spíše platí to, že právě u Vašeho systému není možné plynule dokupovat elektřinu v případě nedostatku ze sítě (např. v levnějším nočním tarifu) a taktéž není možné automaticky spuštět elektrocentrálu dle poklesu napětí na akumulátorech. Co se týká jištění, předpokládám, že je u obou systémů dle platných norem, takže pokud je tomu tak, je v tomto případě jedno jestli máte nějaké kvalitnější jištění nebo ne, protože váš systém je prostě navržen jako čistý ostrovní systém a je závislý pouze na energii z panelů ať už jakýchkoliv. Tzn. je závislý pouze na aktuální intenzitě záření. Pokud je záření minimální nebo žádné (jako je tomu právě v tomto období a to nejen na horách) je jedno jaké máte panely nebo jetsli jich máte 1000. V tomto případě je důležitější jestli dokáže systém automaticky přepnout na jiný zdroj energie (el. přípojka, elektrocentrála, atd.) Pokud máte více kabeláže máte pravděpodobně i větší ztráty. Více kabeláže = větší ztráty.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

Dobrá, cenu jsme vyřešili a teď ještě ten střídač. Jsem zastánce KISS strategie, čili od střídače chci, aby měl nízkou vlastní spotřebu, generoval kvalitní sinus a maximálně ochranu proti hlubokému vybití, nic víc. Automatika Vámi preferovaného Studer XTM-4000 48 je možná zajímavá pro Vás, ale ne pro mě. Na mě je moc hloupá. Od svého systému chci více inteligence. Rozdělovat přebytky dle preferencí (čerpání vody, snížení teploty v mrazáku,...) a dle výhledu dalšího vývoje nabíjení (na základě roční doby, předpovědi počasí). Pokud jde o jištění opět nevíte o čem mluvíte, stejně tak nevíte nic o mé kabeláži. Více stejnosměrné kabeláže ke spotřebičům a střídač ve stand-by režimu = menší ztráty. Ale všechny tyhle znalosti si tu na fóru můžete lehce doplnit :).
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od RobertM »

:-))) Dekuji, ale uz fakt radsi No comment :-))
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od avatar »

Ceny jsou totalne šílený :)) 20 tis za 200wp mi nepride moc normalni

a me osobne je docela jedno jestli je to tim ze nemate cas na zmenu cen protoze cena je takova jakou vidim a za takou to na eshopu koupim a tim je obchod uzavren podle obchodniho zakoniku CR.

Dale jedna z nejdulezitejsich veci je ze preferuji osobní zkušenost od načtených zkušeností. Je to dáno tím ze výrobci dnes ve většině případů lzou nebo neuvádejí presná data viz casopise Photon který je placený z .....
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Ano! Umíme, máme skladem a instalujeme ostrovní systémy.

Příspěvek od drama »

drama píše:Více stejnosměrné kabeláže ke spotřebičům a střídač ve stand-by režimu = menší ztráty. Ale všechny tyhle znalosti si tu na fóru můžete lehce doplnit :).
Teď mě napadá, měřil někdo v reálu celý řetězec při spotřebě třeba 10W? Tj. střídač a trafo? Teoreticky by to mělo vyjít třeba u mého střídače:
10W (vlastní spotřebič) + 16W (spotřeba střídače) + 0.15*10W (ztráty v měniči) + 0.2*10W (ztráty v trafu) = 29.5W.
Jen pro srovnání, přímá DC cesta 10W@24V při 20m vodičích 16mm^2 má ztráty 0,15%.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek