Vývoj panelů 2-5let.

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm

Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od David »

Myslíte že bude na trhu něco radikálně výhodnějšího co učiní návratnost investice do 4-5let při vlastní spotřebě?

http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2803-rm_15
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od brumlaj »

Není a to je hlavní. Pokud budeme čekat na perpetum mobile, pravděpodobně zemřeme ještě před objevením. Prvně to bude šíleně drahé, cena bude klesat podle licenční politiky.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od David »

Perpetum mobile snad nebude zapotřebí. Postačí něco smysluplného - tedy něco co z valné většiny roku nahradí ČEZ/EON pro domácnosti s návratností 5let. Panely jsou jedna věc jak cena tak výtěžnost z nich, ale ještě to chce zlepšit/zlevnit baterky (3D, přídavek síry a pod.) a i tam je snad příslib. Podle mě to snad už nechce moc aby se ty 2-3kW daly "trvale" brát kromě zimních měsíců.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od střídač »

David píše:Myslíte že bude na trhu něco radikálně výhodnějšího
Spalovací motor již dávno oslavil stovku a jeho současnou nadvládu neporazila žádná jiná technologie.

FV panel se vyvíjí asi 60 roků a přes množství nadějných jiných způsobů zkrocení slunečních paprsků se nic konkurenčního využitelného neobjevilo.

Němci navzdory světlým výzkumným zítřkům staví staré dobré větrníky v moři. V současnosti dokončili ohromný větrný park a staví nové. Využití kolem 46%.

Ona ta každá nová technologie musí mít některé nepřekročitelné parametry: cenu a životnost. Je bláhové si myslet, že nové zázračné panely stejných parametrů se budou prodávat 2x dráž. Panel není šmrdlátko které si lidé kupují pro efekt ze šmrdlání. Ono je to totiž pracovně neefektivní, leč šmrdlavé, tudíž cool. A kdo není cool jako by vlastně a ni nebyl.

Mít na střeše novou zázračnou technologii, dvojnásob drahou navíc neodzkoušenou léty provozu není zase až tak moc cool.
rob.brno
Příspěvky: 970
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od rob.brno »

Podle mě, zásadní zlom příjde až budeme umět EE skladovat z léta na zimu(něco na způsob palivového článku a vodíkové nádrže za domem). A na střeše domu množství panelů k pokrytí celoroční spotřeby. Pak může přijít skutečná nezávislost a konec distributorů.

I když už nyní je vidět, že např. Čezu "dochází dech", plánuje vstoupit do segmentu pojištovnictví a telekomunikací. Nejspíš již pochopil, že jaderný tunel neprojde a tak jej nečeká bezstarostná budoucnost na účet občanů ČR.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od Roger »

A co Pre a Eon? :-) chtělo by to Vaše názory probrat se vzorkem populace.
-----
Střídač, ty mluvíš řečí jakého kmene? Nejsi už v předdůchodovém vêku? Šmrdlátka jsou pro mladší lidi efektivnější, když si vzpomenu jaké krkolomnost jsem musel dělat na nedotykovém symbianu S60v3 (c)2009 (kdo ještě pamatuje Psion:-) a jak stejné úlohy rychleji udělám na šmrdlátku, a to jsem si myslel že ne, no tak si sám mohu jen nadávat do zpátečníků... Resp. podobné závěry pramení z nulové zkušenosti.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od střídač »

Roger píše: Nejsi už v předdůchodovém vêku?
Vezmu to od konce. Nedovedu si dost dobře představit, že budu svoji práci dělat jinak než z klávesnice. Pochybuji, že se v nějaké ne moc vzdálené době najde vhodnější technologie než je klávesnice. Šmrdlátka jsou hračka, tudíž ano, pokud si chceš hrát, je šmrdlání značně efektivní.

I Psion jsem měl a krom hraní té jedné hry jenž byla nainstalována to k ničemu nebylo. Dokonce jsem snad před rokem jeden našel zastrčen ve skříni. K velkému zklamání nešel, častá porucha propoj na zobrazovadlo.

Mám dokonce děti ve věku 1,8,10,37,38 roků, tudíž se se šmrdlátky potýkám nasraně snad pořád.

Jsem důchodového věku.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od PavelR »

Stridaci myslim si ze kdyby se nesmrdlalo :-) krasny vyraz tak neni nic noveho. Rekl bych se nove a efektivni veci mnohdy vznikaji z malych smrdlatek kterym se spoustal lidi smeje.

Byla doba kdy si nikdo ani nemyslel ze by mohl mit kazdy svuj bezdratovy telefon. pak jej melo jen minimum lidi a ostatni rikali ze jej nepotrebuji pac je to smrdlatko :-) a nakonec jej maji v podstate vsici vcetne deti ....
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od střídač »

PavelR píše:Byla doba kdy si nikdo ani nemyslel ze by mohl mit kazdy svuj bezdratovy telefon.
Nezpochybňuji samotné přístroje a jejich existenci, je to příjemné pro zábavu. Sám si občas jeden ajpod beru k raní hygieně.
Podstatné je, a to nezpochybňuji, že je to příjemná módní cool zábava. Zatím jsem neviděl nikoho, že by zvládl "všemi deseti" šmrdlat. Rozlišně zábavu a cílevědomou činnost a porovnejme vhodnost.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od PavelR »

střídač píše:
PavelR píše:Byla doba kdy si nikdo ani nemyslel ze by mohl mit kazdy svuj bezdratovy telefon.
Nezpochybňuji samotné přístroje a jejich existenci, je to příjemné pro zábavu. Sám si občas jeden ajpod beru k raní hygieně.
Podstatné je, a to nezpochybňuji, že je to příjemná módní cool zábava. Zatím jsem neviděl nikoho, že by zvládl "všemi deseti" šmrdlat. Rozlišně zábavu a cílevědomou činnost a porovnejme vhodnost.
S tebou by bylo prijemne byt ve pri osobne (mysleno v dobrym).

Samozrejme na vsemi deseti je klavesnice. O tym zadna pokud nekdo potrebuje ve velkym psat i mobilne tak malou bluetooth klavesnici. k tabletu mobilu ....

zminim co tablet prinesl me. v praci jezdim servis po JM a zarizuju mnohdy provozni problemy nasich provozoven. Dosti casto se mi hodi k praci mobilni internet abych nemusel zajizdet do kanclu, hledat kde co sehnat na nejakou firmu kontakt a zas jet pryc. Taky sdilene dokumenty pres google do kterych pristupujeme s kolegou a pracujeme s nimi oba vzdalene a jsme oba v obraze. Dale pouzivam google navigaci a mapy. Od te doby klasicka GPS jiz lezi v supliku jako prezitek a mapa v aute snad ani nejni.

Momentalne doma opravuji dvur sleduji kudy jsou srazky a vim jak si rozvrhnout praci atp.

Tedy beze vseho se jde obejit a delat to jak predtim ale takto je to pohodlnejsi.
Tot pro me veci, ktere nepovazuji za smrdlatka a cool.

Pak samozrejme hromada smrdlatek. Hudba do auta, internetove radio. Kdyz jsem byl v cekarne u doktora cetl jsem si eknizku, nebo kdyz jsem v terenu musel hodinu cekat pustil jsem si film :-), i pro zabavu je ziv clovek.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od Roger »

A to jeste mozna nevis ze tu knizku / webstranku/ pdf / mail / cokoliv ti to smrdlatk muze prijemnym hlasem precist do bluetooth sluchatka a nemusim namahat ani oci :-)
Dokonce v textu ktery je v ruznych jazycich plynule prechazi a cte to spravne foneticky, jeste s tim zapasim, ale tretim rokem objevuji geniality, k cemu vsemu to spravne vyrobene (i kdyz predrazene) smrdlatko od applu lze a velmi efektivne vyuzivat, to by jeden neveril...

Parada je hlasove vyhledavani, integrovana vpn ipsec, osobni hotspot, a milion dalsich veci. Jedine k cemu se to moc nehodi je telefonovani :-) podcasty jsem objevil uz na Symbianu, no Apple to ma dovedene k dokonalosti, a aplikace weatherpro mi usetrila za nakup za domaci meteostanici a destove srazky uz maji animaci vyvoje mraku 60 minut dopredu :-)

Stridac by mohl vyuzit na smrdlatku treba iPumpuj/Pumpdroid a ja mohu jako bonus pridat tip na mobilni neomezena data zadara :-)
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od David »

No asi si pro nadějné zítřky budu muset chodit jinde:

http://technet.idnes.cz/levnejsi-fotovo ... 9_veda_mla


Nejspíš to tak 3-5 let potrvá než se spolu s 3D baterkama (pokud to není v Brně slepá větev/podvod) někam pohne. A pak ještě cena za ten měnič je zbytečná darda co musí klesnout. Asi to pořád nebude na plnou soběstačnost, ale tak na sdílení přípojky se sousedy nebo generátor. Každopádně by návratnost být mohla. Takže jak se říká kdo počká ten vyhraje :) .
rob.brno
Příspěvky: 970
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od rob.brno »

Těžko ovšem predikovat. Stačí nějaký legislativní "klacekpodnohy" a vše je hned jinak. Vymyslet ti nahoře jsou schopni naprosto cokoliv - viz clo na čínské panely. Další v řadě může být například clo na lithium nebo jinný prvek(co se třeba těží v Africe).
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od David »

Tak snad to pro nové technologie, které jsou i výrobně údajně levnější/materiálově nenáročnější nebude klacek pod nohy. Ale průsery jsou pořád ještě 2 a z nich budou baterky největší:( .
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od brumlaj »

David píše:No asi si pro nadějné zítřky budu muset chodit jinde ............ Takže jak se říká kdo počká ten vyhraje :) .
S čekáním se vyhrát nedá. Dá se tímto způsobem občas nad někým vyzrát, ale pokud jsi obyčejná lůza jako třeba já (a 95 procent obyvatel ČR), tak se dočkáš spíše, že někdo vyzraje nad Tebou a Tvými úsporami. Ale k článku. Skoro ke konci je uveden jeden argument proč být obezřetný - články obsahují olovo. Politika zatím je, že olovo je svinstvo, viz. úsporky. Takže opět žádné jásání.
Jo a přeji klidný zbytek života, při čekání na optimum zadarmo ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
David
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 04, 2012 12:44 pm

Re: Vývoj panelů 2-5let.

Příspěvek od David »

Tak až taková lůza snad nejsem, jako samo že bych to bral na svoje sročko a odečetl si DPHčko a dal do nákladů - tohle už mám s účetní pořešené. Jde mi jen o návratnost. Olovo tam taky rozebírali a snad ten krapet olova co to nejspíš obsahuje veme EU na milost - a pokud ne EU tak to vezmou jiní a pak už tu zbude fakt jen ta lůza co nebude konkurenceschopná ostatním státům které tak striktní kvůli té trošce olova nebudou... .

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek