Měnič napětí "tiká" při napojení na frekvenční měnič

DC i AC čerpadla, ponorné, nízkotlaké, vysokotlaké, oběhové, domácí vodárny, atd...
Uživatelský avatar
PetrCh007
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 12, 2024 7:36 pm
Lokalita: Diskuze

Měnič napětí "tiká" při napojení na frekvenční měnič

Příspěvek od PetrCh007 »

Dobrý den, na měnič napětí 12V/230V 1200W jsem napojil //Evak Pumps DPI 15S 1x230V~1x230V 8A 1.1kW // jedná se o frekvenční měnič k čerpadlu. Čerpadlo má maximální příkon 800W. Po spuštění vše funguje, jen měnič napětí vydává zvuky jako nepravidelné tikání. Ten zvuk se mi nelíbí... při jiné zátěži se to neděje. Prosím o radu jak postupovat?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Měnič napětí "tiká" při napojení na frekvenční měnič

Příspěvek od gupa »

Návod k použití, poslední věta.
8.2.1 Elektromagnetická kompatibilita (EMC)
Pro zajištění elektromagnetické kompatibility (EMC) zařízení je nezbytné provést následující opatření:
• Zařízení vždy uzemněte.
• Používejte stíněné komunikační kabely se stíněním na jednom konci.
• Použijte co nejkratší napájecí kabel motoru (<1 m). U delších kabelů doporučujeme použít stíněné
kabely se stíněním na obou koncích.
8.2.2 Připojení napájení
Ochranný jistič a napájecí kabel je nutné dimenzovat podle systému.
Spínač je nutné správně dimenzovat podle elektrických charakteristik FM pro dostatečnou ochranu
systému.
V případě prodloužení kabelů měniče, například pro napájení ponorných čerpadel, pokud dojde k
elektromagnetickému rušení, se doporučuje následující:
• Zkontrolujte uzemnění a v případě potřeby přidejte do blízkosti MĚNIČE uzemňovací zařízení.??
• Pokud je délka kabelu mezi zařízením a motorem větší než 50 m, doporučujeme mezi motor a zařízení
nainstalovat kvůli ochraně motoru a frekvenčního měniče DU/DT filtr, Sinus filtr nebo jiné odrušovací
zařízení. Případně se obraťte na svého prodejce.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
PetrCh007
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 12, 2024 7:36 pm
Lokalita: Diskuze

Re: Měnič napětí "tiká" při napojení na frekvenční měnič

Příspěvek od PetrCh007 »

Děkuji za příspěvek. Vzdálenost mám cca 60-70m, to by mohlo být ono. Můžete doporučit nějaký filtr?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek