Individualismus ...

Nezařaditelné
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Individualismus ...

Příspěvek od brumlaj »

honzasl píše:To by mě zajímalo: která (skutečná) ekonomická poučka vede k životu pod mostem?
Dobra otazka, jenze v nasi spolecnosti se dnes clovek setkava spis nez s teoriemi (poucka) se z kontextu vytrzenymi uryvky (kup si toto, je to TED levnejsi="vyhodnejsi" - pro koho?). Bohuzel jsme mnohokrate za posledni 3 generace byli odtrzeni od moudra starcu, takze o ekonomice vyjma libivych hesel (kazdy at se stara sam bez vyjimek) nevime dnes vlastne nic. A v kombinaci s brutalnim individualismem se hospodarsky ve vysledku vracime do doby pocatku osidlovani kolonii. Jen ty vsudepritomne bouchacky a jimi jeste rychlejsi reseni chybi.



Admin edit: téma rozděleno od tématu Kolik stojí elektřina ze slunce?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

brumlaj: co je na individualismu spatneho?
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

PavelR

Nic na něm není špatného, ale neumí si prostě poradit s někerými věcmi.

Třeba s obecním bláznem...
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od brumlaj »

treba s policii, treba s hasicema, treba s onemocnenim rakovinou, treba se seniory.... Z meho pozorovani vyplyva, ze jde o lidi, ktere nezajima nic jineho nez jejich ego a nemysli v souvislostech, neberou ohled na to, ze zde na planete neni dost mista pro jim podobny druh. Jsem zvedav, zda lidstvo do budoucna dokaze vyresit a jaky bude vysledek souziti. Zatim je dobre, ze se ze sve podstaty temer nerozmnozuji, takze pro spolupracujici zbytek lidstva existuje nadeje.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Petr

Re: Individualismus ...

Příspěvek od Petr »

brumlaj píše:treba s policii, treba s hasicema, treba s onemocnenim rakovinou, treba se seniory.... Z meho pozorovani vyplyva, ze jde o lidi, ktere nezajima nic jineho nez jejich ego a nemysli v souvislostech, neberou ohled na to, ze zde na planete neni dost mista pro jim podobny druh. Jsem zvedav, zda lidstvo do budoucna dokaze vyresit a jaky bude vysledek souziti. Zatim je dobre, ze se ze sve podstaty temer nerozmnozuji, takze pro spolupracujici zbytek lidstva existuje nadeje.
Když tak čtu Vaše příspěvky různě tady na fóru, tak to vypadá, jako by brumlaj právě popisoval brumlaje.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od brumlaj »

Petr píše:Když tak čtu Vaše příspěvky různě tady na fóru, tak to vypadá, jako by brumlaj právě popisoval brumlaje.
priklad? Asi chapu, po precteni muze mit ctenar pocity jake chce. Jsem-li vsak pochopen nezalezi jen na mne. Vzdy je to o obou stranach.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

honzasl píše:PavelR

Nic na něm není špatného, ale neumí si prostě poradit s někerými věcmi.

Třeba s obecním bláznem...
Nejak to s tim blaznem nechapu. Muzes mi to osvetlit? z meho pohledu pokud blazen blazni tak aby se me to netykalo tak at si blazni dle chuti.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

brumlaj píše:treba s policii, treba s hasicema, treba s onemocnenim rakovinou, treba se seniory.... Z meho pozorovani vyplyva, ze jde o lidi, ktere nezajima nic jineho nez jejich ego a nemysli v souvislostech, neberou ohled na to, ze zde na planete neni dost mista pro jim podobny druh. Jsem zvedav, zda lidstvo do budoucna dokaze vyresit a jaky bude vysledek souziti. Zatim je dobre, ze se ze sve podstaty temer nerozmnozuji, takze pro spolupracujici zbytek lidstva existuje nadeje.
ocividne mame pod pojemem individualista zarazeno kazdy neco jineho.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

z meho pohledu pokud blazen blazni tak aby se me to netykalo tak at si blazni dle chuti.
Pokud platí: Individualista=kazdy at se stara sam bez vyjimek,

..tak nemůžeš nechat blázna bláznit, ale je zapotřebí, abys mu ve svých daních přispíval na jeho invalidní důchod (pokud je na to zralej). Pokud není na invalidku zralej, je to třeba takovej Otík, tak je potřeba, aby se oněj starala nějaká ta teta, co mu vypere a ohlídá ho, aby nosil čistý ponožky - a ty ho musíš každý ráno vyzvednout do práce.

A nebo je je to typ "obecní opilec" a je zapotřebí aby komunita ohlídala, aby v hospodě neprochlastal výplatu, ale aby si dal jedno, mazal domů a výplatu odevzdal manželce. Vyžaduje to třeba hospodskýho, co se nestará jen sám o sebe a nenaleje mu.

A tak dále: je zapotřebí vyházet sníh z chodníku a po zimě uklidit silnici před barákem: "individualista" (jak si ho představuju já) řekne - platím daně, s**u na úklid, podle zákona...

A když se sejde individualistů skupina, tak začnou vozit děcka do školky do vedlejší vsi každej svým autem (bo na to maj a staraj se sami o sebe), takže školka přestane platit hospodářce za doprovod děcek v tom autobuse (aby hlídala dvě deti to nemá cenu) a ty abys začal svý děti taky vozit autem, i když na to nemáš...

Asi tak. Každý se musí starat o sebe, ale jen "neškodit" je prostě málo, chce to víc.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

Ve svych danich prispivam na ledas co i kdyz s mnohym nesouhlasim takze pokud ma blazen narok at si uzive davek.

ad Obecni opilec/gambler/fetak ... to prolije tak jako tak. I kdyby byl hospodsky svaty a dal mu jedno a osazenstvo jej hlidalo. Pujde jinam i do jineho mesta a klidne pesky to je uplne jedno.(znam nekolik prikladu) Pokud si nekdo chce pestovat nejakou zavislost prosim at si ji pestuje ale kazde hobby neco stoji a musi na to vydelat potud mi to nevadi. Jakmile by za toto hobby utratil byt jen jedinou korunu z jakychkoliv davek je treba razne zakrocit a prijem z davek kratit na 0,-

ad uklid pred barakem OK obecni EE

ad odvoz deti (priklad) takze pokud nekdo ma lepsi praci/umi lepe hospodarit/stesti a ma vice penez tak si nemuze zit na vyzsim bydle?
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od střídač »

honzasl píše: platím daně, s**u na úklid, podle zákona...
No s tímto mám problém a velikej. Platím daně, platím si tím ten úklid, pokud není uklízeno vskutku na to seru. Nebo že by bylo správný: platit daně, tedy ten úklid a následně si to uklidit sám? Toto mi přijde minimálně jako krajně nevýchovný,

Pokud se najdou lidé jež platí daně a i tak provedou úklid, pak je to tak jak to tu máme teď.Platíme daně a uklízíme. Za sebe: nasrat a to tak, že velmi.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

nemuze zit na vyzsim bydle?
Ale může, ať si každý žije jak chce. Ale někdy to vede k tomu, že i když neškodí, tak ublíží. U veřejné dopravy je typické. Ale nechci aby se někomu něco nařizovalo - tohle jsou věcim které mají vzniknout z "pochopení"

Obecní EE - inu někde jsou obec oni, někde to jsou my. To je na každém. Já chci mít před barákem čisto a výmluva na to, že chodník je obecní mi ho nezamete. A opět - tohle musí být dobrovolné. Obecní chodník čistím, protože chci aby byl čistý, ne proto, že je to befehlem. Jsem proti jakékoli robotě a nevolnictví. Na druhou stranu, když na ten chodík potřebuju vysypat fůru písku, tak se nemusím doprošovat o "zábor veřejného prostranství" :)

Obecní hromádka je jen jedna - co se dá za úklid, za to nekoupí hračky do školky, nebo lavička do zastávky.
Pokud se najdou lidé jež platí daně a i tak provedou úklid, pak je to tak jak to tu máme teď.Platíme daně a uklízíme. Za sebe: nasrat a to tak, že velmi.
To jednoduché. Ráno v 6:00 vyhrnu lopatou sníh - pro sebe, bo k autu jdu třeba třikrát. Pro svou ženu. Pro svého souseda, pro kolemjdoucí. No a pak ho vezme starosta, nebo obecní pikolík v 8:00 pořádně obecní frézou za ty daně. Podle vaší logiky se tam budeme všichni celé ráno čvachtat ve sněhu a nadávat na vobec, že nevyhrnuje od pěti ráno.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od solárník »

Začínám se ztrácet v tom, jak jsme se dostali až sem od "ceny elektřiny ze slunce"... :sm1:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Individualismus ...

Příspěvek od mypower.cz »

solárník píše:Začínám se ztrácet v tom, jak jsme se dostali až sem od "ceny elektřiny ze slunce"... :sm1:
Souhlasim .Zpet k cene elektriny ze slunce. Ostatni nesouvisejici s cenou el.en. z FVE smerujte do jinych temat. Diky za pochopeni
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

To je v poho, pravidlo č. 1: Z každé diskuze se dá udělat politická, nebo nekorektní diskuze, v nejlepším případě flejmwór. Zejména díky takovým jako já - Trollové se jim říká.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od brumlaj »

honzasl píše:... tohle jsou věcim které mají vzniknout z "pochopení"....
svata slova, o tom to je, aby lide dokazali a byli ochotni myslet na to co zpusobi tim, ze se nejak zachovaji. Byt by to bylo az tretim dusledkem v rade.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

honzasl:

takze v offtopicu:

chodnik jsem rikal ze OK s chodnikem problem nemam. Ale nebudu zametat slamu ze silnice kdykoliv tady projede kontejner s hnojem to ani boha. Toto by si mel ridic zajistit.

U nas funguje IDOS ty autobusove linky jsou skoro prazdne a urcite tezce ztratove kraj nebo kdo to urcite brutalne dotuje. To je OK .. tam ty dane patri. Ja jezdim autem a ten kdo na auto nema ma levny autobus. Takze to je slucitelne.

Proste nemam rad poukazovani stylem jooo tamti majou prachy ti nam to vsecko kazi ... nic vic :-) ... vetsina lidi totiz funguje stylem pane boze soused ma kozu dej at mu chcipne.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

Ale nebudu zametat slamu ze silnice kdykoliv tady projede kontejner s hnojem to ani boha. Toto by si mel ridic zajistit.
Tak to jsme se nepochopili. Já spíš měl na mysli, že po zimě si ze silnice zametu a znárodním inertní posyp a dvakrát za léto vypleju porost mezi obrubníkama. Ne že dělám obecního uklízeče.

Auto-autobus: jen pro zasmání/poplakání - nedávno jsem byl v hospodě svědkem, jak se tam chlapi trumfovali, kdo z nich nejel dýl veřejnou dopravou. Deset let, dvacet let....Vyhrál ten co už od vojny. :)
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Individualismus ...

Příspěvek od PavelR »

To me povidej ja asi pred pul rokem jel po nekolika letech v brne salinou. Vlak dobrejch 10 let. Byl to velmi neprijemnej zazitek jak clovek odvykne. Hodne lidi, nepohodlny,porad si hlidat veci a hlavne cesta co by autem po brne trvala 20minut v nejhorsim byla skoro hodinu s prestupem.
Jojo auto je pohodicka. Kazdy ridic ma tu svoji bublinu. Ve vyhlasenych ctvrtich si zamknu....V tomto jsem znacne individualni.

ad ten uklid. Tak nejak s tim problem nemam.
Obecne proste nebudu resit problemy ostatnich/sveta. Nejsem jezis :-D
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Individualismus ...

Příspěvek od honzasl »

Pro mě je naopak podobnej stres jezdit tady po Brně autem. Teda copak jezdit, ale parkování mi vadí. Nejšťastejší jsem, když to píchnu na Palačáku do parkovacího domu a jedu si v klídku šalinou, bez stresu :) A úplně nejčasteji to dělám tak, že píchnu auto do parkovacího domu v České Třebové a k šalině se posunu vlakem EuroCity .

Každej to má jinak.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/