Jednoduché napájení filtrace bazénu na chatě

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
Scholu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 01, 2024 12:45 am
Lokalita: Strakonice

Jednoduché napájení filtrace bazénu na chatě

Příspěvek od Scholu »

Dobré večer všem :) Prosím o radu. Rád bych pořídil na chatu bez elektřiny bazén a potrebuju vyřešit napájení filtrace. Motor filtrace bude mít 450w, provozuje někdo z vás něco podobného? Poradíte jak na to? Díky, Lukáš
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Jednoduché napájení filtrace bazénu na chatě

Příspěvek od Lubik »

Já bych napřed vyřešil elektřinu pro chatu. Nedovedu si představit fungovat bez ní. Potom řešit bazén když budou přebytky.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
jova
Příspěvky: 183
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jednoduché napájení filtrace bazénu na chatě

Příspěvek od jova »

Já z originálního motoru čerpadla sundal zadní vrtuli a pomocí spojky ho spojil s komutátorovým motorem z pračka. Na té spojce je ještě vrtule z počítačového zdroje, aby to chladilo, celé je to zakryté plechovým krytem. Napájení obstarávají 3 staré panely cca 200W zapojené sériově, položené naplocho na střeše pergoly. Svítí slunce - filtruju, nesvítí – nefiltruju. Utáhne to i bazénový vysavač, tak dám občas do bazénu trochu algicidu a voda je celou sezonu jako křišťál. Po čtyřech letech provozu, mi loni na jaře ten motor shořel. Čím to bylo, netuším, možná se opotřebovaly uhlíky, možná vlhkost, je to venku jen pod takovou palubou a občas tam zahání vítr déšť. Dal jsem tam motor z další vyřazené pračky a jede to dál. Optimálnější by bylo, vložit mezi motor a čerpadlo ještě převod do pomala, aby ten komutátorový motor mohl běžet v optimálnějších otáčkách. Mám pocit, že se při slabém osvětlení přetěžuje, ale motorů je zatím dost, tak to neřeším. Až motory dojdou, zapnu to zpátky na původní motor čerpadla. Už mám solární ostrov a v létě přebytků dost ;)
pokus.jpg
hotovo.jpg

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek