Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Bedny, zesilovače, rádia, televize, videopřehrávače, audiosestavy
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od Vladon »

Zdravim borci,

mozna se to tu uz resilo,ale nemel jsem silu to tu hledat.
Mam starer autoradio a pripojil jsem ho v ostrovnim systemu na baterie.
Mam tam pripojene i led osvetleni na 12V,takzez z tohoto akupacku (dve vetve).

V pripade ze svetla nesviti, radio ma lepsi prijem signalu. Pokud rozsvitim jednu a nebo druhou vetev s Led svetly, vetsina stanic prestane hrat, snad krome dvou radii. Jednu vetev led svetel mam tazenou na stejnem kabelu jako autoradio a rozvetvenou od svorkovnice na Ledky a autoradio.
Druhou vetev mam tazenou z baterii po uplne jinem kabelu a ledky jsou vzdalene od radia asi 3,5-4,5m vzdusnou carou,po kabelu je to cca 6metru.

At sviti jedna nebo druha a nebo vsechny vetve s ledkama, zaruseni je pokazde stejne.
Jako antenu pouzivam kus medene elektrokabelu strceneho jen tak dovnitr konektoru pro antenu.
Vim ze to neni idealni,ale nez jsem zacal pouzivat Ledky, nebyl v tom problem.

Dokazal by mi nekdo poradit nac se zamerit?
Asi predpokladam ze nejlepsi by bylo pouzit nejaky predzesilovac na antenu co je primo v aute, popripade i s prutem ?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od kodl69 »

problém je předřadník k ledkám, odrušovací tlumivky, nebo celý odrušovací členy k ledkám a je klid. Zřejmě vysoce kvalitní china led žárovky....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od Vladon »

JO, omlouvam se, zapomel jsem uvest ze to jsou opravdu levne china ledky :)
Muzes me nejak nasmerovat o cem jsi ted psal?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od kodl69 »

ty led žárovky mají v sobě spínané regulátory, zcela bez odrušení. Takže co nejblíže k žárovkám dát odrušovací filtry,
jako se třeba nachází v některých atx zdrojích na vstupu http://www.dusoft.cz/PMR/Zdroj_13_5V/images/P111016.jpg . Něco teorie: http://www.radio.feec.vutbr.cz/emc/node21.html . Mělo by to pomoct, ale možná ty žárovky mají vedlejší funkci vysílačky, a rušení vyzařuje přímo elektronika žárovky, to pak jedině zahodit. Odrušovací filtr k rádiu by asi situaci neřešil, možná až zapneš nějakej HF měnič, tak rádio zmlkne úplně. Moje china LED žárovky například mění jas při zaklíčování PMR na 432 MHz v okolí 5m od žárovky, taky zajímavá funkce...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od burda »

čínské levné ledshity vyházet, nebo předělat driver. Jednodušší než složitě odrušovat. POkud toho nejsi schopen na DX
http://www.dx.com/p/hzled-10w-1050lm-30 ... 14v-287967
pořídit takovéhle (nebo podobnép přímo bez driveru připojitelné LED na 12V hodit na pořádný chladič a máš na dost dlouho vystaráno a bez rušení;)
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od Vladon »

Diky obema za odpoved.
Ty ledky bych menil nerad protoze krasne zvladaji provoz na napeti 9-14V.
Ten filtr z PC vypada zajimave, drive jsem toho vyhazel desitky kusu pri recyklaci zdroju pryc :)
Nejake blizsi info jak ten odrusovac zapojit ?
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od tomas »

kodl69 píše: Moje china LED žárovky například mění jas při zaklíčování PMR na 432 MHz v okolí 5m od žárovky, taky zajímavá funkce...
No vidíš to máš skoro jak ty chytré LEDky z NASA, ale ty umí je jen obyčejné bluetooth ;)
http://www.ekobydleni.eu/spotrebice/inz ... ou-zarovku
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od tomas »

Vladon píše: Ty ledky bych menil nerad protoze krasne zvladaji provoz na napeti 9-14V.
Co to jsou konkrétně za LEDky? Nějaký odkaz by nebyl?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: Autoradio na DC, Ledky rusi signal

Příspěvek od Vladon »


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek