Vytěžovač s teplotním senzorem?

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Mydlo52
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 17, 2024 8:34 pm
Lokalita: Ostrava

Vytěžovač s teplotním senzorem?

Příspěvek od Mydlo52 »

Ahoj, nevím zda mám správnou úvahu, ale potřebuji dořešit vytěžování bojleru s 1F spirálou 2kw přes klasicky mechanický termostat na bojleru Dražice. Budu mít hybridní Solax x3 a baterie. Jde o to, že potřebuji vytěžovat bojler, kde na termostatu dam kolečko na max teplotu, ale bude situace kdy nebude svítit 2dny a baterie prázdné…. Tak nechci, aby se ze sítě bojler nahříval na 80°C, ale třeba jen na 40°C. Jak se toto řeší? Wattrouter mx má vstupy na teplotní čidla… daji se použit pro tuto aplikaci? Nabízeli mi k sestavě Solax greenbono vytěžovač, ale nezdá se mi, ze se da připojit teplotní čidlo. Potřebuji to co nejrychleji vyřešit kvůli objednávky co tedy koupit… děkuji
pibi
Příspěvky: 705
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vytěžovač s teplotním senzorem?

Příspěvek od pibi »

Není v systému Solax, nebo Wattrouteru možnost povolit ohřev vody až při SoC vyšší než třeba 60% ? Neznám to.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek