Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Bezpečné přepnutí ze sítě na ostrov a zpět, schémata, tipy, rady, návody
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od mobilik »

ppdf píše:Určitě napíši, už jsem kontaktoval i garanta projektu MŽP a ten mi oznámil, že zařídí výměnu měniče , který bude funkční s bojlerem , který mám.
Nechcem mudrovat, ale všetky tieto meniče na ohrev vody fungujú na podobnom princípe. Proste nie plný sinus a rôzne napätie na výstupe.
Potom sú ešte DC meniče a tie tiež nemôžeš použiť.
Takže ten čo to povedal že navrhne iný menič ani nevie o čom rozpráva, pretože ak to nemá byť napojené na sieť z DS tak to potrebuje batériu.
Zasa ťa chcú zrejme obabrať.

Ak ti navrhnú riešenie, nápis to sem a pozrieme sa na to.

U teba najrozumnejšie riešenie je buď ongrid a vyťazovač k tomu, alebo proste upraviť tento bojler.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od JiříK »


Když je chytrý tak uspoří něco elektřiny protože teplotu vody připraví přesně na dobu kdy je třeba, ovšem jak máš FVE tak je ti to celkem jedno jak se pár W stratí....
No, nepřipraví. Bojler připraví teplou vodu v momentě, kdy dostane šťávu, tj. v čase NT...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od fugas »

;) ;) Tak to se mi právě moc chytré nezdá, proto se ptám. Nežiju podle rozvrhu a doma je nás poměrně nad průměr běžné domácnosti. S LOGO! jsem si nastavil Dražice podle svého.
Pokud jednou přijde doba, kdy bych byl nucen něco takového koupit, tak návod skončí ve stejné popelnici jako ten tišťák. Díky za odpověď ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od Soban »

Panebože co všeci máte pořád s tím tarifem???

Samozřejmě jak máte chytrý bojler tak mu do té chytrosti nesmíte zasahovat tím že ho budete vypínat!

Já mám bojler trvale zapnutý a přes léto jak běží z FVE se zapíná přes spínací hodiny pouze přes den, žádný tarif neřeším mám D02d !

A dle mě ostatní tarify jsou k ničemu když cena elektřiny je jak v nízkém tak vysokém stejná, akorát máš ještě větší měsíční poplatky aspoň u ČEZu koukni na ceník.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od fugas »

O tarifu jsem neřekl ani slovo. Takže chytrý bojler má svoje hodiny a nemusím za dvě kila koupit externí? Nebo v čem je ten bonus? Jestli pozná, kdy se budu chtít koupat, tak je to reinkarnovaná Sybila, nebo velmi nebezpečná technika. Ani jedno za tuhle cenu nechci doma.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od skybor »

A dle mě ostatní tarify jsou k ničemu když cena elektřiny je jak v nízkém tak vysokém stejná,
No já mám u D25d NT asi za polovic oproti VT, takže trochu to smysl má. Ale chytrý bojler je fakt blbost blokovat HDO. Ale hlavně veškeré "výhody" Smart bojleru jdou někam po zprovoznění FVE.

BTW: Ten chytrý bojler má v sobě opravdu takovou malou Sybylu :) Špehuje, kdy se kdo koupe a jak dlouho a pak předpovídá, kdy asi zase přijde.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od unicast »

No a pak se jede na dovolenou nebo je všechno jinak a všechny předcházející úspory to přebije. Lineární extrapolace v reálném světě prostě trvale sehlávají. Ale přes to to pořád někdo znovu zkouší :)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od fugas »

Díky za relevantní reakci. Takže kdybych si neprohnal celou věc Logem, nahradil bych chytrý bojler spinacimi hodinami a dostatečnou izolací. Mám totiž stejný tarif :D Dost asi záleží na využití. Pokud jsem sám, tak se mi vyplatí chytrý 50l bojler, který ví, že jezdím domů v různé dny a různé časy pokaždé jinak. Pro mě stejné, jak rotodiesel co jezdil o litr levněji, než commonrail a byl mnohem spolehlivější. Asi jsem konzerva.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Solární ohřev bojleru - Přepínač sítě

Příspěvek od skybor »

unicast píše: stř led 03, 2024 8:05 pm No a pak se jede na dovolenou nebo je všechno jinak a všechny předcházející úspory to přebije. Lineární extrapolace v reálném světě prostě trvale sehlávají. Ale přes to to pořád někdo znovu zkouší :)
Je to celé o ničem. Já to takhle zkusil v tomhle smart modu čistě z vědeckého zájmu chvíli provozovat a fakt NE. My jej pořizovali z jiných důvodů, ale hlavně před spuštěním FVE. Letos od spuštění FVE až do podzimu byly zapojeny jen topné spirály mimo elektroniku. A řídí jej LOGO (a v záloze jsou nachystané dvoje Dražice OKCE).

BTW: Ale když jedem na dovolenou, tak bojler vypínám.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek