ISolar SML II 5,5KW - solární střídač - čtení (případně i zápis) dat

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
mpcz
Příspěvky: 84
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

ISolar SML II 5,5KW - solární střídač - čtení (případně i zápis) dat

Příspěvek od mpcz »

Zdravím. Mám tento model střídače ISolar SML II 5,5KW. Nedaří se zprovoznit přenos přes originální dodaný modul a i když to fungovalo, nebylo to vyhovující. Také neustálé problémy s logováním cloudu a zmatky a nepravidelnosti kolem toho jsou nepříjemné.
Protože jsem již úspěšně vyrobil univerzální "předávač dat" z jiných střídačů na Android mobil (přímo bez cloudu), zdá se mi nejjednodušší řešení nahrávat data ze střídače do mého převodníku a poslat je po dekódování přímo do mobilu. Protože Android aplikace je vlastní, je kontrola prakticky nade vším, co tam běhá.
Vzhledem k nedostatku životního času prosím tedy kolegy, kteří již pracovali s tímto modelem, zda by mi ten času trochu neušetřili, třeba i SZ. Jde o to základní informaci, jaké výstupy jsou nejlépe použitelné, jakými úrovněmi a protokoly. Také, zda je komunikace obousměrná a jestli je někde PDF s popisem dotazů pro získání odpovědi. Idální je tvar dotazu pro kompletní string, který vrací všechny údaje. (Takto jsem to udělal u oblíbené JK BMS a funguje to spolehlivě oběma směry.) Střídač nemám momentálně u sebe, takže osciloskopický výzkum není zatím možný.
Ano, tyto údaje by měly být u výrobce a na webu, ale dobře známe, jaká je skutečnost.
Předem děkuji, mpcz, 6may2024

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek