OT: Obhajovani Matejova knowhow

Nezařaditelné
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od matej »

Botas píše: Na druhou stranu tu vystupuje jako prodejce těchto upravenejch měničů za peníze a dá se tu dohledat za kolik kdo kupoval z ebay a za kolik dělá matěj kolik je tedy cena úpravy potažmo i komfortu záruky?jestli je to 10tisíc tak pak se to ale neslučuje s tím prvním.
Ano na měničích mám samozřejmé určitý zisk, který ale není nikterak závratný. Jiní prodejci nakoupí z Číny a prodají v ČR za dvojnásobnou cenu bez jakýchkoli dalších vylepšení, a nikomu to nevadí, vesele jim to kupujete a chválíte i když mají minimálně dvojnásobnou spotřebu naprázdno, a pak se mne v SZ vyptáváte jestli to nejde snížit (bohužel nejde).
Nic proti, ale já koupím, s 10% slevou oproti eBay, pracně upravím (cívka zdaleka není to jediné, a navíc, to dělám poněkud jinak a lépe než na tom australském fóru a přišel jsem na to sám, o tom fóru jsem se dozvěděl až se to objevilo zde na mypower). A pak po odečtení nákladů, což jsou úpravy a poštovné k zákazníkovi, mám na tom možná 20%. Z toho ještě platím 5% provizi zdejšímu adminovi, kterému mimochodem mnou publikované návody (publikované výhradně zde) tady přinášejí další návštěvníky >> kliky na reklamy >> peníze a který se mne tady v poslední době, nevím proč, snaží očernit. Navíc pokud se nějaký měnič pokazí, a že se to stalo s LF měniči asi 5 krát, (s HF ještě mnohem více a jsou dosud v záruce a dosud se kazí) tak vždy držím záruku, přičemž náhradní díly musím z větší části platit sám a čas který strávím opravami je někdy delší než s úpravami nového měnič. Také zpětné poslání 20-30kg měniče po reklamaci ze SR většinou do ČR taky není zadarmo. Tohle všechno musí někdo zaplatit.
Jeden měnič úprava + otestování mi zabere minimálně 8 hodin tj. jeden celý pracovní den, který bych mohl využít i jinak. Tudíž můj "zisk" po odečtení nákladů je za 8 hodin odborné práce s využitím poctivou prací - vlastním bádáním a experimentováním - získaného kvalitního know-how, nikoli know-how které jsem si vygůglil a které stejně má daleko k dokonalosti. To že končím s úpravami PJ neznamená, že nemám žádné jiné využití pro získané znalosti. Opak je pravdou.
Mne nevadí že tady lanyho předává znalosti z australského fóra, stejně je to špatně a ne, neřeknu jak se to má dělat správně a klidně buďte někteří nasraní. Já již zde o měničích napsal víc než dost. Přiďte si na to sami pokud na to máte čas, chuť a peníze, stejně jak jsem musel investovat já. Vůbec nic vám v tom nebrání. A pak to klidně zveřejněte, ale to si pak po všech těch útrapách možná rozmyslíte, že. Naštěstí, jak je vidět, jsou tady i rozumní lidé kteří v životě svou vlastní prací něco dokázali a mé postoje chápou.
Trvám na tom, že pokud někdo chce rozporovat mou sdílnost, ať se předtím podívá kolik jsem toho tady na fórum dal. Ať již se to adminovi líbí nebo ne, nedělám nic co by bylo v rozporu s pravidly fóra. Čelím tady pomluvám a intrikám, bráním tady svoji čest, nic víc.
lanyho: mne chodí také děkovné maily, za desulfátory. Ano je to hezký pocit.

PS: hurvayz se teď diví, jak je možné že má v 6kW měniči jenom jedno trafo. Ano je to možné, výrobce ho ošidil. Měnič nebude schopen dát ani ten otestovaný výkon delší dobu, protože trafo se bude přehřívat. I v tomhle spočívá riziko dobrodružní koupě z eBay v podstatě bez záruky.
Nemám k tomu opravdu co více říct, kdo je rozumný, pochopí, kdo ne, je mi líto.

Admin edit - tema oddeleno od upravy LF menicu. Pokusim se dalsi sebeobhajoby zdejsiho mateje presouvat sem do tohoto OT vlakna.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od gupa »

Pokud to došlo Matěji až tak daleko, rozhodně alespoň já chápu, že jsi to s měniči takto přerušil. V podstatě jde o stalking kdy jde psychologické pronásledování narážkami, dotazy, atp, kvůli něčemu někoho. Celé to chápu. Fandím ti, život jde dál a postoje a normální lidé coby kamádi a smysluplná práce je cíl jak takovou situaci nejlépe hodit zahlavu a vzítsi z toho ponaučení.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od hurvayz »

Diky Mateji za odpověď ohledně traf..Zas tam mě to netrápí ze je tam jedno, určitě da víc nez ta 5kw a to mi bude prozatim stačit. Když ne tak ho pustím.Už to tu zaznelo-za ty prachy..Risk je už v mé povaze, takže mě to ani tak neodradi v dalsich pripadnych nakupech z Číny.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od mobilik »

Ja ta matej plne chapem preco tu nechces zverejnit vsetko. Ved nebudes predsa sebe kazit zarobok co ta zivy, ale ludia to nevedia pochopit, vsetko by chceli zdarma a hlavne okamzite a najlepsie rovno polozene na taniery... :roll: Je uplne normalna vec ze si clovek co nad niecim presedel hodiny necha pre seba navod a hlavne ked sa na tom da zarobit. Urobil by to kazdy znas, len nie kazdy si to prizna!

Bola tam v predoslej teme asi rec aj omne kedze inzerujem tu menice na fore. Predal som zatial jeden kus, aj to nie cez toto forum! Aby nebolo ze som tu na tych menicoch zarobil na nove auto. :mrgreen:
Ten jeden kus isiel okamzite k matejovi na upravu, kupujucemu som poskitol info kde si to ma dat upravit. Jo, ano robim to aj ja kvoli zarobku, kedze FV nieco stoji a z mojho platu to nehrozi vsetko vykrit. Je to uplne normalna vec, kupim predam zarobim. Opakujem jeden menic zatial a druhy je doma, uz dost dlho... :wink:

Mozno aj vdaka mne sa matej vzdal toho, za co sa mu ospravedlnujem takto verejne.
Iste je ze Matej tu na toto forum dost popisal a som si isty ze k veci, nie ako napr. ja co viacmenej sa len ucim. Toto forum po obsahovej stranke velmi dobre a vdacine za to z velkej casti aj matejovi a to dost. Preto si treba uvedomit co sa tu kazdy navazate do mateja ze kolko veci viete vlastne od neho, kolko navodov, rad atd. mate od neho!
Mam nornalne pocit ze cloveka ktory je v obore fotovoltaiky ako doma a co na tomto fore vela pomohol, urobil, zverejnil a vy ho chcete odtial silou mocou vysackovat a poslat doprdele. Toto je premna nepochopitelne a smutne! A co sa tyka toho platenia, myslimnze po tom vsetkom co sem matej uz popisal je jasne ze zaplatil podla mna uz dost a nie len na toto forum.

Je tu kopa ludi co isto nezaplatila ani cent...

Tak toto je moj skromny nazor.
Mozte sa pustit aj domna.
Inak pre istotu pisem, mateja vobec nepoznam a nemam s nim ani ziadne obchodne styky. Len mi je velmi luto ako sa tu k nemu spravate ked on Vam tu vsetkym dost pomohol, priamo, ci nepriamo!
Čo bolo bolo, bude len horšie...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od PavelR »

Zdravim panove. Trebas si tu uzijeme krasny flame.

Ja ale porad vidim problem jeden jedinej. A to kdyz Matej tu dela "byznys" (netvrdim ze nejakej zazracnej), tak je to vec pouze mezi Matejem a adminem. Ti dva by si to meli vyrikat a shodnout se na nejakych podminkach a spolupraci. Muj nazor je ten ze kdyby to bylo v eshopu byl by byznys vetsi pro oba. Treba k tomu dojde v dalsim projektu na kterym Matej pracuje treba ne. Ale po tom je nam vsem prd.

Jeste vetsi prd je nam po tom co Matej zverejni, nebo nezverejni.

K nakupu z ciny: experimentujme, badejme, riskujme. Taky jsem si hodnekrat zariskoval a i prodelal. To k tomu patri. Cinan vi ze je daleko a tim padem si dela co chce a delat si to bude na veky.

Podobnej priklad : kupoval jsem si novej tel. cina one+one. V cizine? prej 6k u nas ? 10,5k. Nekdo to dovezl az me pod cumak, dava mi zaruku a ceskej SW. Vydela ceskej kseft kde delaji cesi.Kde je problem. A nekteri na netu jeste placou jak je ty ksefty okradaji. Ubozaci.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od dracekvo »

Ono ty dvojnásobné ceny u věcí z číny je normálka. Protože prodejce většinou nic na reklamaci zpátky neposílá a mění to kus za kus. A že na těch věcech z číny nějaké reklamace jsou.

A to, že něco ze svých vědomostí tu něco pustil a něco pustit veřejně nechce je jeho věc. VATA taky nepusí VACL zadarmo a nikdo jí tu nic neříká. Tak nechápu proč se najednou všichni pouští do matěje. A adminem měl podle všeho dohodu, že dostane 5% z každého měniče. Což je průměrně tisícovka za každý prodaný měnič, tak nevím co tady někdo psal, že si tu zadarmo dělá kšefty.

Já si měnič od matěje koupil, protože mi to prostě za to stálo. Mám prý už nějakou tu verzi, kde je vyřešené připínání sitě. Jak to udělal je mi jedno, měnič funguje, záruku mám, nemusel sem řešit CLO a DPH, riskovat že balík nedojde, nebo dojde nefunkční věc. Ještě sem byl překvapený, že v ceně bylo i poštovné do ČR.
Botas
Příspěvky: 263
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od Botas »

Hmm škoda že je té citace mého příspěvku nahoře jen půlka.Nevím matěji jak jsi ten příspěvek pochopil ale ten se tě víceméně zastával.
Níže to již někteří chápou že je rozdíl mezi obchodem a nějakými kamarádskými rady.A je to špatně slučitelný ty poraď mi toto a ještě toto a jak na toto-To už mu můžeš říct vše ale kde je ta informační linie rada nebo vyzrazení informací co mě živí je asi neurčitelný každý to bude vidět jinak.
Jaks to popsal je to kšeft.
To samé mobilik napsals že koupils prodals -jo dělám to pro prachy a hotovo prostě stručně jasně bez nějakejch pohádek.Jo kdo neumí ebay nebo nechce riskovat tak toho využije a ty vyděláš něco a oba sou spokojení.Já s tím nemám problém.
Počáteční averze k matějovy na toto téma vznikla když řekl že končí.Bez nějakých úmyslů jsem se ho zeptal jestli se podělí o info aby se nabyté informace neztratily. Já je nevyužiji nemám k eletrice blízko.
Matěj neměl vykládat romány jak si po nocích kazí oči nad vymýšlením úprav nebo co ale prostě a jasně říct je to kšeft a mam další rozdělaný věci nic sdělovat nebudu.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od SJM »

Příspěvek od mypower.cz » pon srp 25, 2014 2:10 pm
[/quote]::facepalm:: Co mam s timto bordelem proboha uz delat .... :roll:
Mateji ... toto byl tvuj posledni prispevek na foru na tema "Kdo dal vic znalosti"... Dalsi takovy offtopic zpusobi pozastaveni tveho prava psat zde na forum nejmene na 2 mesice - neco jako vyzva "dej se uz proboha dohromady".
Pokud se zivis pres zdejsi forum, chci presnou evidenci probehlych obchodu pres toto forum.....
howgh.[/quote]


Pokud si vzpomínám bylo na tomto foru prezentováno, že to byl Matěj, kdo pomohl díky jeho práci a know-how oživit adminovi jeho staré olověné aku, umožnil další provoz a rozvoj veřejně prezentovaného ostrovního systému admina a tohoto fora a m.j. ušetřil adminovi jeho finanční prostředky; admin tuto pomoc přijal.
Aktuálně vyšlo najevo, že admin přijímá podíl 5% z prodeje Matějem upravených PJ LF měničů; nikoliv 5% z Matějovy přidané hodnoty měničů - tj. z jeho hrubého zisku, ale z celé prodejní částky.

Vzhledem na tyto okolnosti je obtížně pochopitelný vzkaz admina v tomto vláknu směrem k Mětějově obhajobě "Co mam s timto bordelem proboha uz delat ...." a "dej se uz proboha dohromady" ad.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím, dovysvětlím. Před několika měsíci jsem matějovi naznačil, že business přes fórum, který se ke mě hrne jako informace od mnoha uživatelů prostě bude buď oficiálně, nebo že by bylo nutno řešit provize. Z matěje přišla až poté nějaká jednorázová provize, nemám evidenci za co přesně, za nějaké měniče... a už je to i jedno. Je to na jeho dobrovolnosti protože v shopu to zde nemá a víceméně není žádná evidence jiná než jeho. Ideálním stavem je veškeré komerční aktivity kohokoliv vždy realizovat oficiálně nejlépe přes eshop kvůli evidenci a zamezení různým sporům, kdo, čeho, co, komu, kolik. V případě VALCu to jde, v případě ostrovních elektráren to jde, v případě potisklevne.cz to jde, v případě matěje to dlouho nešlo a stále to je jakési pofidérní.

Za mě platí můj osobní názor a to ten, že ať má matěj knowhow třeba ze zlata, je to úplně jedno jestli a co zveřejní, je to jeho věc, ale proboha ať tu není každé téma zasraté od nářků co kdo fóru přinesl a co ne. Hlavně v tématu o úpravě LF měniče, kde se řeší faktické HW úpravy a když přiběhne matěj a začne se obhajovat na jakýkoliv podnět kdo co napíše o jeho cenách, nebo kdo ví čem, tak to téma ztrácí význam, HW úpravy se vytrácí v balastu nějakých nářků, budoucí čtenář se zděsí, ztratí úplně chuť ten bordel číst a je to na nic. Tyhle osobní věci by možná bylo dobré řešit buď jinde, proto jsem to tu oddělil. nebo mimo fórum, přes SZ, mail, kdo ví co...

Raději bych se věnoval tématům o ostrovní fotovoltaice tedy. Nevím jak vy ostatní. :))
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše:Za mě platí můj osobní názor a to ten, že ať má matěj knowhow třeba ze zlata, je to úplně jedno jestli a co zveřejní, je to jeho věc, ale proboha ať tu není každé téma zasraté od nářků co kdo fóru přinesl a co ne. Hlavně v tématu o úpravě LF měniče, kde se řeší faktické HW úpravy a když přiběhne matěj a začne se obhajovat na jakýkoliv podnět kdo co napíše o jeho cenách, nebo kdo ví čem, tak to téma ztrácí význam...
Potom by zřejmě bylo vhodné uvést podobnou reakci na adresu těch, kteří uvedli nějaké nářky - na které Matěj reagoval.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od hurvayz »

Myslím, že tu žádné nářky neproběhli. Teda z ""protistrany"" , pokud nás diskutující ten den tak mám nazvat.Dal jsem to slovíčko do dvou uvozovek, raději. .
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od mypower.cz »

K tomuto bych se preci ale jen mateje zeptal:
A pak po odečtení nákladů, což jsou úpravy a poštovné k zákazníkovi, mám na tom možná 20%. Z toho ještě platím 5% provizi zdejšímu adminovi, kterému mimochodem mnou publikované návody (publikované výhradně zde) tady přinášejí další návštěvníky >> kliky na reklamy >> peníze a který se mne tady v poslední době, nevím proč, snaží očernit.
Prosim kdyz zde uz nebudes dale publikovat nic, bude platit ze dalsi "klik na reklamy" uz nebude diky tve zasluze? Byl bych rad, aby me za zdejsi "klik na reklamy" nikdo nepovinoval delat nejakou protisluzbu. Prispivani na forum je totiz dobrovolne, nikoliv podmineno tim ze kdyz tu das nejake sve knowhow, pak z toho mam "klik na reklamy" a timpadem me vuci tobe z toho plyne nejaka povinnost. Pak zde prosim dobrovolne neprispivej a dej vedet, ktere tve navody mam odstranit, mozna kdyz je budes publikovat na svem webu a flaknes tam banner, nebude to "klik na reklamy" a muj zisk, ale "klik na reklamy" a tvuj zisk. No nezni to lepe? :yes:
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od camel1cz »

Tohle je už fakt mimo :wall:
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od fugas »

camel1cz píše:Tohle je už fakt mimo :wall:
I za mě :wall:
Lidi neblbněte.Tohle skončí na MyLunch diskusí o tom,kdo začal první hnojit slepičincem a kdo z toho dělá granule a trhnul na tom...
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Petr

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od Petr »

matej píše:Jeden měnič úprava + otestování mi zabere minimálně 8 hodin tj. jeden celý pracovní den, který bych mohl využít i jinak.
Matěji a proč vlastně svůj čas nevyužíváte jinak, když by jste mohl, jak píšete. Místo toho se věnujete úpravě měničů? Nutí vás do toho někdo? ;)
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od matej »

Petr: Samozřejmě nenutí, nechápu otázku. Na co narážíte? Vadí vám že si za svůj čas účtuji odměnu?
Každý si přece rozděluje a využívá svůj čas tak, aby mu to přinášelo prospěch, finanční nebo jiný. Pokud se jedná o měniče, reagoval jsem na poptávku. Jelikož to není můj hlavní zdroj výdělku, tak jsem si na měničích stanovil takovou míru zisku aby mi to zhruba kompenzovalo ztráty, které bych neměl pokud bych ten čas věnoval jiné výdělečné činnosti. To je snad normální. A pak záleží na těch, kteří mají zájem o mé služby, jestli jsou ochotni za ně zaplatit, a takových je celkem dost. Momentálně jsem však příliš zaneprázdněn a potřebuji se věnovat jiným, časově náročným věcem, takže projekt PJ minimálně na nějaký čas musí jít stranou.
Nechápu o co vám jde.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od mypower.cz »

matej píše:Tudíž můj "zisk" po odečtení nákladů je za 8 hodin odborné práce s využitím poctivou prací - vlastním bádáním a experimentováním - získaného kvalitního know-how, nikoli know-how které jsem si vygůglil a které stejně má daleko k dokonalosti.
A co je na tom špatného si know-how vygůglit? Vždyť na téhle bázi je založeno toto fórum.. :D jako pastva pro google. No nechť google indexuje co se do něho vejde a lidi nechť najdou co potřebují :D Já tedy co jsem kdy vygooglil, tak fungovalo :D Náhodou google je borec :D

Let the flame begin :D
Matěj vs Google


matej píše:Petr: Samozřejmě nenutí, nechápu otázku. Na co narážíte? Vadí vám že si za svůj čas účtuji odměnu?
Každý si přece rozděluje a využívá svůj čas tak, aby mu to přinášelo prospěch, finanční nebo jiný. Pokud se jedná o měniče, reaguji na poptávku. Jelikož to není můj hlavní zdroj výdělku, tak jsem si na měničích stanovil takovou míru zisku aby mi to zhruba kompenzovalo ztráty, které bych neměl pokud bych ten čas věnoval jiné výdělečné činnosti. To je snad normální. A pak záleží na těch, kteří mají zájem o mé služby, jestli jsou ochotni za ně zaplatit, a takových je celkem dost.
Nechápu o co vám jde.
Hele a koho to zajímá? Třeba mě osobně vadí že se tu neřeší věcná témata, jako třeba lanyho úpravy, ale míra tvého zisku a tvůj finanční prospěch a počet tvých zákazníků. To je komické :D Byznis ... :D
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od matej »

Werich říkával, že boj s blbcem nelze vyhrát, ale nesmí se vzdát.
Snažím se toho držet ale už na to opravdu nemám čas ani chuť.
Vzdávám to.
Pravda a Láska zvítězí!.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od mobilik »

No co dodat, mudrejsi ustupi a to doslovne. Matej sa len brani tak ako by to robil kazdy... OT tu zacali mimochodom iny a to je jasne, len to nikto nevidi, lebo vacsina je zaslepena milionom co matej zarobil na PJ. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: OT: Obhajovani Matejova knowhow

Příspěvek od vlkazajac »

To Werichovo "...ale bojovat se musí !" mi už dávno prišlo ako zmysluplné. Takže by som nevzdával, možno by som nereagoval na niektoré podnety.
Táto diskusia bola doteraz možno otravne dlhá. Moja skúsenosť je, že boľševik zkulvil ľudské postoje na niekoľko generácií, ešte aj dnes sú ľudia rozhorčení, že niekto neurobí niečo zadarmo, v cezčase a s 150% plnením noriem.
Ak niekto obstará lacné panely a na fóre sa rozoberú, len sa tak zapráši - ani ma nenapadne vyšetrovať ho, čo z toho má za profit. Ak niekto dovezie hardware z číny a ponúkne nadbytočný kus niekomu, tak isto je to len služba, ktorá zasluhuje odmenu. Ak mi niekto pomôže na strechu uložiť 20 panelov, tak ho uhostím, dám najesť a vypiť a bez mihnutia oka mu zaplatím aspoň hodinovú mzdu.
Ak je niekto patrične "vychýlený" a potrebuje 22 kW menič, nech si ho kúpi. Ja menič od mateja nepotrebujem, nepotrebujem si dokazovať, že postavím aj fabriku bez závislosti na Eone. Napriek tomu budem "odezírať" všetko múdre, čo matej povie, tak sa naplňuje význam fóra.

Tak prosím buďme slušní a zbavme sa všetkého boľševického, aby sme videli na fóre progres. Veď u nás východniari, ktorím sa asi najťažšie žije, už dávno hovoria: Nerob nič - nemáš nič. Česť práci nestačí, všade na svete sa za ňu platí.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.