Pylontech US3000C

Nezařaditelné
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Pylontech US3000C

Příspěvek od PetrPLZ »

Cena 22000,- za ks vc. DPH
K dispozici mam 2 ks.
Duvod prodeje - potrebuju kvuli dotaci koupit nove s dokladem.
Aktualni stav podle BMS - 98%
V provozu jsou 2 roky.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od rva »

Hele, ten důvod bych neuváděl. Dotace jsou sprosté slovo a ty vůbec žádnou dotaci nepotřebuješ když baterky už máš.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od PetrPLZ »

Vyrizuju dotaci na celou elektrarnu, a jelikoz to ma urcita pravidla, tak s tim nic nenadelam. Ja nove baterie nepotrebuju. Ale doklad na ne mit kvuli tomu musim.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od rva »

Což to zkusit bez dotace? Bude to nastaveno parametry tak, jak potřebuješ, budeš do toho moci zasahovat, něco se přiučíš a navíc i ušetříš.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od PetrPLZ »

Nerozumim tomu, proc je spatne mit dotaci. A co mas na mysli tim, ze usetrim bez dotace?
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od cipis »

Protoze jsou to penize nas vsech. A proto je to v podminkach fora.
Vetsi pitomost jsem dlouho neslysel, prodavat neco, co je pouzitelne do elektrarny, a vymlouvat se na dotaci. A jestli potrebujes doklad, tak si napis kupni snlouvu treba s tetickou. Nehlede na to, ze kupni smlouva muze byt i ustni.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od skybor »

A co takhle, když chceš dárek od státu (potažmo od nás všech), ty baterky věnovat někomu, kdo na ně nemá a dotaci nechce nebo nedostane, ale chtěl by podpořit zelenou energii nebo třeba nějakému kroužku mladých elektrotechniků.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
pibi
Příspěvky: 705
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od pibi »

Nějak nechápu problém, pokud potřebuji doklad, tak přikoupím další kousky, po revizi a kontrole připojím do systému i tyhle 2 a mám větší úložiště.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od rva »

PetrPLZ píše: stř úno 07, 2024 3:41 am A co mas na mysli tim, ze usetrim bez dotace?
Bez dotace utratíš méně, než s dotací. Nebo pokud chceš utratit stejně, tak budeš mít elektrárnu dvakrát větší. Orientačně to máš ve vedlejším vlákně cena komponent pro elektrárnu bez dotace
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
PetrPLZ
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 24, 2021 1:17 pm

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od PetrPLZ »

Tak ja uz mam elektrarnu postavenou a zapojoval jsem si vse sam. Mam ostrov a trn driv na dotaci nesel. Ted se zmenily podminky, takze uz to mozne je. Proto, kdyz mam moznost, aby se mi neco vratilo, tak mi prijde vyhodne to tak udelat.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od eman »

pibi píše: stř úno 07, 2024 5:20 am Nějak nechápu problém, pokud potřebuji doklad, tak přikoupím další kousky, po revizi a kontrole připojím do systému i tyhle 2 a mám větší úložiště.
Tomu nerozumíš. :D On takhle prodá 2ks se ztrátou cca 5-7000Kč/ks, koupí jiné 2ks za plnou cenu a pak dostane od státu tu jednu baterku proplacenou. Takže 27000-12000=15000Kčs je doma. :D Akorát je tu samozdřejmě limit na celou FVE - výdaje za vyžírky s pseudolicencema, roky na to nesmíš sáhnout, budeš muset elektřinu rozdávat a otestováno už mají i nabíjení baterek kdy chce regulátor a ne kdy ty. :D Prostě super deal.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Mex
Příspěvky: 329
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od Mex »

cipis píše: stř úno 07, 2024 4:36 am Protoze jsou to penize nas vsech.
Peníze nás všech byly třeba zastropované ceny energií v loňském roce.

Dotace na FVE jsou peníze z EU, z vybraných emisních povolenek.
Pokud je nevyužijeme my na nějaké "zelené" projekty v ČR, tak skončí v černé díře EU a shrábnou je v nějaké jiné zemi.
Rozhodně pokud je nevyčerpáme, tak tím emisní povolenky nezlevní.

Ale to byla jen technická poznámka.
Vím a ctím to, že slovo "dotace" je na tomto fóru (z nějakém mně nepříliš jasného důvodu) chápáno jako sprosté slovo.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od skybor »

Pokud je nevyužijeme my na nějaké "zelené" projekty v ČR, tak skončí v černé díře
No, asi bych si dokázal představit i účelnější a ekonomičtější využití těchto prostředků než dotovat předražené FVE ...
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
Mex
Příspěvky: 329
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od Mex »

skybor píše: stř úno 07, 2024 4:41 pm No, asi bych si dokázal představit i účelnější a ekonomičtější využití těchto prostředků než dotovat předražené FVE ...
Tak zkus některé naznačit.
Ono těch možností, na co to využít, zas tak moc není.
Jaderku si za ně určitě postavit nemůžeme.
Teoreticky bychom z toho balíku letos mohli zadotovat příspěvky POZE, co už zase letos všichni platíme v ceně elektriky.
Ale to nám naše vláda nevyjednala, a v budoucnu už to možné nebude.

Možná (pokud by se někdo fakt pochlapil) by se z toho možná mohlo zadotovat nějaké inteligentní řízení sítě, pokud by se to vhodně podalo.
Ale to opět asi nikdo neudělá.

Předesílám, že to nijak nekritizuji, každý má právo si stanovit pravidla jaká chce.
Ale vymezovat se dneska tak striktně proti dotacím nebo prodeji elektriky na spotu mně přijde už trochu mimo.
Dotace (resp. přemrštěné výkupní ceny) byly zlo v letech 2010-11.
Ale dneska je situace zcela jiná, a jen mechanicky přenášet ten úzus "dotace=zlo/ďábel" je už možná zbytečné.
Ale pro jistotu ještě jednou - já to nekritizuji, jen konstatuji.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od skybor »

Sám jsi naznačil. Třeba to POZE výpalné je vzorový příklad. Ale já píšu, že bych si to dokázal představit. Ne, že je to reálné. Já jsem demokrat a respektuji rozhodnutí většiny. Pokud vetšina rozhodla, že nejlepší bude dotovat předražené FVE a ještě nejlépe lidem, kteří by si ji dokázali zafinancovat sami, tak to respektuji. Ale to už jsme asi trochu OT, takže klidně ať to admin smázne ...
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od eman »

Mex píše: stř úno 07, 2024 4:37 pm
cipis píše: stř úno 07, 2024 4:36 am Protoze jsou to penize nas vsech.
Peníze nás všech byly třeba zastropované ceny energií v loňském roce.

Dotace na FVE jsou peníze z EU, z vybraných emisních povolenek.
Pokud je nevyužijeme my na nějaké "zelené" projekty v ČR, tak skončí v černé díře EU a shrábnou je v nějaké jiné zemi.
Rozhodně pokud je nevyčerpáme, tak tím emisní povolenky nezlevní.

Ale to byla jen technická poznámka.
Vím a ctím to, že slovo "dotace" je na tomto fóru (z nějakém mně nepříliš jasného důvodu) chápáno jako sprosté slovo.
Není úplně pravda, že to jsou peníze z EU. Ty peníze oni někde vzali a většinou jsou to peníze z emisních povolenek, které značně prodražují elektřinu a následně veškeré výstupy. V reálu zaplatíš, plácnu 20Kč navíc a oni zpátky vrátí 1Kč v dotaci, kterou odevzdáš dodavateli FVE a navíc zaplatíš za zboží zdražené o náklady na elektřinu, daně a vyšší ceny díky dotačním titulům.
Je to naprosto zparchantělý systém, za který si pár jedninců nakoupí "jachty", Čína zbraně a drtivé většině lidí zdraží jídlo a bydlení.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Mex
Příspěvky: 329
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od Mex »

eman píše: stř úno 07, 2024 6:59 pm Není úplně pravda, že to jsou peníze z EU. Ty peníze oni někde vzali a většinou jsou to peníze z emisních povolenek, které značně prodražují elektřinu a následně veškeré výstupy. V reálu zaplatíš, plácnu 20Kč navíc a oni zpátky vrátí 1Kč v dotaci, kterou odevzdáš dodavateli FVE a navíc zaplatíš za zboží zdražené o náklady na elektřinu, daně a vyšší ceny díky dotačním titulům.
Je to naprosto zparchantělý systém, za který si pár jedninců nakoupí "jachty", Čína zbraně a drtivé většině lidí zdraží jídlo a bydlení.
On už to tu někdo psal. Teď si nemůžu vzpomenou kdo ... aha, už vím. Já jsem to psal. ;)
Dotace na FVE jsou peníze z EU, z vybraných emisních povolenek.
Pokud je nevyužijeme my na nějaké "zelené" projekty v ČR, tak skončí v černé díře EU a shrábnou je v nějaké jiné zemi.
Rozhodně pokud je nevyčerpáme, tak tím emisní povolenky nezlevní.
Já jsem nikde neříkal, že je to OK a správný systém.
Jen tvrdím, že pokud je nevyčerpáme my (třeba i na podporu těch FVE), tak emisní povolenky rozhodne nezlevní.
Takže donkichotský boj proti konkrétně těmto dotacím je sice možná ušlechtilý, ale v praxi zcela k ničemu a naopak možná i kontraproduktivní.

Ceny emisních povolenek se tvoří zcela nezávisle na těchto dotacích, a jsou dnes diktovány hlavně spekulativního obchody s nimi. Staly se obchodovatelným investičním nástrojem, podobně jako třeba akcie nebo jiné cenné papíry.
A nemusíš mi ani psát, že je to špatně. Já to vím, ale určitě to nemám sílu nijak změnit (a asi ani Ty ne).

A proč jsem psal, že je možná kontraproduktivní?
Protože ty FVE, postavené z dotací, aspoň nepatrně zvýší výrobu z bezemisních zdrojů. A tak je aspoň teoreticky šance, že se může fosilní elektriky vyrobit míň, a tím by aspoň nepatrně (až neměřitelně) mohla i klesnou cena povolenek.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od cipis »

A rychlé záložní zdroje ty "chybějící" emise hravě doplní ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mex
Příspěvky: 329
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od Mex »

cipis píše: stř úno 07, 2024 10:14 pm A rychlé záložní zdroje ty "chybějící" emise hravě doplní ...
Myslím, že ne.
Záložní zdroje jsou kromě baterek a vody hlavně plynovky.
A kdybych teda bydlel někde blízko, tak bych si za barákem rozhodně raději přál plynovku nebo paroplynovku, než uhelku.

A i kdyby skutečně musela jet nějaká uhelka naprázdno, jenom jako rychlá potenciální záloha, tak pořád komínem prožene o hodně tisíc vagónů uhlí míň když pojede na volnoběh než když pojede s plnou zátěží.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Pylontech US3000C

Příspěvek od cipis »

Já myslel ty větší kontejnerové dieselagregáty, které startují jako první?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek