Monitoring je to reálné ?

Připojení senzorů a čidel, odporových děličů, hallových sond, detektorů, potenciomertů, snímačů hladiny, termistorů, spínačů a dalších vstupních senzorů, návody, tipy, poznatky, praktické zkušenosti
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Monitoring je to reálné ?

Příspěvek od MilanK »

Chtěl by jsem sestavit monitoring spotřeby el.energie který by uměl měřit spotřebu od distributora na 3 fázích a měřit výrobu Fv taky na třech fázích včetně hlídání přetoků (rozepnutí sepnutí rele a do toho ještě další Fv jednofázovou která je napojena pouze na boiler včetně teploty boileru.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Monitoring je to reálné ?

Příspěvek od kodl69 »

je, otázka je ještě, kolik do toho cheš investovat peněz a času. Spíš bych si to rozdělil na několik částí:
1.) měření 3f ve čtyřech kvadrantech, hlídání přetoku, web. rozhraní
- profi, třeba http://www.technikaatrh.cz/aktuality/pr ... em-siemens+ 3x proudový trafo. web rozhraní, rs232, nějaký programovatelný kontakty.
2.) výroba fv ve třech fázích: třeba jenom elektroměr třífázový ...
3.) ohřev vody: moc pěkně to tady dnes někdo naservíroval na fóru, s arduinem, odesíláním na web a statistikami, tak můžeš řešit i ty první dva případy, ale tady to bude výrazně víc tvého času než peněz...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: Monitoring je to reálné ?

Příspěvek od MilanK »

Počítám s investicí 10t ?
Něco jako je tohle http://shop.openenergymonitor.com/home-energy-monitor/
Využít spíše Raspberry nebo arduino
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Monitoring je to reálné ?

Příspěvek od kodl69 »

může být, ale neber to jako hotovou věc, je to spíš polotovar, tohle je jenom měření, bez jakéhokoliv výstupu, to si musíš dotvořit, už se v tom vrtám několik večerů aby to fungovalo aspoň tak jak popisujou (nekupoval jsem to celý, jenom enotxshield, přišlo mi to levnější než to bastlit) pokud sis to prohlídl dobře, tak emon je arduino+ raspberry+ logování na web, pokud si zpracuješ vstupní hodnoty, tak můžeš použít i microlog, to je arduino + logování na web
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek