Pojištění ostrovní FVE

Nezařaditelné
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Pojištění ostrovní FVE

Příspěvek od karel »

Dnes jsem byl v pojišťovně pojistit hájovnu a FVE co na ní bude (přeci jen je to samota). Zajímavá diskuse.
Říkám paní - potřebuji k tomu domu pojistit FVE. Paní: Ano. uvedeme to do dalších podmínek a zvedneme hodnotu domu. Kolik stojí? Já: Asi 350 tis..A chci ji připojistit na mou blbost, kdybych tam šáhl někam kam nemám a některé zařízení odešlo. Paní: Jo jasně , myslíte když si rozbijete panel? Já: No to taky, a hlavně ty baterky a měnič - ty jsou cennější než panely a náchylnější na můj zásah. Paní: A ty jsou taky na střeše? Já: Nikoliv, ty jsou v technické místnosti. Paní: Ale FVE je na střeše né? To co uvnitř je něco jiného. Já: ne, je to FVE vše, panely bez toho uvnitř nefungují, takže prosím pojistit nejen poškození panelů, ale i měniče a baterií. Paní: To já nemám v metodice. pro mě je FVE jen to je na střeše.

A bylo to. Nakonec jsme měnič a baterie nazvali elektronickými zařízeními a připojistili je je jinak.

Pak to pokračovalo. Paní: Chcete to pojistit na přepětí a podpětí ze sítě? Já: Ano, ale ne za sítě ČEZ ale na mé síti- tam žádná síŤ ČEZ nevede. Paní: To tu ale není v těch pojistných podmínkách - nemůžete mít podpětí a přepětí když nejste připojen na síť. Já: Ale mohu. Paní: Nemůžete. tady mám na to metodiku....

A v tomto duchu jsem strávil pojišťovně 3 hodiny.

Máte prosím někdo zkušenost s pojištěním FVE. Ale i toho co není na střeše :) .
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Pojištění ostrovní FVE

Příspěvek od rob.brno »

karel píše: Máte prosím někdo zkušenost s pojištěním FVE. Ale i toho co není na střeše :) .
Např. u Allianz by to mělo být pojištěno automaticky(to co není na střeše ale v domě). A to pokud je to pevně spojené s budovou(např. asi bojler), tak se zahrnuje do pojištění nemovitosti. Pokud to není spojené s budovou(např. aku), tak se na to vztahuje pojištění domácnosti.

Panely na střeše bývají extra připojištovány, protože jsou vně budovy a jsou ze skla -což je častý případ, který je ve výlukách, např. hlavně při vandalismu, rozbití či ukradení.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek