PowerJack 5000w LF - (ne)závada

Měniče PowerJack
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: PowerJack 5000w LF - (ne)závada

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

drtivá většina nejen měničů je z číny , liší pouze přirážkou za značku .
Jo , lidi sou spokojený ;) protože umí to co umět mají . Co se rozběhu motorů týče , HF měniče to řeší soft-startérem (disponují-li jím) a LF měniče těžkopádností trafa . Domnívám se že LF měniče (PJ) asi neumí detekovat zkrat na výstupu jako HF měniče :arrow: schopnost okamžitě reagovat na zkrat mi zachránila nejeden spotřebič před seškvařením :mrgreen: .

Přenášení proudu je především otázkou dimenzování vodičů , ovšemže vyšší napětí je vhodnější i z důvodu trochu vyšší účinnosti komponentů . U měničů bývá rozdíl pěkných pár procent mezi 12V , 24V a 48V variantami . Pokud by to bylo možné , doporučoval bych přejít rovnou na 52V (48V) :idea: umožňuje-li to sestava *batt* . Nejen 12V lze pak pořešit "hloupějšími" AC / DC zdroji :idea: .
Na 26V (24V) jsem jel 5kW měnič bez větších potíží (6kW je přecejen lepší :D ) , takže třeba tento 4kW kousek by fungoval naprosto v klidu http://www.solar-elektro.cz/index.php?a ... 41&catg=25 :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PowerJack 5000w LF - (ne)závada

Příspěvek od ResHacker »

Zdravím,

Předem díky moc za cenné rady. 48V systém by se mi samozřejmě líbil, ale přináší velké nároky na balancování a zároveň předpokládá kapacitně i vnitřním odporem relativně stejné články. Já jelikož systém provozuji na jetých článcích nyní zapojených paralelně, kde se mi kapacita rozchází až o nějakých 20 možná 25%, můžu reálně přejít max na těch 24V - abych opět z článků s různými kapacitami dal dohromady jejich paralelními kombinacemi výsledné články s přibližně stejnou kapacitou. Jinak se z pozdějšího managementu zblázním a některé to pravděpodobně odskáčou ;)

Jinak samozřejmě vím, že je nutní kabely dimenzovat, nyní tam všude hlavní silové spoje tahám 70mm2 kablem a používám patřičně dimenzovaná oka atd... Dík za tip na měnič, uvidím ještě, jestli úspěšně dořeším vrácení toho odpáleného PJ a jestli mi vrátí peníze ;)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek