Porovnání výsledků

Dotazy k datovému archivu, přenosu dat z MicroLogu, datovým výstupům, statistikám, prognózám, odhadům, vizualizacím dat, výpočtům grafům a nastavení vzdáleného logování s využitím datového archivu MyPower.CZ
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Porovnání výsledků

Příspěvek od Frenky »

Z radosti nad podzimním sluníčkem mně nedalo, abych se nepokusil porovnat výsledky měření z obou mnou obhospodařovaných systémů.
U micrologu (watts) je zajímavé sledovat křivku odběru ledničky (světle modrá) :D
Ať nám svítí *sun* do ::pv::

1. Data z tristaru přes program MSTS (Proudy)
TRISTAR přes MSTS
TRISTAR přes MSTS
2. Data z microlog2 (Proudy)
microlog2
microlog2
3. Data z microlog2 (Výkony)
microlog2 watts
microlog2 watts
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: Porovnání výsledků

Příspěvek od jarík »

:yes: Pekné obrázky, dokonca aj tie farby celkom ladia. :D
Konečne už aj mne funguje mikroLog a pomaly sa rozbieham, idem bastliť nejaké tie bočníky na meranie napätia, dúfam že sa niekde neseknem ako vždy :wood: :uh:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Porovnání výsledků

Příspěvek od brumlaj »

jarík píše: idem bastliť nejaké tie bočníky na meranie napätia, dúfam že sa niekde neseknem ako vždy
Bočník se používá pro měření proudu, pro měření napětí se používá napěťový dělič, pokud se použije pouze předřadný odpor, pak část děliče tvoří samotný měřicí přístroj.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Porovnání výsledků

Příspěvek od petrzobran »

Téma 2,24kWp Napajedla https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... dla#p23513 je uzavřeno.
Chci se zeptat proč není v napajedlech vidět nabíjení baterek?
19:55
21-1-2013-19-55.png
20:35
21-1-2013-20-35.png
graf
21-1-2013.png
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Porovnání výsledků

Příspěvek od mypower.cz »

Dobíjení z centrály není fyzicky měřeno, ale softwarově je už částečně připraveno. Musím zapojit nový microlog u sebe v rozvaděči, ale dokud není funkční podpora SD, měl bych v měření díry při výpadcích netu, a to nechci, takže zatím měřím postaru a v tomto stavu není fyzicky měřen dobíječ připojený k centrále. Velmi brzy však bude upgrade jak měření u mě, tak vizualizace, kde chystám velké překvapení. Samotného mě tento stav mrzí, protože bych měl přesné statistiky, kolik přiteklo z centrály, a tedy chybělo ze slunce.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek